VAISINĖ, O GAL VAISTINĖ?

IMG_5813

Pastebėjau, kad pastaruoju metu man vis labiau patinka lankytis tokiose nekomercinėse vietose, kur galiu ramiai pasimėgauti kavos puodeliu, sveiku kokteiliu ar užkandžiu. Galų gale pabėgti nuo kasdienio šurmulio ir triukšmo.

Viena tokių vietų (nors ir pačioje Vilniaus širdyje) sveiko maisto ir sulčių baras – VAISINĖ, ji yra visai šalia Užupio angelo (Užupio g. 20).

IMG_5812 IMG_5823IMG_5824

Labai įdomus dalykas tas, kad VAISINĖ įkurta senojoje Užupio “Vaistinėje”, kuri, pasirodo, ne vienam užupiečiui kelia nostalgiją. Tiesiog pavadinimas „pametė“ vieną raidę ir nuo šiol čia visų, norinčių gyventi sveikai, laukia VAISINĖ, o ne “Vaistinė”.

IMG_5815 IMG_5814 IMG_5816 IMG_5817

VAISINĖJE išlaikytas lygiai toks pat interjeras kaip ir “Vaistinės”, kuri šioje vietoje buvo maždaug nuo 1870 metų. Vadinasi, šią išskirtinę vietą puošia daugiau nei 100 metų senumo autentiški baldai… Ir dar taip puikiai išsilaikę (jei nebuvo restauruoti, šito nepaklausėme).

Kol laukėme savo sveikų kokteilių bei arbatos, mums su mano drauge Gabija, teko pasikalbėti su VAISINĖS įkūrėja, susipažinti su šios vietos istorija bei pavartyti buvusios “Vaistinės” metraštį – įsitikinom, jog čia, ant lentynų gražiai padėti tie patys “Vaistinės” stikliniai indai ir ne tik.

Būnant čia apima toks geras jausmas, kad bent kažkiek gali prisiliesti prie istorijos. O man istorija labai patinka… Mokykloje tai buvo mėgstamiausias dalykas! Mano nuostabus istorijos mokytojas Algimantas Kolinis neduos man sumeluoti.

IMG_5819 IMG_5820 IMG_5821

Energija ir aura čia iš tiesų kažkokia ypatinga… Net ir muzika puikiai atspinti VAISINĖS atmosferą ir nuotaiką. Tik gaila, kad vietos čia tikrai nedaug. Tik du staliukai. Nors… gal būtent tai VAISINEI prideda tik dar daugiau žavesio.

Be to, labai smagu, kad čia suradau ir savo mylimus TUNDRA batonėlius! Taip pat VAISINĖJE galima nusipirkti skanaus šokolado, riešutų, daigintų grikių, imbierinių sausainių ir visokio kitokio gėrio.

IMG_5827 IMG_5825 IMG_5829

Tai ką mes čia tokio sveiko ragavome…? Iš pradžių mane labai sužavėjo shoot’ai. Taip taip, shoot’ai, tik ne alkoholiniai, o šviežių daržovių sulčių shoot’ai, kurie susideda iš burokėlių sulčių, imbiero, citrinos ir obuolių.

Galiu pasakyti, kad tokiu oru tai puikus imuniteto stiprintojas ir antigripinė priemonė. Nors aš ir nesu imbiero gerbėja, bet turiu pripažinti, kad taip, kaip šį kartą pajaučiau imbiero poveikį man labai patiko – tarsi supratau, kad visos bakterijos buvo akimirksniu sunaikintos ir staiga tapau sveikesnė!

Tada ragavome avokado, banano, riešutų pieno trintą kokteilį ir morkų, ananasų, imbiero šalto spaudimo sultis. Skonis fantastiškas! Ir labai šaunu tai, kad VAISINĖ riešutų pieną gamina pati. Vadinasi viskas rankų darbo. O tas, kas vertina kokybę taip kaip aš, tai tikrai patiks!

Nuo ankstyvaus ryto VAISINĖ laukia visų, norinčių dieną pradėti vitaminų sklidinais kokteiliais.

Ir matyt visai neatsitiktinai VAISINĖS kredo (su kuriuo aš labai sutinku): būkite sveiki be vaistų! Juk čia buvusi senoji “Vaistinė” kuri lygiai taip pat, kaip ir šis sveikas sulčių baras, rūpinosi žmonių sveikata!

Būkime sveiki ir gražaus penktadienio!