KAS GERIAU UŽ TORTO GABALIUKĄ?

Iš tikrųjų, tai beveik viskas yra geriau. Bet šį kartą apie riešutus. Nes jie yra ne tik skanesni už tą tortą (nesakau, kad saldesni), bet ir padeda lieknėti. Kažkodėl net neabejoju, kad šiek tiek nustebai. Taip, taip – riešutai tikrai labai kaloringi (100 g apie 600-650 kcal), bet ar tai pakankama priežastis atsisakyti šio gėrio? Mano manymu, vertingų savybių riešutai turi daugiau nei kalorijų.

Pirma – bent po 30-50 g riešutų per dieną verta įtraukti į kasdienę mitybą. Kodėl? Nes juose gausu ląstelienos ir baltymų, o tai malšina tavo alkį ir sumažina apetitą.

Antra – riešutai (ypač graikiniai ir lazdynų) gerina nervų sistemos veiklą, šalina nuovargį, ramina, saugo nuo streso. Trečia (man ši dalis ypač patinka) – lėtina senėjimo procesus! Riešutai puikus vitamino E šaltinis. Be to, žinok, kad šis vitaminas svarbus ne tik sveikatai, bet ir grožiui.

Tik jau nesižavėk riešutais su cukraus ar šokolado apvalkalu, nes tokie riešutai tikrai neturės visų gerųjų savybių, o be to yra dar kaloringesnis ir juose esantis cukrus trukdo organizmui iš riešutų pasisavinti naudingas medžiagas!

Jei nenori valgyti vienų, tai riešutus drąsiai gali dėti į maistą – įsiberti į dribsnius arba jogurtą (dažniausiai naudoju liesą islandišką arba graikišką), troškinį ar salotas. Taip pat galima malti migdolus ir taip pasigaminti migdolų miltų arba naminio žemės riešutų sviesto.

Labai rekomenduoju bent saują riešutų visada turėti savo rankinėj, nes tai puikus užkandis. Valgyk riešutus į sveikatą, tik atmink, kad visur jaučiam saiką ir tapti voveryte tikrai nereikia.