KIEK DRABUŽIŲ TURI SAVO SPINTOJE?

Photos / Monika Rukaitė

Jau kokius metus drabužių kiekis mano spintoje sparčiai mažėja. Manau tai vyksta labai natūraliai, nes vis labiau atsižvelgiu į daikto kokybę, jo praktiškumą – drabužis turi tarnauti Tau, o ne atvirkščiai. Kalbant apie asmenines stiliaus paieškas – jaučiu, kad šiuo metu esu kiek kitokia, nei buvau, tarkime, prieš 2 – 3 metus. Vadinasi, kitoks ir mano spintos turinys.

Spintos reviziją atlieku kas kelis mėnesius – taip sau leidžiu atsisakyti drabužių, kurie jau morališkai „atsibodę“, pamatau, kurie apsivilkti tik kelis kart, o gal net nei karto – vis dar su etikete kabo spintoje ir užima vietą. Tiesa, persikraustymas į naujus namus irgi labai padėjo atsirinkti daiktus, kurie manęs nebedžiugina (kalbu ne tik apie drabužius).

Būdų, kaip galima atsisakyti nebereikalingų daiktų – tikrai daug, tereikia išsirinkti. Perparduoti? O padovanoti turintiems mažiau? Kiek tai kitiems atneš džiaugsmo, o man – daugiau erdvės spintoje, kasdienybėje ir sieloje. Kažkaip tada atsiranda daugiau vietos ir asmeniniam tobulėjimui, permainoms, savirealizacijai ir pomėgiams. Tam tikra prasme tampi laisvesnė ir lengvesnė.

Be to, jau visai netrukus grįšime kartu su SHOP MY CLOSET renginiu (greit sužinosite KAS, KUR IR KADA) – dar viena puiki vieta, kuri padės ne tik toms, kurios nežino, ką su savo spintos lobiais daryti, bet ir toms, kurios ieško tų lobių, bet nenori išleisti krūvos pinigų. Pagrindinė renginio idėja – vienoje erdvėje suburti stilingas asmenybes, kurios ieško naujų namų puikios būklės aprangos detalėms. Man atrodo jau esu sakiusi, kad sugebėti pratęsti daikto galiojimo laiką šiandien yra labai svarbu.

O jei šiuo metu vis dar jautiesi sutrikusi ieškodama savito stiliaus ir nežinai, kaip susidraugauti su savo spinta – manau, kad Tau gali padėti kelionės. Bent jau man tai puikus įkvėpimo šaltinis! Kelis kartus per pusmetį stengiuosi pakeisti aplinką ir išvykti svetur pasisemti naujos energijos ir idėjų. Naujos kultūros praplečia akiratį ir tam tikra prasme viduje atrakina baimės duris, kurios kartais verčia įsisprausti į įsivaizduojamus standartų ar normų rėmus. Ypač kai kalbame apie aprangą.

Išvydus, koks laisvas pasaulis, pati nejučia tokia tampu. O tai žadina norą eksperimentuoti su apranga. Keliaudama suprantu, kad nereikia varžytis ir bijoti būti savimi. Būdama kitoje šalyje atkreipiu dėmesį ne tik į žmones ar jų aprangą (nepraleidžiu progos to daryti ir Lietuvoje – jaukioje Vilniaus senamiesčio kavinukėje gurkšnodama kavą stebiu praeivius), bet ir į aplinką, architektūrą, visada stengiuosi aplankyti galerijas, meno muziejus ar parodas.

Žinoma, siekiant rasti savitą stilių ir įkvėpimo šaltinį, nebūtina apkeliauti pusę pasaulio, nes ir Lietuvoje, ypač Vilniuje, yra įvairiausių kultūros renginių, kurie gali tapti puikiu įkvėpimo šaltiniu. Tad lankyk filmus, teatrus ar baletą, juk ten gali stebėti tobulus sceninius kostiumus ir dekoracijas. Manau, stiliaus pojūtį reikia nuolat lavinti, o tą galiu daryti tik būdama aktyvi. Vadinasi, turiu nepaliauti viskuo domėtis, aplankyti naujas vietas, perskaityti įdomią knygą ar žurnalą, bendrauti su įkvepiančiais žmonėmis! To šiandien linkiu ir Tau!

Visas outfitas MAJE

logo