KAIP BE STRESO PASIRUOŠTI KELIONEI | MUST HAVE

Kai žinau, kad manęs laukia kelionė – aš ne iš tų žmonių, kurie pasilieka krauti lagaminą paskutinę minutę. Fui, stresas man nepatinka ir kai galima jo išvengti – patikėkite, taip ir padarysiu.

Jau rytoj su Matu išskrendame pailsėti į Bali (aplankyti šitą salą – sena mūsų svajonė)! Kelionė laukia ilga, todėl turiu gerai apgalvoti, ko man reikės. Ir kaip viską sutalpinti į vieną 23 kg lagaminą. Nelengva užduotis. Bet aš noriu, kad su manimi keliautų tik PBIAD (patys būtiniausi ir apgalvoti daiktai) – pasas/asmens tapatybės kortelė ir pinigai – savaime suprantama.

I. SUPRASTI KOKIA KELIONĖ TAVĘS LAUKIA

Atostogos? Darbas? Aktyvus laisvalaikis? Ar visa diena prie baseino? Tada bus aišku, ką reikia pasiimti su savimi. Na, bent jau +-.

II. APGALVOTI KELIONĖS DERINIUS

V-I-S-A-D-A! Kitaip uždaryti lagaminą bus tikrai sunku arba priešingai – jame bus per mažai daiktų. Dažniausiai aš susidarau mini planą, kiek įvaizdžių per atostogų ar darbo kelionės dienas norėsiu pakeisti. Tiesa, siūlau nepalikti spintoje tų daiktų, kurie laukė ypatingos progos, kada juos apsivilktumėt – kelionė (ypač atostogos) puikus metas juos ištraukti į dienos šviesą. Į kelionę nepamirštu ir bent vienos rankinės, kuri pagyvins derinius.

III. DRABUŽIUS REIKIA SUKTI, O NE LANKSTYTI

Čia gal ir nieko naujo nepasakiau, bet kol pati nepabadžiau šito metodo – buvau nusiteikusi skeptiškai. Pasirodo jis tikrai veikia. Vadinasi, į lagaminą galima pasiimti ir extra suknelę.

IV. STORUS DRABUŽIUS DĖTI NE Į LAGAMINĄ, O VILKTI ANT SAVĘS

Pavyzdžiui, džemperį/megztinį ir džinsus galima vilkėti skrydžio metu, kurie užimtų nemažai vietos lagamine. Vadinasi, galima įsidėti dar viena extra suknelę (arba batelius). Puiki idėja, jei į lagaminą dedate rankinę – nepalikti jos tuščios. Ten taip pat galima sudėti daiktus, kurie telpa ir taip sutaupyti vietos.

V. KOSMETIKA

Tikrai nebūtina su savimi pasiimti viso kosmetikos stalelio. Mėgstu įsidėti tik kelias mylimiausias priemones. Tiesa, plaukų šampūną, kaukę (naudoju veganiškus “Lazartigue” produktus), veido odos priežiūros priemones (mano TOP “Filorga” ir SVR) ir dekoratyvinę kosmetiką (ypač skysta pudra – mėgstamiausia “Guerlain” L’Essentiel su SPF 20) aš visada vežuosi su savimi iš namų. Kelionėje eksperimentuoti ir ieškoti naujų atradimų ne pati geriausia mintis. Dar viena puiki priemonė, kuri sutaupys vietos lagamine, nes yra net 10 skirtingų panaudojimo būdų – mano labai seniai pamėgtas sausas aliejus veidui, kūnui ir plaukams „Sweet Vanilla Dry Oil”. Tekstūra nuostabi, kaip ir kvapas. Puikiai įsigeria ir dar geriau drėkina. Atostogoms – tobula!

VI. DUŠO ŠLEPETĖS

Aš nebūčiau tokia tikra, kad visi viešbučiai ir apartamentai valomi idealiai. Todėl niekada nerizikuoju – su manimi visada/visur keliauja ir dušo šlepetės. Noriu jaustis komfortiškai.

VII. VAISTINĖLĖ

Be šito dalyko aš dažniausiai nei 100 km toliau savo namų neišvažiuoju. Turiu tokia mielą pelėdytę-kosmetinę (ją kažkada man padovanojo mama) ir ten susidedu visus būtiniausius vaistus, kurių gali prireikti. Suprantu, kad dažniausiai apie skausmus ar peršalimą prieš kelionę negalvojame, bet reikia būti pasiruošus viskam. Vaistai, kuriuos visada pasiimu su savimi: nuo skausmo, nuo peršalimo, nuo gerklės skausmo, nuo apsinuodijimo, nuo alergijos. Tiesa, kai dabar Kinijoje siaučia Corona virusas – tikriausiai keliauti į Aziją ne pati geriausia mintis. Kelionės atšaukti nenorime ir tikimės, kad nieko blogo nenutiks, tačiau būtinai mums su Matu nupirksiu medicinines kaukes, kad bent jau oro uoste ir lėktuve nebūtų rizikos užsikrėsti. Aišku, nesu tikra ar tos kaukės padeda 100%, bet geriau negu nieko.

VIII. KELIONĖS DRAUDIMAS

Be jo – aš irgi niekur toliau už Lietuvos ribų nekeliauju. Žinau, kad daug kas pagalvoja: “O kas man gali nutikti? Esu sveikas kaip ridikas”. Bet atsarga gėdos nedaro. Atsimenu, kažkurioje darbinėje kelionėje visą naktį viešbutyje buvau apsikabinusi unitazą ir mintyse sau dėkojau, kad prieš kelionę pasirūpinau kelionės draudimu, jei reiktų važiuoti į ligoninę. P.S.: parą prieš aš irgi galvojau, kad esu sveika kaip ridikas. Kol iki kelionės likus vienai dienai restorane neparagavau kelių austrių.

 ‎IX. DEZINFEKCINIS GELIS ARBA ANTIBAKTERINĖS SERVETĖLĖS

BŪTINAS kelionės atributas. Visur ir visada. Ypač man – kai norėdama užkąsti ar atsigerti karšto gėrimo privalau išsiimti tiesinamąsias kapas (jau nebe ilgai man liko jas nešioti!).

X. VISI KITI REIKALINGIAUSI DAIKTAI

Pakrovėjai, higienos priemonės, knyga/-os ir t.t. – jiems irgi reikia užrezervuoti vietą lagamine.

 XI. UŽKANDŽIAI LĖKTUVE IR MITYBA KELIONĖJE

Kai ateina atostogos, dažnai sau sakome: „Dabar galiu atsipalaiduoti ir valgyti, ką noriu ir kiek noriu…“ Taip, gali. Bet ar tikrai nori visas 7 dienas valgyti bet kokį maistą (mūsų atveju net 15 dienų)? Tiek laiko palaidos mitybos gali numalšinti siekį po atostogų grįžti į normalų mitybos rėžimą, prie kurio jau buvai įpratusi. Todėl net atostogų metu aš pati labai nenukrypstu nuo savo mylimo principo 80:20. Pirmiausia aš suprantu, kad atostogos prasideda ne viešbutyje, o jau oro uoste. Skrydžiui aš visada susiplanuoju sveikus užkandžius (riešutai, džiovinti vaisiai, kietasis sūris, vyšniniai pomidorai, morkytės, sveiki grūdų batonėliai), o kai skrydis ilgesnis susiruošiu net pietų dėžutę. Dažnai lėktuvuose duodamas maistas nėra pats geriausias, sveikiausias ir net skaniausias. Todėl savotiškai apsidraudžiu ir esu garantuota, kad valgysiu kokybišką, gardų ir sveiką maistą, kokį mėgstu ir esu įpratusi. Be to, skrydžio metu būtinai turiu su savimi vandens (ir geriu jo daug!), nes lėktuvuose oras labai sausas. Žinoma, jei nespėjai pasiruošti maisto, jo tikrai rasi oro uosto kavinėse, tik, tikėtina, už jį reiks nemažai sumokėti. Be to, teks gerokai paieškoti oro uoste vietos, kur duodami ne tik pyragėlius, sumuštinius ir kavą, bet ir sveikų užkandžių.

logo