ŠOKOLADINIAI SALDAINIAI SU MIGDOLŲ KREMU IR FIGŲ DŽEMU | BE CUKRAUS

Kai labai norisi kažko saldaus, bet supranti, kad šokoladinis keksiukas yra ne tai, ko Tu nori – šitie saldainiai yra išsigelbėjimas. + juos itin lengva paruošti ir viskas, ko Tau reikės tik 4 ingredientai!

Už saldainių recepto inspiraciją noriu padėkoti tinklaraščio “Nestoras maistas” autorei Ievai Greičiūnaitei. Tikiuosi, kad šitie homemade saldainiai patiks ir Jums. O aš šiandien išvykstu atostogauti – todėl mano tinklaraštyje vėl susitiksim jau tik liepos pabaigoje.

Prieš pasidalinant receptu šiek tiek dar pakalbėkime apie kokosų aliejų. Pasirodo – tai vienas sveikiausių riebalų! Lengvai virškinamas, jame gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių. Kokosų aliejaus visada turiu savo virtuvėje. Su juo kepu ne tik sveikuoliškus blynelius (paskui kokosais kvepia visi namai), bet ir kruopas, daržoves. Ir, žinoma, gaminu saldainiukus. Mano mėgstamiausias – ekologiškas nerafinuotas šalto spaudimo kokosų aliejus BIONATURALIS. Būtent toks yra naudingiausias žmogaus organizmui.

Be to, moksliškai įrodyta, kad vartojant kokosų aliejų medžiagų apykaita paspartėja 12 proc.! Iki šiol aš nežinojau, kad kokosų aliejus lengvai virsta energija ir tik labai maža dalis jų nusėda kūno riebalų pavidalu. Tai puiki alternatyva kitiems aliejams, sviestui ar margarinui. Ekologiškas šalto spaudimo kokosų aliejus puikiai tinka kepti aukštoje temperatūroje, suteikia patiekalui puikų skonį, o svarbiausia maistas nepermirksta riebaluose.

Saldainiukams reikės:

– 200 g juodojo šokolado (aš naudojau saldintą stevia)

– 2 šaukštų ekologiško nerafinuoto šalto spaudimo kokosų aliejaus BIONATURALIS

– Mėgstamo džemo (aš naudojau figų džemą be pridėtinio cukraus)

– Tarškus migdolų riešutų kremas (galima rinktis ir kitokių riešutų sviestą)

Į 8 keksiukų formeles šaukštu supilame ištirpintą juodąjį šokoladą (aš tirpinu karšto vandens vonelėje) kartu su kokosų aliejumi – pradžioje ištirpiname tik 100 g juodojo šokolado ir sumaišome kartu su 1 šaukštu kokosų aliejaus – reikia ištirpinti ne visą šokoladą, nes jo dar prireiks. Formeles įdedame į šaldiklį bent 10 min. Tada ištraukiame ir po vieną arbatinį šaukštelį dedame tiek migdolų kremą, tiek figų džemą. Tada vėl užpilame ištirpintu juoduoju šokoladu su kokosų aliejumi ir dedame į šaldiklį apie 30 min. Štai ir viskas! Skanaus. Mua!

Sukurta su BIONATURALIS 

logo