SALOTOS SU BOLIVINE BALANDA IR TOFU

Prieš kelias dienas pietums gaminausi fantastiškas salotas (receptas tiesiog netikėtai gimė mano galvoje), tad nepasidalinti jų ingredientais su Jumis – būtų mažų mažiausiai savanaudiška.

Salotos ne bet kokios – su gėlėmis ir ypatingu padažu apie kurį Jums tuoj papasakosiu. Apskritai, salotos, manau, lengviausiai pagaminamas patiekalas, kuris nereikalauja daug laiko, o prašauti – beveik neįmanoma (nebent sumaišai cukrų su druska, bet ir tai ne tragedija). Belieka leisti fantazijai atlikti savo darbą virtuvėje.

Pagrindiniai salotų ingredientai:

– Salotos (žinoma)

– Tofu sūris (pakepiau ant ekologiško nerafinuoto šalto spaudimo kokosų aliejus BIONATURALIS)

– Bolivinė balanda (Quinoa)

– Agurkas

– Garuose virti avinžirniai (yra iškart pirkti parduotuvėje jau paruoštų)

– Raudonųjų kopūstų daigai (jei patinka)

– Mėgstami prieskoniai

– Citrinos/laimo sultys

– Sojų padažas (labai nedaug)

Ekologiškas, ypač tyras, pirmo spaudimo alyvuogių aliejus BIONATURALIS

O dabar daugiau apie salotų padažą. Rinkausi keletą šlakelių sojų padažo ir citrinos, bet pagrindinė žvaigždė – ekologiškas, ypač tyras, pirmo spaudimo alyvuogių aliejus. Kai sakau ekologiškas, turiu omeny, kad aliejus yra gaminamas iš alyvuogių, griežtai prižiūrimuose žemės ūkiuose ir auginant nenaudojama jokių chemikalų ar dirbtinių priedų. Alyvuogių aliejus BIONATURALIS yra šalto spaudimo ir nerafinuotas, o tai reiškia, kad jame išsaugotos visos naudingos medžiagos ir vitaminai. Be to, šis aliejus gaminamas iš Chemlali alyvuogių rūšies, todėl skonis ne tik labai švelnus, bet ir primena migdolus, kurių skonis, tiesa, šioms salotoms tiko tobulai.

Dar vienas įdomus faktas, kad šis alyvuogių aliejus yra ne iš įprastų, senųjų, regionų, o iš alyvuogių aliejaus renesansą išgyvenančio Tuniso. Gal paklausite, o koks skirtumas iš kur? Pasirodo, Tunise virš 80% gaminamo ir eksportuojamo alyvuogių aliejaus – ekologiškas. O tai yra kokybės ženklas. Tunisietiškas alyvuogių aliejus patenka į TOP 3 šalių, alyvuogių aliejaus eksportuotojų. Net patys italai savo turimą aliejų maišo su tunisietišku ir parduoda su savo kilmės šalimi (pagal eksportuojamą alyvuogių aliejaus kiekį neužtektų tiek derliaus užaugančio pačioje Italijoje). Todėl, jei išgirsite, kad alyvuogių aliejus tunisietiškas iš karto turėtų kilti asociacija – be priemaišų ir ekologiškas. Vadinasi, turėtų atsirasti ir Jūsų virtuvėje.

Todėl šiandien linkiu ne tik skanių salotų, bet ir kokybiškų maisto produktų Jūsų virtuvėje ir šaldytuve. Prisiminkite – valgome tam, kad gyventume, o ne atvirkščiai. Būkit išrankūs ir žinokit, kas ir kiek tinka Jūsų organizmui. Net neabejoju, kad subalansuota mityba turi tapti gyvenimo būdu, nuolatiniu palydovu, o ne trumpalaike ambicija.

Sukurta su BIONATURALIS 

logo