KAVOS BARŲ TOP 5 |VILNIUS

kaviniu-top

Vis sulaukiu Jūsų prašymų rekomenduoti, kur Vilniuje stilingai ir jaukiai išgerti kavos (arba arbatos), paragauti kažko sakanaus ar susitikti su draugais. Nors savęs kavos eksperte tikrai nelaikau, tačiau kelias vietas tau pasiūlysiu su malonumu.

Čia iškart prisimenu terminą third place (arba third space) – tai tokia aplinka, kurioje praleidžiame nemažai savo laiko, bet tai nėra nei namai (“first place”) nei darbas (“second place”). Arba dar kitaip sakant, tai vieta kurioje tuo pat metu gali ir dirbti, ir atsipalaiduoti. Esu dėkinga savo veiklai, nes turiu galimybę vis keisti “ofiso” vietą. Tai labai dažnai tas ofisas ir atsiduria Vilniaus senamiesčio kavinukėse – bent 4 kartus per savaitę! O ir su draugėmis mėgstam susitikti prie kavos puodelio, todėl vis medžiojam stilingas vietas.

Dalinuosi savo kavinukių bei kavos barų TOP 5, kurias rekomenduoju aplankyti ir Tau (gal bent viena pasiūlyta vieta irgi taps Tavo third place). Tiesa, kavinukių eiliškumas visiškai atsitiktinis – visas jas labai mėgstu!

 

I. TASTE MAP

 

Processed with VSCO with a6 preset

Nes kiekvieną kartą apsilankiusi šiame kavos restorane mėgaujuosi fantastišku kavos skoniu. Nors suprantu, kad kava yra kur kas daugiau nei geras skonis ir malonus aromatas. Čia manęs visada laukia šviežios pupelės, kurios skrudinamos vietoje. Patinka atmosfera, patinka ten dirbantys žmonės, patinka interjeras. Patinka viskas. Ypač veganiškas juodųjų serbentų desertas be cukraus – mano favoritas! Jei užeisi čia – būtinai paragauk. Taste Map yra net keliose vietose: Gynėjų g. 14 (Rise Vilnius) ir M.K.Čiurlionio g. 8, Vilnius.

 

 

II. KAVOS VIRĖJAI

 

Processed with VSCO with a6 preset

Dar vieni stilingi, skoningi ir jaukūs kavos namai. Užsuku čia ne taip dažnai, kaip norėčiau, bet pro šalį niekada nepraeinu. Kavos virėjai kiekvieną kartą pasiūlo įvairius ir įdomius kavos skonius (yra keletas kavos rūšių), skirtingus paruošimo būdus – man visada smalsu išbandyti vis kitokius. Čia ragavau net kavos arbatos! Vietos nėra super daug, bet kai ateini pasimėgauti kava, padirbėti ar susitikti su drauge didelės erdvės ir nereikia. Adresas: Pylimo g. 19, Vilnius.

 

III. SMALL TALK

 

Processed with VSCO with a6 preset

Kažkada užklydau čia visai atsitiktinai. Kaip patys Small Talk sako – tai puiki vieta ilgiems pokalbiams. Na ir gardžiai kavai. Ir dar sumuštiniams (pati neragavau, bet mačiau!). Ir dar stebėti praeivius – man labai patinka vieta prie vitrininio lango! Su erdvės dydžiu čia irgi smagu, nes daug žmonių netelpa – vadinasi, lengvame šurmulyje puikiai galima generuoti naujas idėjas ar skaityti knygą. Small Talk rasi A. Stulginskio g. 2,Vilnius.

 

IV. KAVOS ERA

 

Processed with VSCO with a6 preset

Šitą vietą labai myliu. Ne tik todėl, kad ji šalia mano namų, bet ir todėl, kad gali valgyti pusryčius VISĄ DIENĄ! Ateinu 17h ir sakau: “Noriu itališko omleto” arba “Galima kiaušinienės su lašiša?” arba (jei tai “valgau viską, ką noriu” diena) “Prašyčiau pikantišką kruasaną”. Vienu žodžiu, ateini gerti kavos (čia visada geriu Latte su sojų pienu), bet tuo pačiu papusryčiauti, nes pusryčiauji kada tik nori, net jei tai ir nėra rytas. Man tai visiškas pusryčių restoranas. Kur rasti Kavos Erą? Savanorių pr. 6, Vilnius.

 

V. STRANGE LOVE

 

Processed with VSCO with a6 preset

Paskutinė, bet ne prasčiausia vieta – Strange Love. Atsimenu ją atradau dar tada, kai čia buvo galima užsisakyti maisto. Dabar liko tik kava ir desertai. Arba dar kitaip – specializuotos kavos parduotuvė Vilniaus senamiestyje. Dar čia rasi kavos skrudyklą, espresso ir alternatyvius kavos ruošimo būdus. Ir gerą aurą  – žavi šviesus interjeras, keli aukštai (man ypač patinka antrasis, pro langus matosi Bernardinų sodas), jaukus kiemelis (gražios ir meniškos sienos). Užeik: Barboros Radvilaitės g. 6b, Vilnius.

Labai lauksiu ir Tavo atradimų. Ką gali žinoti, gal pasiūlyta kavinukė taps mėgstamiausia? Nes dar tiek yra ką aplankyti ir išbandyti! O dabar linkiu gardaus kavos arba arbatos puodelio, daug šypsenų ir darbingo pirmadienio!