TOP VIETOS VILNIUJE KAVAI | UŽKANDŽIUI | DESERTUI | PIETUMS

Photo / Monika Rukaitė

Aš labai mėgstu tyrinėti Vilnių (ir dėl darbo, ir savo malonumui). Kai planuoju susitikimus – žmonės man leidžia išrinkti susitikimo vietą, nes, kaip jie sako, aš tikrai žinau geriausias. Ir galbūt jie teisūs. Esu ta, kuri dažnai greičiau už visus atranda čia naujas, stilingas vietas ir jas aplanko. Gal todėl, vis sulaukiu Jūsų klausimų: “Simona, kur galima skaniai papusryčiauti Vilniuje” / “Simona, kur geriausi sveikuoliški desertai? / “Simona, gal rekomenduotum stilingas kavinukes pasisėdėjimui su drauge/vyru/šeima?”.

Ir man taip smagu, kad Jūs man rašote! Vadinasi pasitikite. Todėl su malonumu šiandien dalinuosi savo TOP vietomis Vilniuje. Kiekvienas tikrai atras bent vieną kavinukę, kurią norėsis aplankyti – kas kavos, pusryčių, nuostabaus deserto be sąžinės graužaties ar pietų (eiliškumas visiškai atsitiktinis – visos vietos tikrai vertos dėmesio). Aišku, mano mėgstamų vietų sąrašą dar tikrai būtų galima tęsti ir tęsti…

RAŠTINĖ

Puiki kava. Puikūs sveikuoliški desertai. Ir nenuobodi raštinių reikmenų parduotuvės aplinka! Nežinau ar Jums pasiseks išeiti iš čia tuščiomis, bet kai aš pirmą kartą užėjau – nusipirkau darbo kalendorių (jų ten yra labai stilingų).

Kur? J. Basanavičiaus 2, Vilnius.

 

LOLA VILNIUS

Neseniai Vilniuje atsidariusi skanių ir stilingų pusryčių vieta. Buvau čia jau du kartus – labai patiko! Eisiu ir vėl. P.S.: avocado toast su dough bread yra nuostabu.

Kur? Naugarduko g. 2a, Vilnius.

 

BACKSTAGE CAFÉ (ROASTERY)

Tai viena mylimiausių mano vietų Vilniuje kavai ir darbui prie kompiuterio (man patinka šurmulys). Ne tik super tasty kava, kuri yra skrudinama vietoje, bet nuo šiol – ir brunch/dienos pietūs.

Kur? T.Ševčenkos g. 16h Vilnius arba Bali Wood Mindaugo g. 16, Vilnius.

 

BRUSSELS MUSSELS

Dar viena nauja rudenį atsidariusi vieta! Man čia ypač patinka interjeras, kuris nukelia kažkur toliau už Viliaus ir Lietuvos. O midijos… Galima pirštus apsilaižyti. Belgiškas restoranas, kurį tikrai verta aplankyti.

Kur? Rinktinės g. 5, Vilnius.

 

TASTE MAP

Kavos restoranas, kurį būtinai turite aplankyti! Čia manęs (ir Jūsų) visada laukia šviežios pupelės, kurios taip pat skrudinamos vietoje. Patinka atmosfera, patinka ten dirbantys žmonės, patinka interjeras ir veganiški desertai.

Kur? M.K.Čiurlionio g. 8, Vilnius.

 

THE URBAN GARDEN

Apie “The Urban Garden” esu rašiusi jau anksčiau. Puiki vieta paragauti sveikų pusryčių, buddha bowls’ų, smoothies, salotų ar skrebučių. Dar nebuvote? Pats laikas!

 Kur? J.Basanaviciaus g. 3, Vilnius.

 

DAILY POISON

Daily Poison – mano meilė! Pusryčių vieta Vilniuje NO.1. Jei manęs paklaustumėte, kur galėčiau valgyti nors ir kasdien – čia būtų ta vieta. Tiesa, Daily Poison visai neseniai organizavome ir stilingų moterų spintų išpardavimą SHOP MY CLOSET!

Kur? J. Jasinskio g. 14A-101, Vilnius.

 

KAVOS ERA

PUSRYČIAI VISĄ DIENĄ! Ateini atsigerti kavos (čia man patinka flat white su kokosų pienu), bet tuo pačiu ir papusryčiauti, nes pusryčiauji kada tik nori, net jei tai ir nėra rytas. Be to, nepamirškit paragauti naminių snickers be cukraus – FANTASTIKA!

Kur? Savanorių pr. 6, Vilnius / Gourmet PANORAMA / Uptown Bazaar

 

ROSEHIP VEGAN BISTRO

RoseHip įrodymas, kad veganiškas meniu gali būti skanus, įdomus ir subalansuotas. Jų burgeriai the best, o buddhos dubenėliai visiškai top.

Kur? B. Radvilaitės g. 7, Vilnius / G9 Food Hall Gedimino pr. 9, Vilnius

 

GĖLĖS IR KAVA 

Užsukę čia atsigerti kavos/arbatos ir suvalgyti deserto – beveik garantuoju, kad būsite pakerėti… Gėlių grožiu! Atsispirti beveik neįmanoma! Netikite? Užsukite ir patys pamatysite.

Kur? Šermukšnių g. 1, Vilnius.

 

HOLIGANS

Bent jau man – tai vienas geriausių vegetariško maisto bistro Vilniuje! Čia komanda ypatingą dėmesį skiria maisto švarai ir pačiam maisto gaminimo procesui. O ir tortų Holigans turi be cukraus ir kvietinių miltų (tobula)!

Kur? Verkių 29 Ūkio Kiemas 1, Vilnius / Downtown Food Hall & Kino Deli

 

DOWNTOWN FOOD HALL

Downtown Food Hall yra ne tik daug maisto, bet ir kino salė “Kino Deli”, kur filmo metu galima valgyti patiekalus iš Food Hall, nes kėdės yra super patogios ir dar yra staliukai. Tiesa, vietų šiame kino teatre nėra daug – vos 26.

Kur? A. Smetonos g. 5, Vilnius.

 

HURACÁN COFFEE

Tikriausiai čia viena skaniausių kavų Vilniuje (ir ne tik Vilniuje). Rekomenduoju užsukti – tikrai patiks! Huracán yra ta vieta, kurioje gerdama kavą aš… Tiesiog stebiu praeivius mieste. Tai aš vadinu įkvėpimu kasdienybėje.

Kur? Vokiečių g. 15, Vilnius / PANORAMA / Užupio g. 13 / CUP / AKROPOLIS / Savanorių pr. 22 / Gedimino pr. 35 / Totorių g. 1 / J.Balčikonio g. 3

 

12 ISTORIJŲ

Tai mano TOP vieta branch’ui. Nuostabiai skanūs kepti kiaušiniai su juoda namine duona, blyneliai, košes ir kava. Be to, atsiveria puikus vaizdas pro langą tiesiai į Vilniaus Rotušę.

Kur? Aušros Vartų g. 9, Vilnius.

 

THE GALLERY CAFÉ

Čia rasite tobulą Gedimino pilies, Trijų kryžių kalno ir Katedros vaizdą bei skanią kavą. O šalia yra ir knygynas VAGA, todėl knyga rankose irgi gali būti kompanijos dalis.

Kur? Gedimino pr. 9, Vilnius.

 

MO BISTRO

Už šios vietos atradimą esu dėkinga savo bičiulei, stilistei Vilijai. Skaniausi falafeliai mieste. NO JOKE. Užeikit ir patys paragaukit.

Kur? Pylimo g. 17, Vilnius.

 

STEBUKLAI

Jei manęs paklaustumėte, kur yra skaniausi varškėčiai Vilniuje aš atsakyčiau – STEBUKLUOSE. Aišku, pusryčių karalius Benediktas irgi tobulas (vienas skaniausių Vilniuje). Jei dar nežinai, kur šį savaitgalį pusryčiausi, labai rekomenduoju neaplenkti “Stebuklų”. Nepasigailėsi!

Kur? Gynėjų g. 14, Vilnius

logo