EINAM KAVOS SU LAURYNA SKREBYTE

Penktadienio rytą kviečiu kavos “Žmonių” žurnalo meno redaktorę ir stilistę Lauryną Skrebytę. Keli įdomūs faktai – mes abi esame kūrybinių industrijų komunikacijos bakalaurės ir dar buvusios kursiokės.

Nors Lauryna sako, kad ji visai netyčia atsidūrė stiliaus ir mados pasaulyje, bet prisimenu, kad dar pirmame kurse ją pastebėjau ir nuo tada ji buvo mano mylimiausia universiteto fashion diva (nuo kurios nebuvo įmanoma atitraukti akių). Prisipažinsiu, dažnai, patyliukais, stiliaus įkvėpimo semdavausi būtent iš Laurynos (ačiū Tau už tai!).

Dabar didžiąją savo dienos dalį Lauryna praleidžia parduotuvėse tarp drabužių, fotosesijose arba prie kompiuterio, kur irgi renka drabužius. Ji sako, kad stilistės specialybė turbūt labiau “prilipo” ne dėl estetikos pojūčio ar derinimo taisyklių žinojimo, o dėl gebėjimo operatyviai reaguoti į užduotis, organizuotumo ir mokėjimo skubiai ieškoti reikiamos informacijos: “Manau būtent tai irgi yra labai svarbu, norint dirbti įvaizdžio kūrimo, stiliaus ar mados srityje.”

Lauryna prisipažįsta, kad laisvu nuo darbo metu vis tiek nesąmoningai dirba, nes filmuose, aplinkoje, žmonėse ieško įkvėpimo fotosesijoms. Ji mėgsta fiksuoti gyvenimo akimirkas telefonu, valgyti skanų maistą (tik nemėgsta ir jau senokai nevalgo mėsos), skaityti knygas, lankytis galerijose, rašyti (kol kas tik sau) ir klausytis kokybiškos muzikos. Kad dar geriau pažintum Lauryna – kviečiu Tave prisijungti prie mūsų pokalbio.

1. Instagram ar facebook?

Tiek Instagram, tiek Facebook yra mano darbo įrankiai. Facebooke komunikuoju, derinu, organizuoju, o Instagrame semiuosi įkvėpimo, ieškau naujų lokacijų fotosesijoms bei stilingų lietuvaičių. Manau, gerokai apsunkinčiau savo darbą be abiejų šių socialinių tinklų.

2. 2018 rudens MUST HAVE Tavo spintoje?

Bendrai apie rudens tendencijas galėčiau pasakoti ir pasakoti, bet aš rinkčiausi dvi kryptis: gyvūnijos raštus ir vesterno įvaizdį. Manau visos šaltuoju metu laiku vaikščiosime su smailianosiais, kaubojaus batais trumpintu aulu, priderinusios gyvatės odos imitacijos ar leopardo suknelę ir ilgą ilgą, oversized tipo, dvibortį paltą.

3. Stiliaus ikona?

Visad galvodavau, kaip žmonėms užtenka paminėti vieną asmenybę, turėti vieną ikoną…? Mane žavi be proto daug stilingų moterų ir vyrų. Paslapčia seku krūvą skirtingų žmonių. Kai kurie neturi nieko bendro su mada ar stiliumi, tačiau puikiai moka ištransliuoti save.

4. Atskleisk savo mėgstamiausią grožio ritualą.

Jeigu nuoširdžiai, neturiu mėgstamų ritualų. Pavyzdžiui eiti į kirpyklą arba tvarkytis nagus – tikras iššūkis, nes man labai sunku ramiai išbūti vienoje vietoje ilgesnį laiko tarpą. Manau dažniausiai užsiiminėju veido kaukių tepliojimu ant veido, kuriomis kas kart vakare gąsdinu savo draugą namuose. O minimalus ir daugiausia džiaugsmo keliantis ritualas, tai kvepalų debesies užpurškimas prieš išeinant pro duris. Tik tada jaučiuosi pasiruošusi dienai!

5. Jei turėtum galimybę, su kokiu žmogumi norėtum susitikti/papietauti/išgerti kavos?

Vienareikšmiškai dainininkė Beyonce. Gal pagal nutylėjimą turėčiau sakyti, kokią protingo, sąmojingo rašytojo ar filosofo pavardę, tačiau aš labai nuoširdžiai ja žaviuosi. Iki dabar nesuvokiu šios moters galimybių ribų: ji tapo populiariosios kultūros ikona, turi be proto daug parako, yra savo srities profesionalė, taip pat, sveikintinai išnaudoja savo žinomumą viešinant ar sprendžiant moterų lygybės bei juodaodžių problemas, skleidžia sveiko kūno kultą, sukūrė imperiją ir yra tikras bei sektinas moters, mamos, žmonos ir žmogaus pavyzdys…

6. Trys dalykai, kuriuos pasiimtum su savimi į negyvenamą salą?

Užtektų vieno – pasiimčiau savo draugą Šarūną. Tikiu, kad su juo niekur nepražūčiau!

7. Kur ieškai įkvėpimo kurti, dirbti, mylėti, gyventi?

Specialiai jo neieškau, neforsuoju savęs. Darbas priverčia domėtis viskuo, natūraliai, skaitant, žiūrint, ieškant informacijos, jos atsirenki ir sau. Vaikštant miesto gatvėmis pamatai kokią lokaciją ir automatiškai pagalvoji, kaip gerai joje atrodytų kadras. O kartais visko būna per daug, nieko nebepastebi ir judėti į priekį tiesiog įkvepia bei paskatina kasdienė aplinka, kolegos, artimieji. Taip pat, pastaruoju metu, stengiuosi daugiau skaityti, ypač domina populiariosios psichologijos knygos. Jos man padeda geriau pažinti save, vystyti santykius su mylimais žmonėmis ir tiesiog gyventi.

8. Patarimas, kurį duotum savo geriausiai draugei?

Imk ir daryk!

Laurynos facebook: https://www.facebook.com/likediamonds

Laurynos instagram: @lauryna_lee

logo