RUDENS SPINTA | MAŽIAU YRA DAUGIAU

Jei klaustumėte manęs, koks mano požiūris į daiktus ir spintoje kabančius drabužius, atsakyčiau vienu žodžiu – minimalistinis. Labiau kalbu apie gyvenimo būdą ir veiksmus, kurių imuosi, kad pagerinčiau savo kasdienybę. Vienoje knygoje radau tokią citatą: “Tikslas – ne turėti ar daryti kiek įmanoma mažiau, o turėti ir daryti tai, kas praturtina Jūsų gyvenimą.” Stengiuosi siekti šio tikslo.

Man atrodo, dabar puikus laikas peržiūrėti, kas vyksta mūsų: aplinkoje, santykiuose, namuose, spintose, kompiuteryje, telefone ir galvoje. Atsisakyti neesminių dalykų ir tų, kurie neturtina gyvenimo, kad liktų kuo daugiau laiko ir erdvės viskam, kas mus džiugina. Dažniausiai aš pradedu nuo spintos revizijos (man tai labai geras startas į restart’ą) ir iš naujo įvertintu kiekvieną ten esantį drabužį. Ar jis vis dar apie mane? Kaip jaučiuosi jį vilkėdama? Pastebėjau, kad tampu vis reiklesnė savo spintai ir man tai labai patinka. Atkreipiu dėmesį į drabužio kokybę, siluetą, funkcionalumą ir patvarumą.

Stengiuosi vartoti atsakingiau, pirkti sąmoningiau ir ieškoti kasdienių spredimų, kurie būtų tvaresni. Ne išimti ir drabužiai. Daiktai, kurie ateina į mano namus (ir spintą) yra gerai apgalvoti – norisi, kad jie tarnautų ne vienus metus. Man rūpi kaip ir iš ko buvo pagamintas daiktas. Džiaugiuosi, kad atrandu vis daugiau tvarių, etiškų ir aplinkai draugiškų lietuvių prekės ženklų ir kūrėjų, kurie didelį dėmesį skiria ne tik dizainui, bet ir aukštos kokybės natūralioms medžiagoms bei gamybos procesams. Tuo pačiu, man svarbu skatinti ir palaikyti vietinį verslą (ypač šiuo mums visiems nelengvu laikotarpiu).

Vienas tokių mano atradimų – Reda Paula (@reda_paula). Drabužiai, kurie yra kuriami su meile gamtai ir žmogui. Reda Paula mados ženklas remiasi atsakingu požiūriu į visą veiklos grandinę, kuria lėtą madą, atrenka perdirbtas ir nepanaudotas medžiagas. Drabužiai gaminami mažais kiekiais ir pagal išankstinius užsakymus – taip išvengiama perteklinio produkto, kuris gali virsti atlieka.

Reda Paula bendradarbiauja su ekologinio dizaino asociacija Ekoda, kurie vienija žiedinės ekonomikos ir tvarumo principais besivadovaujančius dizainerius, menininkus, kūrėjus, gamintojus, įmones, įstaigas ir organizacijas. Be to, šis prekės ženklas visiškai atsisakė plastiko pakuočių – pakavimo medžiagos yra 100% suyrančios. Reda Paula naudoja dėžes ir etiketes iš perdirbto kartono, o bendradarbiaudami su „Green Prints“ spausdinimo paslaugų tiekėjais atrado ekologiškus sojų dažus, kurie pakeičia tradicinius sintetinius.

Būtent šis dviejų spalvų storas švarkas, kurį vilkiu nuotraukose, yra pasiūtas iš storų kašmyro ir vilnos audinių, likusių po masinio siuvimo. Klasikinio stiliaus, praplatintų pečių laisvo silueto švarkas labai tinka šaltesniems orams ir puikiai papildė mano garderobą. Kviečiu ir Jus pasidairyti į naują Reda Paula kolekciją! Galbūt, kaip ir aš, čia atrasite daiktą, kurį su meile nešiosite ne vienus metus: redapaula.com

Nauja Reda Paula kolekcija skatina ir pažinti, ir tausoti. Visi gaminiai yra pavadinti gražiais lietuviškais augalų ir gėlių vardais (galbūt, tai įkvėps atrasti šiuos augalus gamtoje). Nors modelių kiekis labai ribotas – galimi individualūs užsakymai. Gaminti tai, ko iš tiesų reikia yra tvarumo pagrindas, kuriuo dizainerė vadovaujasi. Ir kaip ji pati sako: “Tikiuosi, savo darbais prisidėti prie teigiamų mados industrijos pokyčių, mažinant išteklių švaistymą ir skatinant vartotojų savimonę.”

Reklama sukurta su Reda Paula.

logo