MADOS INFEKCIJA 2019 IR ATSAKINGAS VARTOJIMAS

Photo / Tautvydas Stukas photography

Praeitą savaitę Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) Vilniuje jau 21-jąjį kartą praūžė dviejų dienų tarptautinis festivalis „Mados infekcija“ – čia buvo pademonstruota net 16-ka kolekcijų!

Abi renginio dienas vilkėjau neseniai pasirodžiusios „H&M Conscious Exclusive 2019“ kolekcijos drabužius. Matyt, sutapimas, kad kaip tik šiais metais “Mados infekcijos” organizatoriai kviesdami svečius ir visus mados mylėtojus skelbė itin aktualią žinutę: „Mes nekuriam šiukšlių“. Būtent kuriant „H&M Conscious Exclusive 2019“ kolekciją buvo naudojami ananasų lapai, gėlųjų vandenų dumbliai ir apelsino žievės.

Photos / Tautvydas Stukas photography

Turiu prisipažinti, kad aš pati prieš trejetą metų apie ekologiją ar atsakingą vartojimą per daug nesusimąstydavau. Kol kartą gavau vienos sekėjos žinutę. Ji atkreipė dėmesį į tai, kad dažnai geriu kavą vienkartiniuose puodeliuose ir pasiteiravo, ar nepagalvoju, jog dešimt minučių panaudotas puodukas netrukus tampa šiukšle. Tai privertė pagalvoti apie vartojimo įpročius ir po truputį, nepametant galvos, ieškoti tam tikrų sprendimų.

Kaip pavyzdžiui, jau ilgą laiką mano rankinėje  – daugkartinis pirkinių krepšelis, o visai neseniai atsirado ir specialūs daugiakartiniai maišeliai vaisiams ir daržovėms. Kavą išsinešimui geriu iš termosinio puodelio, kuris yra labai patogus ir neužima daug vietos rankinėje. Neseniai įsigijau daugkartinio naudojimo šiaudelius, taip pat naudoju ir specialią stiklinę gertuvę vandeniui. Žinoma, būna visko, kartais termosinį puodelį ar pirkinių maišelį pamirštu namuose, tad dar ne visada pavyksta išvengti plastiko ir kitų vienkartinių daiktų, tačiau labai stengiuosi tapti vis atsakingesne vartotoja. Tikiu, kad net ir maži žingsniai prisideda prie pokyčių. Be to, džiugu, kad apie tai vis dažniau ir daugiau kalbama viešojoje erdvėje.

Be to, daiktus visada galima prikelti naujam gyvenimui. Jau kelis kartus su kolegėmis surengėme stilingų moterų spintos išpardavimus renginyje “Shop my closet”, kuris sulaukė didelio susidomėjimo. Pagrindinė renginio idėja – vienoje erdvėje suburti stilingas asmenybes, kurios ieško naujų namų puikios būklės aprangos detalėms.

Jau esu ne kartą sakiusi, jog man atrodo, kad sugebėti pratęsti daikto galiojimo laiką šiandien yra labai svarbu. Nepamirškime, kad drabužius taip pat galime paaukoti. Beje, jei dar nežinojote, H&M perdirba senus drabužius, tad jiems galima nunešti tuos, kurių dėvėti nebenorite ir gausite nuolaidą kitam apsipirkimui.

Oho, įrašas prasidėjo nuo “Mados infekcijos”, o baigėsi apmąstymais apie ekologiją (kas tikrai nėra blogai). Tik noriu pasakyti, kad akivaizdu, jog būdų prisidėti prie taršos mažinimo ir atsakingo vartojimo tikrai yra, tereikia pasidomėti. O dabar sveikinu visus “Mados infekcijos” dalyvius ir jau turiu keletą favoritų, kurių kūryba mielai pasipuoščiau jau šiandien! Bravo!

logo