MAISTINGI PUSRYČIAI IR PIETŪS DVIEMS | SUMUŠTINIAI

Šiandien noriu su Jumis pasidalinti ne tik maistingų pusryčių ir pietų idėja, bet ir viena svarbia problema. Pastaruoju metu temos susijusios su gamtos tarša, neatsakingu vartojimu ir plastiko naudojimu yra labai aktualios ir sulaukia vis daugiau dėmesio, tačiau ar susimąstome apie tai, kokią žalą daro maisto švaistymas?

Ne tik planetai ir jos resursams, bet ir mums patiems. Todėl, pasirodo, vienas didžiausių šių dienų socialinių iššūkių – sumažinti išmetamo maisto kiekius. Kažkur skaičiau, kad kasmet kiekvienas lietuvis išmeta apie 60 kg maisto (kai pagalvoji, skaičiai nemaži). Ar žinojote, kad vienas dažniausiai išmetamų produktų mūsų namuose – tai duona, nes ją išmeta kone kas antras Lietuvos gyventojas.

Todėl “Gardėsis” ir “Barbora“ vykdo socialinį projektą “Gardžiuotis gera – išmesti gėda”, kuriuo siekiama didinti visuomenės sąmoningumą apie maisto švaistymo problematiką. Kartu šie prekių ženklai sukūrė pirkinių krepšelius, kurių esmė – sunaudoti visą juose esantį maistą ir nieko neišmesti. Pirkinių krepšeliuose yra lygiai tiek produktų, kiek užtenka pagaminti jų siūlomiems receptams.

Iš padžių, kai pati gavau paruoštą pirkinių krepšelį (jį rasite BARBOROJE) į namus, pagalvojau, kad gaaaal ir ne visai užteks maisto produktų pagaminti sumuštinius dviems (P.S.: pagal receptą pievagrybiai yra abiejuose sumuštiniuose, bet aš dalį jų panaudojau kitur). Tačiau pradėjus juos ruošti supratau, kad krepšelyje visko buvo pakankamai. Apskritai, manau, kad sumuštinius galima valgyti ne tik pusryčiams, bet ir pietums – ypač jeigu sumuštiniai maistingi ir sotūs! Todėl dalinuosi dviem sumuštinių/suvožtinių receptais su labai maistinga ir skania GARDĖSIO „Sėklų“ duona, sūdyta lašiša arba keptu halloumi sūriu.

Receptas nr. 1 – pusryčiai

Dviems dvigubiems sumuštiniams reikės:

– 2 dvigubos GARDĖSIO sėklų duonelės

– Apie 70-80 g mėgstamos užtepėlės ar lydyto sūrio

– Prinokęs avokadas

– 80 g sūdytos lašišos

– Apie 120 g pomidorų

– Mėgstami prieskoniai

– Kanapių sėklų branduoliai

Ant GARDĖSIO duonelių abiejų pusių tepame užtepėlę, dėliojame avokadą, pagardindami jį žiupsneliu druskos ir pipirų. Toliau dėliojame pomidoriukus ir lašišą.

Receptas nr. 2 – pietūs

Dviems dvigubiems sumuštiniams reikės:

– 2 dvigubos GARDĖSIO sėklų duonelės

– apie 70-80 g mėgstamos užtepėlės ar lydyto sūrio

– apie 120 g pomidorų

– 225 g kepto halloumi sūrio

– viena raudonoji paprika

– 100 g pievagrybių

Grilio keptuvėje arba orkaitėje ant grotelių apie 20 min pakepiname druska, pipirais apibarstytus ir alyvuogių aliejumi apšlakstytus pievagrybius, paprikas. Taip pat pakepame pagal instrukcijas ir halloumi sūrį. Ant GARDĖSIO duonelių abiejų pusių tepame užtepėlę, ant duonos dėliojame pjaustytus pomidoriukus, tuomet pievagrybius, keptą sūrį ir galiausiai – papriką.

Todėl šiandien aš Jus skatinu elgtis sąmoningai ir nešvaistyti maisto, ypač duonos, nes yra daugybė būdų panaudoti duonos gaminius, kad nereikėtų jų išmesti. Kaip, pavyzdžiui, šie super gardūs sumuštiniai! Skanaus!

Sukurta su Fazer Lietuva

logo