2 MANO MĖGSTAMIAUSI SUBALANSUOTI JOGURTO UŽKANDŽIAI | SALDU X SŪRU

Net jeigu ir netoliaruojate laktozės – neišsigąskite žodžio “jogurtas”. Šitie užkandžiai Jums vis tiek labai tiks! Kodėl? Nes mano mylimiausias ekologiškas BIOS jogurtas yra be laktozės! Dar turi daug baltymų ir bifidobakterijų. Pieno produktai yra naudingi ir reikalingi subalansuotai mitybai, todėl labai džiugu, kad tie, kurie netoleruoja laktozės šiandien turi iš ko rinktis ir nebūtina visiškai atsisakyti pieno produktų.

Tokiu tikslu atsirado ir šis blogo įrašas – paskatinti Jus domėtis ir atrasti, kas tinka labiausiai. Galite lengvai pasigaminti tiek super skanų ir saldų jogurtinį užkandį (pusryčius), tiek jogurto padažą, kurį galima valgyti su cukinijų blynais, namine pica, šviežių daržovių lazdelėmis arba, pavyzdžiui, keptais batatais (aš juos tiesiog dievinu).

Manoma, kad apie 60 – 70 % pasaulio gyventojų suaugę netoleruoja laktozės. Tai labiausiai būdinga Afrikos, Pietų Amerikos, Rytų ir Pietryčių Azijos gyventojams. Laktozė iš tiesų yra cukrus, esantis pieno, jogurto ir kitų pieno produktų sudėtyje.

Laktozei suskaidyti mūsų organizmui reikia fermento laktazės. Kai kurių žmonių organizmuose šio fermento nėra pakankamai. Tuomet šis cukrus lieka žarnyne ir kelia nemalonius simptomus, pavyzdžiui, dujų kaupimąsi, pykinimą, viduriavimą. Tačiau iš pieno gaminama daugybė gaminių – saldžių ir rūgščių, paraugintų ir brandintų. Laktozė, vykstant šiems procesams, yra pašalinama arba suskaidoma produkte atsiradusių gerųjų bakterijų.

Taigi, šiandien dalinuosi dviem mėgstamiausiom jogurto užkandžių idėjom:

1) Smoothie bowl, kurio pagrindą sudaro ekologiškas BIOS jogurtas. Jį blenderyje sumaišiau su šaldytomis braškėmis ir bananu. On top – mėgstamiausios uogos, sėklos, riešutai.

2) Jogurtinis padažas, kurio pagrindas taip pat yra ekologiškas BIOS jogurtas. Blenderyje sumaišiau su 1 česnako skiltele, krapais, svogūnų laiškais, petražolėmis, citrinos sultimis, alyvuogių aliejumi ir mėgstamais prieskoniais.

Skanaus!

Reklama sukurta su “Pieno Žvaigždės”

logo