MANO PUSRYČIAI | MIEŽINIŲ KRUOPŲ KOŠĖ

IMG_5913

Pagal visus mano skaičiavimus už 8 dienų pavasaris. Vadinasi už 3 mėnesių vasara. Ir mums visiems ir visoms norisi dailesnių kūno formų… Nes vasarą paplūdimyje jau nepasiteisinsime taip kaip žiemą, kad “ai tai dabar šaltas oras, organizmas natūraliai kaupia riebalus, daryk tu ką nori…”.

O padaryti galime tikrai labai daug ir pradėti reikia ne likus savaitei iki vasaros pradžios ir paskutinės dienos, kai teks užsidėti bikini. Arba dar blogiau – neužsidėti, o slėptis po suknele. Daryti reikia ir ne rytoj. Daryti reikia jau šiandien!

Jei Jūs dar nežinote nuo ko pradėti savo pasiruošimą vasarai (ir apskritai visam sveikesniam gyvenimui), tai galiu truputį patarti. Pirmiausia siūlau susitvarkyti savo šaldytuvą – išmesti visus pusfabrikačius, batonus ir padažus (yra ir dar daugiau produktų, kurie tikrai nepuošia nei Jūsų šaldytuvo, nei skrandžio, nei pilvo preso). Tada susirasti savo sportinę aprangą ir užsiimti mėgstama aktyvia veikla – tam net nebūtinas sporto klubo abonementas (apie tai pažadu, kad tikrai kalbėsiu kiek vėliau).

Bet prieš tai, siūlau kartu pasigaminti sveikus pusryčius, kurie suteiks energijos visam šitam reikalui. Ir tai jau bus puikus žingsnis į priekį tikslo link!

IMG_5919

Jei norite sureguliuoti savo mitybą arba tiesiog sumažinti savo kūno svorį, tai rytą turėtumėte pradėti neskaldytų grūdų ilgai verdamomis košėmis (IŠ KARTO NORIU PASAKYTI, KAD TOS “PAKELINĖS” GREITAI UŽPILAMOS KOŠĖS TIKRAI, TIKRAI IR TIKRAI NETINKA)… Pavyzdžiui perlinės, avižinės, ruginės kruopos! Arba grikiai, arba kinva, arba (mano vienos mėgstamiausių) miežinės kruopos. Todėl pastarąsias siūlau pasigaminti šiandien pusryčiams! Ir pradėti dieną dar sveikiau, nei bet kada iki šiol.

Apie pusryčių būtinybę ir naudą esu jau Jums sakiusi anksčiau. Galiu tik dar kartą pasikartoti, kad aš gerbiu ir myliu savo kūną, todėl neįsivaizduoju nei vieno savo ryto be pusryčių!!!

Kodėl siūlau būtent košes? Nes mūsų organizmui ryte labai reikia kompensuoti angliavandenių trūkumą, kuris susidarė per naktį, o košės puikiai padės tai padaryti. Be to, po tokių pusryčių jausimės ilgiau sotūs (nes angliavandenių skaidymo procesas organizme vyks lėčiau), nenorėsime užkandžiauti ir nesigriebsime nesveiko maisto, kuris pakliūva po ranka.

IMG_5920

Ryte aš renkuosi saują miežinių kruopų (arba perlines kruopas, arba grikius) ir verdu jas be jokio pieno, su vandeniu – girdėjau, kad tokiu būdu pagamintos košės sveikiausios.

Pasiruošti tokią košę man trunka apie 15 minučių – labai svarbus kruopų ir vandens santykis. Tačiau užpylusi jas vandeniu ir uždėjusi virti aš ramiai 10 minučių galiu užsiimti kitais dienos pasiruošimo darbais.

Kitaip sakant, geriau neverkšlenti, kad “rytais nevalgau košių, nes jos ilgai verda”, o imti ir pradėti jas valgyti. Pamatysite, kaip ir laiko, labai norint jas pasigaminti, netikėtai atsiras.

IMG_5921

Uch, galvojau tiek daug apie tas košes čia neprirašysiu, bet gavosi visai nemažai. Svarbu, kad Jums būtų naudinga!

Labai lauksiu Jūsų įspūdžių apie pusryčius ir motyvacijos žodžių, kurie mums visiems padės pasiruošti ne tik artėjančiam vasaros sezonui, bet ir visiems sveikesniems ir gražesniems gyvenimo sezonams!!!

Su geriausiais linkėjimais!

S.