VEGANIŠKI “CHEESECAKE” KEKSIUKAI | BE CUKRAUS

Jei galėčiau, tikriausiai, cheesecake valgyčiau kasdien ir pusryčiams, ir vakarienei. Man tai vienas skaniausių desertų! Bet negaliu. Dėl to, kaip visada, ieškau alternatyvų savo mėgstamiausiems, truputėlį nuodėmingiems saldumynams. O vėliau pasidalinu atradimais su Jumis.

Keksiukų gaminimas labai paprastas (nereikia kepti), o skonis fantastiškas. Net Matui patiko! O jis nėra labai didelis sveikuoliškų desertų mėgėjas. Manau toks desertas gali kuo puikiausiai papuošti ir Kalėdų stalą! + visiškai be sąžinės graužaties bus galima juo mėgautis.

 Ko reikės?

– Stiklinės datulių

– Stiklinės migdolų arba graikiškų riešutų

– Saujos lukštentų kanapių sėklų

– Stiklinės mirktų anakardžių

– Skardinės kokosų pieno

– Pusės stiklinės kokosų aliejaus (ištirpinto)

– Vienos citrinos sulčių (spaustų šviežiai)

– Agavų sirupo (ne vegan variantas – medus)

– Extra ingredientas pagal skonį: žemės riešutų sviestas ir/ar šaldytos šilauogės

Pirmiausia datules, lukštentų kanapių sėklas ir migdolų arba graikiškus riešutus sudėti į blenderį ir susmulkinti. Keksiukų formų skardoje (į kiekvieną formą) su šaukštu įspausti masę – tikrai nereikėtų bijoti stipriau ir kiečiau spausti, nes tai bus keksiukų pagrindas. Dar kad vėliau būtų lengviau išimti keksiukus, iš kepimo popieriaus pasidariau tokias juosteles ir prieš dedant masę sudėjau į formas.

Tada į blenderį sudėti mirkytus anakardžius (aš pamirkiau apie 8 valandas), supilti kokosų pieną, ištirpintą kokosų aliejų, citrinos sultis ir agavų sirupą. Viską išplakti iki kol ir riešutai susitrins. Masę supilti į formas. Tada galima į keksiukus papildomai įdėti šilauogių ar kitų uogų, žemės riešutų sviesto. Keksiukų formą dėti į šaldiklį bent 5 valandoms (aš laikiau per naktį), o prieš valgant bent 5-10 min. palaikyti kambario temperatūroje.

Tai tiek to vargo su šitais nuostabiais desertais. Linkiu ne tik gero cheesecaking, bet ir nuostabių švenčių! Bučiniai!

logo