ŠOKOLADINIS KOKOSŲ PIENO PUDINGAS | VEGANIŠKAS IR BE PRIDĖTINIO CUKRAUS

Turiu prisipažinti, kad šitas veganiškas šokoladinis pudingas iš pirmo karto man nepavyko. Nežinau ar iškart pavyks ir Jums. Labai tikiuosi, kad taip! Kai tik kilo idėja pasigaminti tokį pudingą neatrodė, kad bus labai sudėtinga (nors nieko sudėtingo čia ir nėra, vos 4 ingredientai) – svarbiausia tinkamai paruošti kokosų pieną/kremą/grietinėlę arba kitaip – pudingo pagrindą. Kaip tą padaryti būtinai Jums papasakosiu, nes aš jau išsiaiškinau.

Bet prieš tai noriu pristatyti recepto žvaigždžę – sertifikuotą natūralią ekologišką kakavą NATURELA, kurią ir naudojau gamindama pudingą. Ji yra be pridėtinio cukraus ir gaminama Prancūzijoje tik iš visiškai sunokusių kakavos pupelių (tik iš tokių pupelių galima gauti geriausią kokybę).

Apskritai, kakava yra didžiausias geležies šaltinis iš visų egzistuojančių augalų (pavyzdžiui: 100g jautienos turi 2.5mg geležies, špinatai – 3.6mg, o kakava – net 7.3mg!). Tam, kad organizmas įsisavintų geležį visu 100%, reikalingas vitaminas C, todėl galima dėti valgomąjį šaukštą kakavos į žaliuosius kokteilius kartu su citrina, apelsinu ar rūgščiosiomis uogomis.

kakavos galima gaminti ne tik gėrimus ar karštą šokoladą. Dar ji puikiai tinka kepiniams ir desertams. Pasirodo, kakava yra natūralus antioksidantas, ji turi baltymų ir skaidulinių medžiagų. Be to, ar žinojote, kad kakava skatina gamintis ir laimės hormoną? NATURELA kakava yra fantastiškai skani – tikras atradimas mano virtuvėje!

Na o dabar apie tai, kaip teisingai paruoši pudingo pagrindą. Naudosiu sąvoką “kokosų grietinėlė”, nes man atrodo, kad toks pavadinimas tinkamiausias, o ir galutinis rezultatas turi būti purus kaip grietinėlė. Tik ne iš karvės pieno, o kokoso. Tokią kokosų grietinėlę galima naudoti ne tik pudingui, bet ir blynams, pyragui ar kitokiems desertams – konsistencija T O B U L A. Tik prie jos reikia šiek tiek padirbėti.

Kokia kokosų grietinėlės paruošimo esmė? Nusipirkus kokosų pieno (tik ne light, kuo riebesnis tuo geriau!) skardinę reikia palaikyti šaldytuve per naktį (už šį patarimą ačiū desertinės “Liu Patty” įkūrėjai Liucinai Rimgailei). Kam? Kad kokosų pienas sutirštėtų ir atsiskirtų kokosų vanduo. Žingsnis po žingsnio, kaip viską paruošti puikiam desertui:

1. Kokosų pieno skardinę įdėti į šaldytuvą ir palaikyti per naktį. 

2. Kai skardinė atvės – ją reikia apversti (kad nesutirštėjęs kokosų pienas būtų viršuje). 

3. Atidarius skardinę reikia nupilti viršuje esantį kokosų pieną (jis grietinėlei netinkamas, bet jį galima panaudoti, kur nors kitur, pavyzdžiui, smoothie ar troškiniui, nebūtina išpilti į kriauklę).

4. Skardinės dugne turėtų likti kokosų kremas – jį reikia sudėti į dubenį.

5. Tada plakti su mikseriu/blenderiu ar rankiniu plakikliu, kol kremas taps purus ir panašus į grietinėlę. 

Dviems pudingo porcijoms Jums reikės:

– 4 šaukštų ekologiškos kakavos be cukraus NATURELA

– 400 ml kokosų pieno (primenu, kad light kokosų pienas netinka)

– 4 šaukštai agavų sirupo (galima rinktis ir kitokį saldiklį – medų, klevų sirupą ir t.t., svarbu, kad jis būtų skystas)

– Žiupsnelis druskos

– 100 g šokolado be cukraus papuošimui

– Mėgstamų riešutų ar uogų

Viskas prasideda nuo kokosų pieno – kaip teisingai jį paruošti jau papasakojau viršuje. Taigi, maišant dubenyje jau tik kokosų kremą sudedame kakavą, saldiklį, druską (galima maišyti arba blenderiu arba šaukštu/plakikliu). Masę supilame į indelius ir paliekame šaldytuve bent jau dviems valandoms. Po to pudingą paskaniname šokoladu, riešutais ar uogomis. Štai ir viskas. Skanaus!

P.S.: ekologiška kakavą be cukraus NATURELA galima įsigyti didžiausiuose prekybos centruose (Maxima, Rimi, IKI, Norfa, Šilas), taip pat e-parduotuvėje Barbora.

Sukurta su NATURELA.

logo