SNACK BOX IDĖJOS

Dauguma galvoja, kad sveikas maistas yra neskanus ir kad ėmus maitintis subalansuotai nebegalima lepintis gardžiu valgiu. Bet galiu pasakyti – pradėjusi ieškoti alternatyvų, radau nepaprastai įvairų ir labai gardų sveikos mitybos pasaulį!

Dar vienas plačiai paplitęs stereotipas, kad norint sveikai maitintis, reikia tik atsisakyti raudonos mėsos arba nevalgyti saldumynų. Arba dar blogiau, yra įsitikinę, kad sveika mityba, kai nevalgai po 18 val. (jeigu eini miegoti tarkim tik  23val., tai 5 valandas miršti badu?). Ir visai nesvarbu, kokį valgymo stilių propaguotum – visavalgis ar žaliavalgis, svarbiausia, kad organizmui suteiktum visų būtiniausių maisto medžiagų.

Esu įsitikinusi, kad visavertis maistas turi būti skanus, sotus ir, žinoma, subalansuotas, nes kaip kitaip jis taps tavo gyvenimo būdu? Ilgai pagundoms neatsispirsi, jei nuolat valgysi neskanų, nemėgstamą maistą. Juk dėl to dietos ir nebūna veiksmingos – kurį laiką valgius neskaniai, pasibaigus kankinančiai dietai puoli šlamšti viską, kas gardu. Dažniausiai tą skanaus maisto troškimą kompensuoji saldumynais arba riebiu maistu.

Puikiai žinai, kad kūnas ir skrandis nėra šiukšlių dėžė! Tai šventovė, todėl privalai jam duoti tai, kas geriausia – sveiką, ekologišką, kokybišką maistą. Reikia suprasti, kad maistas – ne priešas, o sąjungininkas. Jis yra tiesiog energijos šaltinis, kuris leidžia tau sveikai jaustis (žvalumas, aktyvumas ir energija). Jis padeda siekti užsibrėžtų tikslų ir svajonių.

Valgome tam, kad gyventume, o ne atvirkščiai. Nereikia tapti maisto ir šaldytuvo vergu. Tiesiog neleisk, kad maistas tave valdytų. Žinok, kas ir kiek tinka tavo organizmui. Taip, tikrai užtruksi, kol išsiaiškinsi šiuos poreikius. Bet… kas sakė, kad bus paprasta? Sveika ir subalansuota mityba turi tapti gyvenimo būdu, nuolatiniu palydovu, o ne trumpalaike ambicija. Ir niekada nepulk į kraštutinumus! Dažnai, norint pradėti pokyčius – pagrindinė problema iškyla su užkandžiais, nes dėl greito gyvenimo tempo sunku suplanuoti ką ir kiek valgysi.

Pavyzdžiui, aš – kai tenka dirbti visą dieną (ir ilgiau, su mano darbu dažnai taip būna), maistą pasigaminu iš anksto ir visur nešuosi maisto dėžutę. Nes laiku nepavalgius sumažėja cukraus kiekis kraujyje. O tada laikykis… darausi pikta ir irzli. Taip, valgyti aš labai mėgstu ir be maisto negaliu, be to, nenoriu alinti savo kūno. Gyvenimas per trumpas! Nors alkis – sveikas pojūtis, svarbu rasti aukso viduriuką ir komforto zoną, nes reakcija į alkį labai individuali. Stengiuosi niekada labai smarkiai neišalkti ir nesijausti prastai – visada susiplanuoju valgymus ir reguliariai maitinuosi.

Gal sakysi, kad neįmanoma tiksliai ir reguliariai valgyti, kaip ir išgerti tinkamą kiekį vandens. Turiu tave nuvilti – labai norint tikrai įmanoma. Čia jau tikrinamas tavo užsispyrimas, kantrybė, noras gyventi sveikiau ir geriau. Sutinku, susiplanuoti valgiaraštį ir jį pasiruošti – nelengva, bet įveikiama užduotis (ilgiau užtrunki, kol susiplanuoji, ką sveiko pasiruošti, nei pats gaminimo procesas, patikėk). O kad tas planavimas būtų lengvesnis, siūlau kelias sveikas užkandžių dėžutės idėjas! Tikiuosi Tau patiks.

1. Virtas kalakutienos kumpis su vyšniniais pomidorais ir virtu kiaušiniu + kanapių sėklos. 

 2. Ryžių trapučiai (gluten free, nekepti) su naminiu humusu (+saulėj džiovintais pomidorais) ir brokoliais

3. Kivi, šilauogės, kietasis sūris “Džiugas” (be laktozės) 

4. Vynuogės, salierai, mandarinai  

Man sveika mityba pirmiausia yra gera savijauta, o pastarąją lemia įsiklausymas į save ir mokėjimas suprasti, ko reikia organizmui. Manau, dauguma žmonių nė neįsivaizduoja, kaip tobulai funkcionuoja jų organizmas, todėl noriu, kad sužinotum ir pajustum! Ir visada gyventum maksimaliai sveikai bei gerai.

logo