NAUJAS KAVOS TRENDAS – WHIPPED COFFEE | PARUOŠIMAS BE TIRPIOS KAVOS

Tikriausiai jau esate girdėję apie naują kavos trendą (o gal ir patys bandėte ją paruošti) – WHIPPED COFFEE. Arba kitaip, plakta kava. Šitos kavos paruošimo būdų yra ne vienas. Paprasčiausias – naudojant tirpią kavą. Bet aš namuose tokios neturiu ir negeriu, todėl pabandžiau plaktą kavą paruošti su įprasta malta kava.

Užtruko galbūt šiek tiek ilgiau, nei naudojat tirpią kavą, bet buvo tikrai verta. Plakimui siūlau naudoti elektrinį plaktuvą, nebent norisi geros rankų treniruotės. Tiesa, cukraus šitoje kavoje irgi nemažai, todėl aš pati tokią kavą rinkčiausi savo cheat day. Taigi, ko mums reikės?

Pirmiausia – maltos kavos. Aš naudojau L’OR Intense maltą kavą. Man ji labai skani ir aš ją ruošiu kiekvieną rytą su espresso kavinuku – išeina puiki juoda kava. Jei neturite espresso kavinuko, nieko tokio, kavą galite paruošti įprastu būdu ją užpilant verdančiu vandeniu, tik reikės “nukošti” kavos tirščius. Plaktai kavai mums reikės dviejų juodos kavos puodelių.

Antra – mums reiks keptuvės. Perskaitėte teisingai, mums tikrai reikės keptuvės. Čia ir supilsime du kavos puodelius. Tada juos užvirsime – kaitinti reiks apie 10 minučių ant vidutinės ugnies.

Trečia – reiks dviejų šaukštų cukraus (galima naudoti baltąjį arba rudąjį cukrų), šį kartą naudojau baltąjį. Kai kava užverda – įdedame cukrų ir dar kartą viską užverdame iki kol masė gausis panaši į sirupą. Svarbu nepamiršti viską maišyti, kad cukrus neprisviltų. Antrą kartą taip pat kavą kaitiname apie 10 minučių (gali būti ir šiek tiek ilgiau, jei kava nespės išgaruoti – tada siūlau padidinti ugnį). Gautą masę sudedame į atskirą dubenį ir… Plakame. Kaip ir sakiau pradžioje, labai rekomenduoju tai daryti elektriniu plakikliu, bet, žinoma, galima naudoti ir rankinį, tik tai užtruks žymiai ilgiau laiko.

Kai masę suplakame iki purumo – paruošiame stiklinę su ledukais, mėgstamu pienu ir ant viršaus užpilame/uždedame šaukštu plaktą kavą. Visas kavos paruošimas užtruks maždaug apie 30 minučių, bet skonis ir tekstūra tikrai atperka šį laiką! Taip pat, savo IGTV pasidalinau viso proceso video, tad kviečiu pažiūrėti – video rasite ČIA.

Reklama sukurta su L’OR.

logo