CANNES | “LA PLAGE”

Kol viešėjau Kanuose, teko apsilankyti ne viename prabangiame restorane ir ragauti ne vieną ypatingą patiekalą (tikrai nepagalvokite, kad giriuosi, tik džiaugiuosi!). Todėl pamaniau, kad ir Jums bus įdomu pamatyti Pietų Prancūzijos virtuvę iš arčiau. Pirmieji pietūs Kanuose mane pasitiko restorane “La Plage” (Hotel Gray D’albion Barriere).

Čia valgiau nepriekaištingai keptą menkių filė, gurkšnojau rosé vyną (kurio taurė Kanuose, galima sakyti, mane lydėjo beveik kiekvieno valgio metu ir dabar šiam vynui jaučiu didelius sentimentus) bei skanavau gardų desertą – šokoladinį ir vanilinį pudingą (taip taip, kelionėje leidau sau atsipalaiduoti ir pasmaguriauti, tačiau ne per daug ir su saiku).

“La Plage” ir apskritai Pietų Prancūzijoje mane žavėjo ne tik tobulas maistas. Labai patiko ir profesionalus aptarnavimas, kurį gauni praktiškai visur! Visai kitaip nei čia, Lietuvoje (bent jau daugumoje vietų) padavėjo profesija labai vertinama. Prancūzijoje padavėjai su tavimi bendrauja kaip su draugu, rūpinasi, šypsosi.

Ir tas jų ypatingai ir su tokiu dideliu dėmesiu ištartas “Madame” – “Mademoiselle” (moterims, priklausomai ar yra ištekėjusi ar ne) arba “Monsieur” (vyrams) yra tikrai tai, kas glosto ne tik ausis, bet ir širdį. Tada visai kitaip jautiesi būdamas tokiuose restoranuose. Ir gal dėl to prancūzai taip ilgai pietauja ar vakarieniauja – nes jiems gera ir malonu būti ten, kur yra labai laukiami.

Tiesiog jei kada būsite Kanuose – labai rekomenduoju apsilankyti restorane “La Plage”, kur galėsite patys įsitikinti, kad čia ne tik puikus maistas, bet ir ypatinga aplinka!