KAS YRA STILISTAS?

Photos / Pinterest

Daugelis tikriausiai gali manyti ir mano, kad ši profesija iš dalies nerimta ir nereikalaujanti didelio žinių bagažo. Juk kiekvienas iš mūsų eina apsipirkinėti ir daro tai savo jėgomis. Tačiau ne paslaptis, jog visi buvome priversti atsigręžti į praėjusią moterį, kurios juoda, raudona ir pilka atrodo kažkaip kitaip – ji priverčia Tave numesti visas savo mintis į šalį tam, kad pažiūrėtum į ją.

Juoda aksominė atrodo elegantiškai ir pabarstyta itališku prieskoniu, o pilka tampa ne nuobodi, kaip įprasta, bet kilminga spalva, tarsi tai būtų žėrintis lūšies kailis. O galiausiai, tos ryškiai raudonos lūpos ir bordo šalikėlis, kuris, kaip niekas kitas, tobulai įsilieja į elegantišką ir tuo pačiu šaltą derinį.

Tikriausiai, kilo klausimas, o kaip atrodyti lygiai taip pat, o gal bent panašiai? Juk turi juodą suknutę, kurią dar prieš du metus nusipirkai gerai žinomoje drabužių parduotuvėje… Turi ir šaliką – ne bordo, ne vyno spalvos, bet raudoną – juk vis tiek raudonas! Tačiau nepavyksta padaryti didelio įspūdžio atėjus į draugų vakarėlį…

Draugės lyg ir žarsto komplimentus, bet iš akių gali pamanyti, kad tai nėra visokeriopai nuoširdūs komplimentai, nes jie dažniausiai būna be žodžių? Tikriausiai, Tau nepavyko išpildyti vizijos, kurioje atrodai pribloškiamai.

Taigi, kas yra stilistas?

Manau, kad tai yra menininkas. Jis kuria charakterį, kuria spalvas, atspalvius, sukuria Tave kitokį arba kaip tik paleidžia į laisvę Tavyje tūnančią tikrąją asmenybę. Stilistas suplaka visas spalvas į vieną ir tuo pat metu griežtomis linijomis jas atskiria, kad sukurtų kontrastą. Kontrastą tarp Tavo nuotaikų ir minčių, noro būti pastebėtai, o galbūt noro pasislėpti ir stebėti visus iš šono. Jis sukurs Tavo juodą spalvą, kokia susižavėjai gerdama kavą pagrindinėje gatvėje, tačiau kartu ji bus kitokia – ji bus Tavo spalva.

Jis sugebės Tau uždėti akcentus ten, kur jų reikės, o galbūt kažką subtiliai paslėpti… Gal Tavo asmenybė žaisminga? O Tu vis tiek nori atrodyti elegantiškai? Gal tada pasirinksime tamsiai žalią, kurią būtent Tu savo akimis ir charizmą pakelsi iki Tau pačiai nežinomų elegancijos aukštumų?

Taigi taip… Kaip Pablo Picasso tapė ant drobės, taip stilistas tapo ant žmogaus… Štai kas, mano manymu, yra stilistas.

Tekstas / Andrius Brazdžius

logo