EAMAYW PYRAGAS

snapseed-1

Senokai su Tavimi dalinausi kokio deserto receptu… Manau jau labai nekantrauji, ką saldaus pasiūlysiu pasigaminti šį kartą. O tuo labiau, kad ŠIANDIEN SEKMADIENIS, tai būtinai reikia pyrago. Ypač, kad penktadienį buvo pyragų diena, o aš neparagavau nei vieno gabaliuko. O kaip pas tave ten reikalai užvakar su tais pyragais buvo? Jei panašiai, kaip pas mane, tada dabar privalai vieną išsikepti.

Dalinuosi super-recepčiuku. Tik.. kas tas EAMAYW pyragas? Tuoj papasakosiu.

snapseedsnapseed-2

Tikriausiai iškart supratai, kad pyragas, kurį tau siūlysiu kepti, tikrai nebus su kvietiniais miltais ir saldintas cukrumi ar kokiu kondensuotu tirštu pienu (ar galvojai???).

EAMAYW – Eat As Much As You Want, arba dar kitaip – valgyk, kiek tik nori! Būtent taip sugalvojau pavadinti šį skanumyną. Perskaitei teisingai – šitą pyragą gali valgyti kiek tik nori ir nesukti galvos apie jokias ten kalorijas (yra, kas mėgsta skaičiuoti), jokius ten cukrus-šmukrus, angliavandenius ar didėjančius skaičius ant svarstyklių.

Tai ko tau reikės šitam svajonių pyragui?

2 stiklinių smulkintų linų sėmenų (gali susmulkinti blenderiu)

3 kiaušinių

2 didesnių bananų

2 šauktų spelta miltų

1 a.š. kepimo miltelių

3 a.š. (arba kiek tik norisi) cinamono

2 saujų įvairių sėklų (moliūgų, kanapių, saulėgrąžų)

200 g graikiško jogurto

Šviežiai spaustų 1 apelsino sulčių

2 saujų trešnių/vyšnių

Mėtų lapų (papuošimui)

Kas vyksta?

O vyksta geri ir skanūs reikalai. Smulkintus sėmenis, spelta miltus, kepimo miltelius, cinamoną ir įvairias sėklas sumaišyk viename inde. Kiaušinius išplak kitame ir sudėk bananus. Sutrink juos šakute ir viską sumaišyk iki vientisos masės. Tada į masę sudėk visus birius produktus ir vėl viską sumaišyk. Paruošk kepimo formą (gali iškloti sviestiniu popieriumi, taip būsi garantuota, kad pyragas neprisvils ir gražiai išsiims) ir supilk visą masę. Kepk orkaitėje apie 20-25 minutes 180 laipsnių temperatūroje.

Iškepus pyragui palik jį atvėsti. Tada pasiimk siūlą ir perpjauk pyragą pusiau  per vidurį išilgai (tikrai pavyks) – tai lengviau nei pjauti su peiliu. Tada pyragą gali perpjauti jau peiliu dar į 2-4 dalis (čia jau pjaustyk kaip įprastai pjaustai pyragą), kad galėtum padaryti daugiau pyrago sluoksnių ir pertepimų.

Inde paruošk kremą – sudėk graikišką jogurtą ir sumaišyk su šviežiomis apelsinų sultimis. Aš dar dėjau naminių trešnių (mat mano mamytė užšaldė jas, tad man beliko tik atšildyti), bet jei jų neturi – gali dėti mėlynes, avietes. Arba nedėk nieko, jei nesinori. Tada pradėk sluoksniuoti – viena dalis pyrago, kitą dalį ant viršaus tepk graikiško jogurto ir apelsinų sulčių kremo ir vėl dėk pyrago dalį, tada vėl tepk kremą ir vėl dėk pyrago dalį.

Tada viską sudėk į šaldytuvą ir tegul perteptas pyragas pabūna bent 2-3h, o idealiausia, kad pabūtų ten per naktį (pyragas įsigers graikišku jogurtu ir apelsinų sultimis ir taps šlapias ir labai skanus!!). Ryte jau džiaugsiesi tobulu desertu, kuriuo galėsi mėgautis iki soties ir nejausti sąžinės graužaties.

Tegul sekmadienis būna ramus, jaukus, sveikas ir saldus!

P.S.: Jei ir tu turi kokio sveikuoliško pyrago idėją – labai lauksiu pasidalinant ja!