UŽKANDIS PO SPORTO | KIAUŠINIAI – DESERTAS RAUMENIMS

Photo / Monika Rukaitė

Tikriausiai ne man vienai kartais pritrūksta idėjų, ką valgyti. Ypač po sporto. Ne kartą minėjau, kad dažniausiai po treniruotės renkuosi baltyminį maistą su šiek tiek sveikų angliavandenių (tik primenu, kad baltymas yra pagrindinė statybinė raumenų medžiaga). Todėl šiandien dalinuosi dar vienu savo mėgstamu užkandžiu – virtais kiaušiniais su avižų duona, špinatais ir česnakų daigais. Nes kažkodėl jaučiu, kad kiaušiniai yra nepelnytai pamiršti.

Parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo įmantrių pavadinimų maisto produktų, kaip pavyzdžiui, biodinaminiai dribsniai ar rehidruoti vaisiai, kurie dar ir kainuoja nepigiai. Tik klausimas kodėl – ar labiau dėl skambaus pavadinimo ar dėl iš tikrųjų produkto teikiamos naudos? Bet kažkodėl pamirštam tokį vertingą, maistingą ir nebrangų dalyką kaip kiaušinis. Remiantis moksliniais tyrimais, kiaušinis yra visiškas superfood‘as.

Kiaušiniuose yra gausu Omega-3 riebalų rūgščių, kurios yra atsakingos už žmogaus imuninę sistemą ir yra naudingos visam žmogaus organizmui. Užtenka bent dviejų kiaušinių per dieną, kad organizmą aprūpintum B grupės vitaminais, mineralinėmis medžiagomis ir antioksidantais. Be to, kiaušiniai suteikia sotumo jausmą, todėl norint sureguliuoti mitybą ir suvartojamo maisto kiekį, jie puikiai tinka.

Tiesa, yra žmonių, kurie renkasi valgyti tik kiaušinio baltymą (ypač norintieji sulieknėti) arba tik trynį (jame gausu vitamino D). Aš valgau visą kiaušinį, nes man atrodo, kad tik taip organizmas gauna visų gerųjų maisto medžiagų – pasirodo, tą taip pat patvirtina ir moksliniai tyrimai.

Man labai patiko RIDO kiaušinių idėja – sukurti šmaikščią ir akį traukiančią pakuotę SIX PACK, kuri atkreipia dėmesį ir primena kiaušinių naudą žmogui (nesvarbu, Tu sportuoji ar ne). Nemeluosiu, mane ir pačią labai “užkabino”. RIDO SIX PACK kiaušinius dedančios vištos yra lesinamos kokybiškais lesalais užaugintais Lietuvoje, kuriuose nėra genetiškai modifikuotų organizmų. Be to, yra net kelių dydžių pakuotės – 12 (kai 10 kiaušinių per mažai, bet 20 per daug) ir 6 vienetai (šita pakuotė man labai miela). RIDO SIX PACK rasi visuose didžiausiuose MAXIMA prekybos centruose.

Todėl jei aktyvus gyvenimo būdas yra Tavo gyvenimo dalis – nuo kiaušinių niekur nepabėgsi. Nes nori ar ne, bet kiaušinių Tau ir Tavo kūnui reikia! O dabar… palepink savo raumenis geriausiu desertu. Vėliau rezultatai kalbės patys už save.

Sukurta su RIDO

logo