FROZEN BANANA & PEANUT BUTTER BITES

Ir vėl desertas. O kodėl ne? Jei jis sveikas ir juo nepiknaudžiaujama – nieko blogo tavo kūno linijoms nenutiks. Atvirkščiai, jei kilo noras smaližiauti – tokiais desertais patenkinsi saldžius organizmo poreikius. Ir žinok – pirmadienis tam puikiai tinka!

Šitie saldainiukai tapo mano favoritai, nes jie ne “šiaip” saldainiukai – o dar ir labai naudingi (ir dar su mano mylimiausiu riešutų sviestu). Tik problema ta – kad čia su vienu saldainiuku tu neapsisuksi. Suvalgysi bent 5 tai tikrai. Pasiruošus dieną pradėti saldžiai ir sveikai?

Šiaip jau bananas – mano mylimiausias vaisius. Jį ir šaldau (darau ledus), ir trinu, ir kepu – jis visur puikiai tinka. Bananas suteikia saldumo ir pakeičia miltus daugelyje kepinių (sakau be jokio juoko, atsimeni bananinius blynelius?).

Tai kaip gaminti šituos saldainius? Supjaustyk 1 didesnį ar 2 mažesnius bananus griežinėliais (bananai neturėtų būti labai minkšti). Sudėliok juos ant lėkštės (gali ant jos uždėti kepimo popierių, bus lengviau po to nuimti saldainius), po 2 banano griežinėlius dėk vieną ant kito, o per vidurį pertepk žemės riešutų sviestu (gali kuo puikiausiai jo pasigaminti pati namuose arba rinkis ekologišką, be pridėtinio cukraus) ir įdėk į šaldiklį 20 min. (kad sustingtų).

Tada ištirpink 100 g juodo šokolado (jame turi būti mažiausiai 70% kakavos, kitaip šokoladas yra ne šokoladas) – iki kreminės konsistencijos. Kaip teisingai tą padaryti rasi ČIA.

Naudodama šakutę banano ir žemės riešutų gabaliukus panardink į ištirpintą juodąjį šokoladą ir sudėk atgal į lėkštę. Tada vėl dėk į šaldiklį ir šaldyk iki kol šokoladas sustings (~1-1,5h). Kai jau norėsi valgyti – palaikyk bent 5 – 10 minučių kambario temperatūroje.

Vualia! Greita, paprasta ir iki dangaus skanu.