EINAM KAVOS SU VAIDU JOKUBAUSKU

Pirmadienio rytą kviečiu kavos dar vieną žavų ir talentingą vyrą – Vaidą Jokubauską. Vaidas yra vizualinis merčendaizeris – mada jam nesvetima, o laisvalaikiu jis fotografuoja.

Kai pirmą kartą (daug nei prieš metus) pamačiau Vaido fotografijas – likau sužavėta jų charakteriu. Tada pagalvojau: “Įdomu, kaip jis mane matytų per savo objektyvą?” Ir pasiūliau kada nors padaryti porą kadrų. Susitarėm. Susitikom. Fotosesija įvyko. Bet, mūsų nuostabai, ne ji, o pokalbis buvo pagrindinis fokusas, nes visą laiką diskutavom įvairiom temom. Tada supratau, kad būtinai turiu Vaidą pakviesti kavos.

Leidau jam išrinkti vietą – susitikom “12 istorijų”. Oras fantastiškas, kaip ir atmosfera. Net abu sutrikom: “Ar tik ne Paryžiuj esam?” Vieną dieną gal ir būsim. O kol kas kviečiu ir Tave skanios kavos ir dar įdomesnio pokalbio!

1. Instagram ar facebook?

Instagram’as. Jame mažiau nereikalingos informacijos, reklaminio šlamšto ir galimybė pasirinkti tikslingą turinį.

2. Kur pakviestum mane atsigerti kavos?

“12 istorijų”! Manau sutiksi, kad vieta paliko ir Tau gerą įspūdį

3. Gražiausias aplankytas miestas?

Kiekvienas miestas savotiškai gražus, o ir jų neaplankyta begalybė. Iš kiekvieno pasigriebiu tai, kas mane labiausiai žavi, o gal ko reikia tuo momentu. Visur man gerai, kur esi svečias, kur per ilgai neužsibūni, todėl išskirti vieno miesto negalėčiau.

Dažnai tenka būti Barselonoje, tad jaučiuosi joje kaip namie, dažnesnis saulės apsireiškimas, garsiai plepantys ispanai, jaukus netvarkingi kabokai, vietinė architektūra ir šalia viso to taip mėgiamas objektas – jūra.

4. Žmogaus charakterio/būdo savybė, kurią labiausiai vertini?

Visada žaviuosi žmonėmis, kurie stipraus charakterio, dideliais tikslais, ryžtingi, bet besąlygiškai išliekantys ištikimi sau.

5. Kur ieškai įkvėpimo kurti, dirbti, mylėti, gyventi?

Jo ieškoti nereikia, manau jis ateina savaime, kai mažiausiai tikiesi. Esu veikiamas vaizdų, garsų. Pakanka ir jų, kad galvoje kažkas gimtų. Įkvėpimo meilei ir gyvenimui reikalinga jau žmonių pagalba. Artimiausieji atlieka didžiąją to dalį, mažiau darbo man.

6. Kaip atrodytų tobula tavo diena? Ką veiktum? Kur eitum? Su kuo būtum?

Labai mėgstu rytą, tad ji prasidėtų anksti ryte, kai gatvės dar tuščios, plius 15 laipsnių šilumos, ausinėse groja Max Richter “On The Nature Of Daylight” (ant repeat’o) ir aš žygiuoju pats sau vienas aplankyti jūros. Pastaruoju metu daug nereikia, tik laiko sau, pradedu jį branginti. Tobula diena galėtų ir baigtis čia, prie jūros, gal tik gabalą kokį kitą persijungčiau.

7. Geriausias matytas filmas? Kodėl?

Darren Aronofsky filmas “The Fountain” (2006) – tai mano filmas. Jame tiek daug dalykų, kurie mane žavi – pradedant simbolika, baigiant Clint’o Mansell’o garso takeliu. Filmas susideda iš trijų siužeto linijų, kurios apima tris laikotarpius – dabartis, XVI amžius ir ateitis. Pasakojime galima rasti atgimimo, jausmų, reinkarnacijos, gyvybės medį. Sunku patikėti, kad šioje fantastinėje dramoje, nebuvo panaudoti jokie  kompiuteriniai efektai. Vienu žodžiu – tikrai vertas dėmesio darbas.

8. Jei turėtum galimybę, su kokiu žmogumi norėtum susitikti/papietauti/išgerti kavos?

Jei tokią turėčiau, mielai išgerčiau kavos su Hedi Sliman’u (žaviuosi jo fotografija), papietaučiau Rick Owenso namuose (labai jau norėtųsi jo namus apžiūrėti).

9. Patarimas, kurį duotum savo geriausiam draugui?

Tokiu ir likti – geriausiam.

 

Vaido instagram: @vaidas_jokubauskas
Vaido facebook: https://www.facebook.com/vaidas.jokubauskas.9

logo