EINAM KAVOS SU VILIJA RUŠINSKAITE

2020 metų pirmasis blogo įrašas – ypatingas. Kad ir kaip gyvenime mane būtų nuvylę kiti žmonės (o tada norisi tik apsistatyt sienom ir niekad nieko arčiau neprisileisti) – įvyksta magic. Be noro įtikti/patikti/pritapti. Ačiū Tau, Vilija, už tai. Dėl to džiaugiuosi, kad mudvi neapsiribojome mano blogo rubrika ir toliau einame gerti kavos ir kalbėti apie gyvenimą.

Vilija Rušinskaitė yra profesionali fotosesijų stilistė (fun fact – mes su Vilija susipažinome “Laimės” viršelio fotosesijoje, kurią ji stilizavo), prodiuserė ir meno vadovė, mados rašytoja. Taip pat konsultuoja mados prekinius ženklus dėl vizualinės ir emocinės komunikacijos dalies. Kaip Vilija sako: “Savo patirtį, akį ir raumenį madoje įgijau rengdama pažįstamus, kursiokes, narsiai eksperimentuodama, paskui jau ėmiausi ir asmeninių klienčių (klientų vyrų mažuma, gal kokie 5 procentai iš 100) spintas revizuoti, juos apipirkinėti ir rengti.”

3,5 metų intensyviai teikusi internetines stiliaus konsultacijas StiliuSOS (per tą laiką Vilija pakonsultavo kelis tūkstančius žmonių, crazy!) perėjo nuo praktinės, realaus gyvenimo ir funkcines situacijas sprendžiančios stilistės prie svajonių ir istorijų kūrimo mados fotosesijose, lookbookuose. Šiuo metu reguliariai stiliuoja herojus žurnalo „Laimė“ fotosesijoms, viršelių istorijoms, daro mados editorialus, rašo ten savo smagią, neįpareigojančią stiliaus rubriką „Kaip stilistė vilkėtų…“, kurioje Vilija ima rizinkingą ar keistą, kurios dauguma vengia ar nesupranta ar bijo, tendenciją ir ją pati išbando bei aprašo.

Oi, būtų galima rašyti ir rašyti. Bet viena yra aišku – Vilija myli tai, ką daro, imasi vis naujų dalykų ir su visu tuo tvirtai tapatinasi. Todėl kviečiu ir Jus susipažinti su šia nepaprasta moterimi (tai yra vienas įdomiausių mano kada nors sutiktų žmonių!) ir tikiu, kad jos atsakymai įkvėps ne vieną – taip kaip mūsų draugystė įkvepia mane. Pasiimkit puodelį kavos/arbatos ir skirkite bent 7 minutes šiam blogo įrašui. Pažadu, verta.

1. Kas Tau yra graži moteris?

Graži moteris man yra savimi pasitikinti, tvirta inside out, palaikanti kitas moteris, nebijanti pripažinti, jeigu kažko nežino, nesupranta, nemėgsta, ar (o siaube) nekenčia. Nesiprastinanti, nesimenkinanti, nepataikaujanti, nesitikinti, kad už ją viską padarys kažkas kitas, užtikrinta, smalsi, niekam nieko neprivalanti apie save įrodyti, mokanti pasakyti Ne ir ne zanūda! Bet lygiai tokie pat grožio standartai ir vyrams. Tai čia universali formulė, su kuo mėgstu draugauti.

2. Atskleisk savo mėgstamiausią grožio ritualą.

Visada pagražėjusi jaučiuosi, kai praleidžiu pusdienį viena, su savim, namų ramybėj, be minčių apie kitus, darbą, bimbinėdama, klausydamasi muzikos, niūniuodama ir kažką krapštydamasi aplink. Galiu taip būti daug daug dienų, nemėgstu laisvo laiko užkimšti grandioziniais planais.

3. Kur ieškai įkvėpimo dirbti, mylėti, gyventi?

To įkvėpimo semiuosi iš namų ramybės, ilgų pasivaikščiojimų miške arba kažkur, kur tuo metu prieinama gamta, pokalbių su savo mylimuoju ir pokalbių su savim. Tada viskas vėl tampa aišku, skaidru, išgryninta, o motyvacija šauna į aukštumas kitą darbo dieną. Tiesa, kartais privalau pabėgti, tada kažkur iškeliauju ir grįžtu pati sau turiningesnė, išėjusi iš tunelinio kasdienio matymo.

4. Kokius įkvepiančius žmones patartum sekti Instagram’e?

Komikę ir aktyvistę Chelsea Handler (@chelseahandler), ji gaivališkai atvira ir aš jos fanė iki pasaulio pabaigos. Tada Moniką Liu (@monikaliug), būtinai jos stories! Monika yra juokų karalienė be stabdžių, žino visokių triukų ir dainuoja kaip sirena. Tada būtinai @natgeo paskyrą. Modelį Adwoa Aboah (@adwoaaboah), nes ji moka priversti savo įrašais pasijauti geriau, net jeigu tai tik kadras iš jos kelionės metro. Ir mikro pasaulio (sraigių, varlių, jūrų kiaulyčių) menininkę @aleia, nes ji savo projektais mane tūkstančius kitų daro laimingais!

5. Ar turi stiliaus ikoną?

Nebeturiu. Anksčiau to labiau reikėjo. Dabar tiesiog pasimėgauju, jeigu matau, kad moterys mėgaujasi, žaidžia savo įvaizdžiu arba kaip tik labai atranda save ir nebekeičia, stiprėja, vis labiau mėgaujasi savo deriniais. Mes moterys juk patiriam tiek spaudimo atrodyti gerai betkokiu metu, o juk mūsų kūnai, siekiai, galimybės yra nuolatiniame bangavime, turim greit prisitaikyti, šypsotis, nepasiduoti stresui ir dar kažkaip neišleisti visų pinigų ir perdaug nekalbėti apie daiktus kitiems, nes gi čia tuštybė ir dvasios skurdas, stengiantis tai išlaikyti. Fuck it! Būtina mėgautis, o jeigu tai nesvarbu, to ir nesureikšminti.

6. Ko niekada nevilkėtum?

Negaliu niekam sakyti niekada, nes kategoriški pareiškimai man pačiai yra kaip iššūkis, kvietimas tai įveikti, įrodyti sau, kad viskas pažabojama. Mano rubrika “Laimėje” yra visiškai apie tai.

7. Kaip atrodytų tobula tavo diena? Ką veiktum? Kur eitum? Su kuo būtum?

Tobulą dieną miegočiau bent iki 10:30, valgyčiau lėtus, bet didelius pusryčius namuose, tada eičiau ilgo kelių valandų pasivaikščiojimo į mišką, grįžusi vakarieniaučiau kokioj mėgstamoj vietoj mieste jau arba su draugais, arba šeima, idealiu atveju kartu vakarotume ir klegėtume ir eičiau miegot nė karto nepažiūrėjusi į telefoną.

8. Patarimas, kurį duotum savo geriausiai draugei?

You got this!

Vilijos Facebook: https://www.facebook.com/vilija.rossini
Vilijos Instagram: @filantrope

logo