VARŠKĖS APKEPAS SU RYŽIŲ DRIBSNIAIS | BE KRUOPŲ IR CUKRAUS

Sako, kad maistas turi būti ne tik skanus, bet ir gražus. Šitas varškės apkepas būtent toks – dieviškai gardus ir atrodo kaip iš žurnalo. Jame nėra cukraus, kruopų ir miltų. Tačiau saldumo visai netrūksta, nes yra keli slapti ingredientai.

Apskritai, varškės apkepą aš labai myliu. Gal todėl, kad mano mama jį kepa tiesiog tobulą! Tačiau aš, kaip visada, mėgstu eksperimentuoti ir ieškoti įprastiems desertams alternatyvų. Todėl dalinuosi savo varškės apkepo versija, kuri, tikiuosi, patiks ir Tau!

Tau reikės:

– 500g varškės (aš naudojau DVARO pusriebę varškę
9% rieb.)

–  5 kiaušinių

– 8/10 šaukštų ryžių dribsnių

– Pusė stiklinės kokosų/ryžių pieno

– 1 banano

– Stiklinė mirkytų razinų

– Agavų sirupo arba medaus (pagal skonį)

– Šilauogių ir 150g graikiško jogurto – aš naudojau AMFORA  (papuošimui)

Pirmiausia ryžių dribsnius užpilk su kokosų ir ryžių pienu, kad išbrinktų. Tada atskirk kiaušinių baltymus nuo trynių. Tryniuose su šakute sutrink 1 bananą (tai suteiks apkepui daugiau saldumo, šitą triuką man priminė mano daugė ir pilateso trenerė Santa), tada sudėk varškę, išbrinkusias razinas ir ryžių dribsnius – viską išmaišyk. Gerai išplak kiaušinio baltymus (būtų idealu iki standžių putų, bet dažniausiai man taip nepavyksta) ir juos sudėk į varškės masę. Tada įdėk keletą šaukštų medaus ar agavų sirupo (pagal skonį).

Viską vėl gerai išmaišyk. Pasiruošk kepimo indą – aš naudojau tortui kepti skirtą apvalią formą, į jos vidų įdėjau kepimo popieriaus. Visą masę sukrėsk į formą ir kepk 200 laipsnių temperatūroje apie 30-40min. Iškepus palauk, kol atvės. Apkepo viršų ištepk graikišku jogurtu ir ant viršaus pabarstyk šilauogių – atrodys labai gražiai!

Sukurta su “Pieno Žvaigždės”

logo