MANO PUSRYČIAI | AVOKADE KEPTI KIAUŠINIAI

IMG_1842

Nežinau kaip Jūs, bet aš PUSRYČIŲ NIEKADA NEPRALEIDŽIU. Man tai svarbiausias dienos valgis. Galiu vakarienę pamiršti/nespėti/nenorėti, bet pusryčių – N I E K A D A. Man tai šventas reikalas. Energijos užtaisas visai dienai.

Kadangi pastaruoju metu gaunu nemažai laiškų, kad Jums trūksta sveikų pusryčių idėjų, todėl šiandien pradedu naują rubriką – MANO PUSRYČIAI. 2 kartus per savaitę su Jumis žadu pasidalinti sveikais, išbandytais, lengvais ir paprastai pagaminamais receptais.

Tad pradėkime nuo avokade keptų kiaušinių! Patiekalas atrodo įmantrus, bet pagaminimas SUPER lengvas! Daugiausia laiko užims, kol avokadas su kiaušiniais iškeps orkaitejė.

IMG_1843

Pusryčiai man – tarsi rytinis ritualas, todėl mėgstu atsikelti anksčiau, kad spėčiau juos pasigaminti. Na dar ir gardžios rytinės kavos išgerti! Prisiekiu, šis receptas idealus tokiems kaip aš! Per tą laiką, kol avokadas ir kiaušiniai keps, galėsite ruoštis, puoštis dienai ir viską suspėsite be jokio vargo.

Kalbant apie avokadus, tai čia yra nerealus reikalas… Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Todėl vartokite jo kiek galima daugiau (bet žinoma viskas su saiku).

Taigi Jums reikės:

– Avokado

– 2 kiaušinių

– Saujos špinatų

– 1 pomidoro

– Mėgstamų prieskonių (aš naudoju džiovintų daržovių prieskonius be druskos)

– Žiupsnelis kietojo sūrio “Džiugas”

– Žiupsnelis sezamo sėklų (jei patinka)

IMG_1846

Įkaitiname orkaitę iki 180/200 laipsnių.

Avokadą perpjauname pusiau ir išimame kauliuką. Avokado minkštimą išskobiame šaukšteliu tiek, kiek reikia, kad tilptų įmuštį kiaušinį. Siūlau perpjautas avokado puseles iškart sudėti ant kepimo skardos, o tada įmušti po kiaušinį į kiekvieną pusę.

Apibarstom prieskoniais ir kepam apie 20 minučių. Ištraukus iš orkaitės dar galima apibarstyti kietuoju sūriu. Šalia pasiruoškite mėgstamas šviežias daržoves. Man čia labai tiko pomidoras, tai dar sezamais jį apibarsčiau!

Vuolia!

Dalinuosi dar ir video, kad pamatytumėte patys, kaip tai paprasta ir greita!

O kaip atrodo Jūsų pusryčiai?? Būtų smagu, jei komentaruose taip pat pasidalintumėte savo pusrytine maisto nuotrauka! O gal dar kokiu sveiku receptu pasidalinsite?

Skanaus pirmadienio!

S.