SPINTOS IŠKROVOS DIENA

desktop2

 Photos by Pinterest

Šiandien pas mane prasidėjo rimta spintos iškrovos diena. Moterys dažnai skundžiasi: „Neturiu kuo apsirengti“ nors spinta lūžta nuo drabužių. Todėl sakau, kad užteks ją tik „penėti“, turi ateiti laikas ir „pakūdinti”.

Spintos valymą atlieku bent kartą per sezoną. Taip sau leidžiu atsisakyti drabužių, kurie jau morališkai „atsibodę“, pamatau, kurie apsivilkti tik kelis kart, o gal net nei karto – vis dar su etikete kabo spintoje ir tik užima vietą. Kai jau nebegalime uždaryti spintų, su draugėmis turime tokią tradiciją surengti vakarus, kai visos susitinkame ir dalinamės, keičiamės ar perparduodame nebenešiojamus drabužius už simbolinę kainą.

Taip pat nuolat palaikau socialinį atsakomybės projektą „Trys Seserys“, kur galima aukoti savo daiktus arba įsigyti jau paaukotus. Neužmirštu ir H&M tekstilės pakartotinio panaudojimo ir perdirbimo iniciatyvos – tad nebenešiojami drabužiai dažnai keliauja ir ten (smagu tai, kad priimami bet kokios būklės drabužiai).

Vakar skaitytas straipsnis apie atsakingą madą davė stimulą dar kartą susimąstyti ir pažvelgti į tai kiek kitu kampu. Šiandien vartojame labai neatsakingai (drabužių kainos mažėja, o vartojimas sparčiai auga), tad reikėtų ieškoti būdų, kaip sumažinti išmetamų drabužių kiekį ir bent taip prisidėti prie atsakingo vartojimo ir gamtos užterštumo mažinimo.

desktop3

Būdų, kaip galima atsisakyti nebereikalingų daiktų – tikrai daug, tereikia išsirinkti ir nebūtina juos visada perpardavinėti, kad už gautus pinigus vėl galėtum pirkti naujus drabužius. Tai kodėl geriau jų nepadovanojus turinčioms mažiau? Kiek joms džiaugsmo, o man – daugiau erdvės spintoje. Galiu tik patvirtinti, kad daugiau erdvės atsiranda ir kasdienybėje.

Aišku, kartais sunku pasakyti „viso gero“ drabužiams, prie kurių buvai prisirišęs, bet supranti, kad kitiems jie pasitarnaus daug geriau. Jei kam nors atrodo: „Gaila aukoti ar atiduoti, geriau pasiliksiu“, tai visada prisimenu rašytojos ir poetės Ilzės Butkutės žodžius: „Gyvenimas man atrodo pernelyg vertingas, kad tarnaučiau daiktams, juo labiau – drabužiams.“ Tad netarnaukime jiems, atsisakykime jų pertekliaus ir perleiskime antram gyvenimui!

Tegul šiandien būna spintos iškrovos diena!