BANANŲ DUONA BE CUKRAUS

Kai oras toks rudeniškas, suktis virtuvėje pats tas. Todėl šiandien dalinuosi bananų duonos receptu. Nors ji yra be cukraus, bet tikrai labai saldi. Bananų duoną myliu dėl to, kad myliu bananus. Iš jų aš galiu pagaminti bet ką! Gal praeitam gyvenime buvau bananas?

Juokauju. Nors kokia čia duona gavosi… Iš tikrųjų, toks pyragas. Nes pridėjau ten dar visokių aguonų, datulių ir šilauogių. Labai tinka užkandžiui ar tiesiog vietoj deserto – aš dar skaninu graikišku jogurtu, suteikia šlapumo duonai. Tuoj papasakosiu. kaip šitą gėrį gali greitai pasigaminti ir tu.

Ko reikės?

– 3 prinokę bananai

– 3/4 kiaušiniai

– 1 stiklinė ryžių miltų (manau puikiai tiktų ir avižinių dribsnių miltai)

– kelios saujos kokosų drožlių

– šiek tiek aguonų (jei patinka)

– sauja žemės riešutų

– 1 a.š. kepimo miltelių

– sauja smulkintų datulių

– sauja šilauogių

Viskas paprasčiau nei atrodo. Ryžiu miltais sumaišyk su aguonom ir kepimo milteliais. Pasiimk blenderį – ir sudėk kiaušinius, bananus, kokoso drožles ir riešutus. Viską trink iki vientisos masės. Tada susmulkink datules ir sudėk jas į masę, taip pat ir šilauoges. Visą išmaišyk.

Pasiruošk kepimo formą (aš turiu tokią specialią duonelei kepti) su kepimo popieriumi. Supilk masę. Įkaitink orkaitę iki 180 laipsnių ir kepk apie 50 minučių. Mediniu pagaliuk patikrink ar jis sausas – tada duona bus iškepusi.

Vualia! Pagaminai greičiau nei įsivaizdavai.