MODELIŲ APARTAMENTAI | BEIJING, CHINA

IMG_0662

Ir tai tikrai nėra surežisuota nuotrauka pavadinimu “parodykim, kaip Kinijoje modeliai blogai gyvena”. Tai yra tai, ką aš, atvykusi į Pekiną 3 valandą nakties, po 14 valandų kelionės išvydau modelių apartamentuose. Ir nors esu girdėjusi, kad modeliai kartais taip gyvena, bet juk žinote, yra posakis: “Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti.”

IMG_0661

Tik Jūs nepagalvokite, kad aš esu kokia tai išlepusi princesė, kuri tikėjosi gyventi 5 žvaigždučių viešbutyje. Esu suaugusi ir protinga moteris, žinojau, kur važiuoju. Tik nežinojau, kaip tai atrodys. Šiuo įrašu aš jokiu būdų nebandau Jums skųstis, kad man skirta vieta modelių apartamentuose kažkuo netiko. Aš geriau nei kas kitas žinau, kad prisitaikyti įmanoma prie bet kokių gyvenimo sąlygų – svarbiausia, kad yra kur nusiprausti ir šiltai (beveik) miegoti. Visa kita tik detalės.

Tiesiog manau, kad Jums bus įdomu pamatyti, kokiomis sąlygomis modeliams (dar kartą kartoju, kad NE VISIEMS) kartais tenka pagyventi. Tuo tarpu ir man. Ir nieko čia tokio! Imi ir gyveni.

Ir vis tik mane nustebino ne betvarkė namuose (save laikau lengva pedante, todėl gyventi jovale man kančia), tačiau faktas, kad ir taip maža virtuve teks dalintis su tarakonais (???). Na Jūs tikriausiai paklausite “O kas čia tokio? Dauguma taip gyvena”, o aš Jums atsakysiu, kad aš tai tikrai taip negyvenu – mano namuose visada švaru ir tvarkinga, tad tarakonai man kažkokia mistika.

Tačiau suprantu ir tai, kad tokiame milijoniniame mieste kaip Pekinas (jei neklystų, jame gyvena apie 23 milijonus žmonių), tokie namų “draugai”, matyt, yra neišvengiamybė. Su kuria aš ir susitaikiau… Tik pjaustant salotas reikėjo priprasti ir dubenį su jomis pasaugoti , kad koks vabalas neįsiropštų.

Dar vienas įdomus faktas apie gyvenimą šiame bute tas, kad jame gyveno 8 žmonės, bet puodų virtuvėje tik 2, o keptuvė 1. Vadinasi kaip nori, taip valgyti ir pasigamink… Radau išeitį – kiekvieną rytą keldavausi 2h anksčiau, kad spėčiau ne tik rytinę mankštą atlikti, bet ir pusryčius bei maistą pietums pasiruošti. Na dar ir kavos išgerti.

IMG_0664

Kalbant apie vonios kambarius (juos turėjome du), tai aš gal nekalbėsiu… Kažkaip galvoju, kad nuotraukos pačios kalba už save.

IMG_0663IMG_0665

Geriau papasakosiu apie modeliams skirtus kambarius. Va čia irgi labai įdomu (man įdomiau nei vonios kambariai). Situacija tokia, kad bute buvo 4 kambariai ir svetainė – bendra erdvė, kurią matėte pirmose nuotraukose aukščiau. Manau pastebėjote ir Jūs, kad vietos ten ne per daugiausia. Žodžiu butukas toks ankštokas, bet tilpome.

Dviejuose (iš tų 4) kambariuose stovėjo po 1 dviaukštę lovą, kitame kambaryje 2 dviaukštės lovos ir vienas kambarys su dviem viengulėm, paprastom, normaliom, nejudančiom, visaip nesikraipančiom ir papildomų jėgų po sunkios darbo dienos į jas įsiropšti nereikalaujančiom lovom. Tai aš gyvenau pastarajame.

IMG_0666IMG_9493

Tačiau pirmą naktį teko pamiegoti toje dviaukštėje lovoje. Ką ten pamiegoti… Miegu to nepavadinčiau. Šiaip aš nieko blogo prieš tokias lovas neturiu, jei jos stovi tvirtai ant 4 kojų. Bet jei jos kliba ir jaučiamas menkiausias kito žmogaus, gulinčio “pirmame aukšte” judesys, tada aš tokių lovų tiesiog nekenčiu. Bet man labai pasisekė, kad atsilaisvino tas kitas kambarys, kurį aš vadinau “VIP”. Patys suprantate kodėl… NORMALI LOVA!

IMG_9323

Bet dažniausiai juk taip būna, kad sako viena ranka duoda, kita atima. Tai ilgai aš ta normalia lova nepasidžiaugiau, nes pasirodo tas kambarys su tokiu vienu briedu. Kai rašiau pradžioje, kad prie bet kokių sąlygų įmanoma prisitaikyti ir gyventi, svarbu, kad būtų kur nusiprausti ir šiltai miegoti, tai prie “šiltai miegoti” pridėjau žodį “beveik”. Nes pasirodo, tame kambaryje langas sugadintas – pučia kaip iš šiaurės ašigalio!

Kadangi mano agentūra langą pasiūlė ne pakeisti, o tiesiog apklijuoti maišeliais (sakė jie taip visada daro žiemą) tai kartu su kambarioke supratome, kad prašyti kito sprendimo ar pagalbos beviltiška, todėl atsiraitojome rankoves ir ėmėmės darbo. Rezultatą galite įvertinti patys. Tiesa, sakyčiau visai puikiai gavosi, tik kad maišelių šlamesys esant stipresniam vėjui kiek erzindavo. Bet geriau negu nieko ir bent jau nebuvo taip šalta!

IMG_0667

Čia buvau dvi savaites, ir prisipažinsiu, kad jau buvau visai pripratusi prie tokio gyvenimo ritmo. Net ir tie tarakonai jau taip negąsdino, visai susidraugavome. Nors meluoju… taip džiaugiausi, kai jau kroviausi lagaminus ir žinojau, kad tuoj užversiu šito buto duris ir tikriausiai čia jau negrįšiu niekada!

Noriu dar kartą pastebėti, kad ne visi modeliai gyvena tokiomis sąlygomis, kitoms pasiseka labiau. Čia tik aš šį kartą pakliuvau tarp tų “laimingųjų”. Kitos agentūros savo modeliams suteikia kur kas geresnius apartamentus – sutvarkytus, praktiškai naujus, arčiau miesto centro (mūsų butas buvo apie 12 km nutolęs nuo jo). Kur gali jau ir pailsėti kaip žmogus po sunkios darbo dienos. Ir valgyti normaliai pasigaminti. Ir su tarakonais bučiuotis nereikia.

Bet matyt, jei jau iškrito man šita korta – vadinasi buvau jos verta. Šaltas dušas kartais sveika, o taip pagyvenus, kad ir trumpą laiką, iš naujo gali įvertinti ką turi ir kaip gerai gyveni!

Tad linkėjimai Jums visiems jau iš pačių šilčiausių ir pačių mylimiausių namų Lietuvoje!

S.