GAIVUS UŽKANDIS | JOGURTAS SU GRANOLA IR BRAŠKĖMIS

Photos / Monika Rukaitė @monikarukaite

Šiandien dalinuosi ne tik lengvu, skaniu ir subalansuotu užkandžiu, bet ir keliomis mintimis apie mitybą ir užkandžius. Man subalansuota mityba prilygsta gerai savijautai, o ją lemia įsiklausymas į save ir mokėjimas suprasti, ko reikia organizmui. Per daug metų eksperimentų su mityba supratau, kad maistas – ne priešas, o sąjungininkas, jis niekur nedings, todėl tikrai neverta kuo daugiau suvalgyti ar viską baigti iki paskutinio kąsnio. Visada atkreipiu dėmesį, kodėl valgau būtent tokią porciją arba šokoladuką, o ne skanų vaisių. Gal užkandžiauju, kai liūdna arba nuobodu, gal tiesiog nesuprantu, kad jau esu soti? Gal maišau alkį su valgymu „kiek akys mato“?

Man mistas yra tiesiog energijos šaltinis, kuris leidžia gerai jaustis, būti energingai, žvaliai, aktyviai ir stipriai. Jis padeda siekti užsibrėžtų tikslų ir svajonių. Valgome tam, kad gyventume, o ne atvirkščiai. Nekankinu savęs dietomis, nes jos neduoda jokių rezultatų (žinau, bandžiau ne kartą), bet jei turiu galimybę, renkuosi sveikesnį maisto variantą ir to man tikrai pakanka. Aišku, būna dienų, kai leidžiu sau turėti maisto “nuodėmių”, bet paskui su džiaugsmu grįžtu prie savo įprastos mitybos. Žinot, dar negirdėjau nei vieno žmogaus sakant, kad „aš labai gailiuosi pradėjęs maitintis sveikiau“. Neabejoju, iš Jūsų to irgi neišgirsiu.

Mano patirtis sako, kad kuo mažiau valgai ir kuo labiau riboji suvartojamo maisto kiekį arba jo iš viso atsisakai, tuo labiau savęs nemyli, priekaištauji už kiekvieną kąsnį, kasryt pabundi jausdama vis mažiau energijos ir laimės. Linkiu labai nuoširdžiai – džiaukitės savimi šiandien! Ne po kelių savaičių ar mėnesio, kai svarstyklėse skaičiai bus mažesni. Žinoma, jokiu būdu nesakau, kad nereikia siekti užsibrėžtų tikslų. Užtenka išmokti save mylėti dabar ir tada, kai tie tikslai bus pasiekti. Čia slypi visa paslaptis – mūsų kūnas tobulas, sudėtingas mechanizmas, kurį reikia mokėti valdyti ir teisingai išnaudoti. Stengiuosi pasitikėti savo kūnu, jo įsiklausyti, atkreipk dėmesį, kaip jaučiuosi, ir neleisti, kad tik skaičiai ar centimetrai mane valdytų ar pagal juos save vertinčiau.

Dabar, atėjus vasarai, man norisi lengvumo visomis prasmėmis. Pradedant lengvesnio audinio drabužiais, kurie nevaržo judesių – baigiant maistu ir užkandžiais, kurie yra sotūs, bet neapsunkina virškinimo ir suteikia energijos.

Man šiuo metu būtent tokio užkandžio favoritas – BIOS natūralus jogurtas, kuris yra nesaldintas, ekologiškas ir be laktozės. Jogurtą pagardinu mėgstamais vaisiais (su braškėmis tiesiog dieviškas) ir namine granola (traškios granolos receptą rasite ČIA). Viskas paprasta kaip 2 x 2, bet subalansuotas ir skanus užkandis garantuotas – puikiai tinka ir pusryčiams. Tegul vasara būna lengva ir skani!

Reklama sukurta su “Pieno Žvaigždės”

logo