BROWNIE PYRAGAS SU MIGDOLŲ MILTAIS | BE PRIDĖTINIO CUKRAUS

Jūs tikriausiai jau žinote, kaip aš mėgstu ieškoti subalansuotų alternatyvų ypač visiems tradiciniams desertams. Šį kartą Jūsų dėmesiui laaaabai gardus, šokoladinis, šlapias ir nenuodėmingas brownie receptas! Tiesa, kepiau ne įprastus brownie bars, bet pyragą. Dalinuosi savo brownie versija su graikišku jogurtu, be cukraus ir kvietinių miltų.

Jums reikės:

– 7 šaukštai migdolų miltų

– 1,5 a.š. kepimo miltelių

– 370 g natūralaus skonio jogurto GRAIKIŠKA AMFORA

– 3 šaukštai ekologiškos kakavos be cukraus

– 150g juodojo šokolado (ne mažiau 70% kakavos)

– 3 šaukštai kokosų aliejaus

– 4 šaukštai agavų sirupo/medaus (galima naudoti ir kitas cukraus alternatyvas, pavyzdžiui, stevija)

– 3 kiaušiniai

– Žiupsnis druskos

*Glajui naudojau 50 g. juodojo šokolado, 2 šaukštus kakavos ir 100 ml ryžių kremo (viską ištirpinau garuose – papasakosiu žemiau, kaip tiksliai tai padaryti) – iškepus pyragui viską užpyliau ant pyrago viršaus ir paskirsčiau su šaukštu. Papuošimui naudojau smulkintus lazdyno riešutus.

1. Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių.

2. Dubenyje sumaišome migdolų miltus, kepimo miltelius, kakavą ir druską.

3. Tirpiname šokoladą ir kokosų aliejų: užverdame puodą, o tada uždedame dubenį ant viršaus (jis turi neliesti verdančio vandens) – sudedame šokoladą su kokosų aliejumi nuolat maišydami, kol viskas ištirps. Nuo vandens garų produktai dubenyje pradės tirpti (už šią idėją ačiū @antmedineslenteles).

4. Kai viskas ištirpsta – viską perpilame į didesnį dubenį, įdedame agavų sirupo, graikiško jogurto ir gerai išmaišome.

5. Tada po vieną įmušame kiaušinius (patariu masę gerai išmaišyti po kiekvieno kiaušino).

6. Į dubenį sudedame miltus (kuriuos sumaišėme anksčiau su kakava, kepimo milteliais ir druska) ir viską gerai išmaišome – turėtų nelikti jokių gumbelių.

7. Masę pilame į kepimo indą ir kepame apie 35 minutes.

8. Kol brownie kepą – paruošiame glajų toje pačioje “garų vonelėje”. Sudedame šokoladą, kakavą ir ryžių kremą, viską gerai išmaišome. Susmulkiname lazdyno riešutus (galima dėti ir kitus mėgstamus riešutus).

9. Iškepus pyragui jį apliejame glajumi, papuošiame riešutais ir atvėsiname iki kambario temperatūros (galima nunešti į balkoną). O tada galime mėgautis subalansuotu desertu!

Reklama sukurta su “Pieno Žvaigždės”

logo