EINAM KAVOS SU ELŽBIETA ANANDA

Elžbieta Ananda – mados prekės ženklo ,,Babe Universe” įkūrėja, etiškos ir ekologiškos mados aktyvistė, wellness koučerė, jogos mokytoja bei meilės sau ir planetai ambasadorė.

,,Babe Universe” ne šiaip prekės ženklas, o kvietimas pamilti save ir galvoti apie atsakingą mados vartojimą. Prekės ženklas siekia suvienyti jaunas moteris visame pasaulyje kovoti už ekologiją, pozityvų požiūrį į kūną bei bekompromisį moteriškumo bei individualumo šlovinimą.

Man pačiai tai labai artimos idėjos, dėl to apsidžiaugiau, kai gavau Elžiebtos kvietimą prisijungti prie Babe’ių projekto. Šį kartą aš norėjau pakviesti Elžbietą kavos. Kartu buvo ir nerealus jos šuo Keksiukas. Prisijunk ir Tu!

1. Gražiausia moters charakterio savybė (ta, kurią pati pastebi kitose moteryse)?

Gražiausia moters savybė man – ta pati, kaip ir vyrų – gera širdis. Aš tikiu, kad ,,kindness is the new sexy” (gerumas – naujasis patrauklumas), ir man asmeniškai gražiausia, kai žmogaus ne tik išorė, bet ir vidus gražus.

Ateina toks laikas moters gyvenime (žinoma, nebent esi Kim Kardashian, tada tai negalioja, nors ir Kim girdėjau pastaruoju metu skaito saviugdos literatūrą), kai supranti, kad yra tikrai daug svarbesnių dalykų, nei gražus veidelis, užpakaliukas ir krūtinė. Gražu yra asmenybė, autentiškumas, meilė sau ir pasitikėjimas savimi, pažeidžiamumas, humoro jausmas.

Žinau, kad čia tik Instagram citata, kurią kažkada mačiau, bet galvojant apie gražias moteris, kažkaip norisi ją prisiminti: ,, Būk tokia moteris, kad Tau atsikėlus, pats velnias galvotų: ,,O velnias, ji atsikėlė”. Moteris, savo išsipildyme, yra ne tik švelni – tarkime, juk tam, kad apgintų savo vaikus, kiekviena mama yra pasiruošusi ginti juos kaip liūtė. Man tas moteriškas fierceness, arba ta stiprybė, yra irgi labai gražu, ir labai reikalinga, kad moterys skleistų meilę pasaulyje ir kovotų už ją – ar tai būtų rūpinantis pasaulio vaikais, ar kovojant už gamtą bei planetą, ar, tarkime, pasisakant už ginklų uždraudimą Amerikoje. Aš tikiu, kad būtent moterys, ypač mūsų karta – jaunos, edukuotos, jautrios ir stiprios moterys – turi vienytis ir daryti gerus darbus, tarsi sakant ,,užteks šitų nesąmonių”.

Photos / Aistė Daunoravičiūtė

2. Ar žinai laimės receptą?

Tiesą pasakius, žinau. Apie tai šiuo metu darau visą online kursą – tai bus 30 dienų kursas su mano paskaitomis, pasakojimais, apie mano patirtis ir dalykus, kurie man pačiai padėjo atrasti laimę. Tik vienintelis dalykas, ko apie laimę nepasako, tai kad laimė yra nuolatinis darbas su savo vidumi. Šiais laikais žmonės nori dirbti dėl visokių six pack’ų, bet visiškai nenori dirbti su savo emocijomis, savo siela, savo praeitimi. Aš sakau, nori six pack’o – varyk į gym’ą. Nori laimės, pasiruošk dirbti su savo vidumi.

Taip pat šioje smily faces ir #instalife kultūroje, kai visi nori rodyti ir matyti savo gyvenimą tik iš geriausios perspektyvos, nereikėtų pamiršti, kad laimė yra suvokimas, kad būti laimingu kiekvieną gyvenimo akimirką yra tiesiog neįmanoma, ir gebėjimas priimti visą žmogaus emocijų paletę – juk liūdesys, pavydas, pyktis, nusivylimas, irgi turi vietą gyvenime, ir visos emocijos yra natūralu, svarbiausia, ką mes su jomis darome, ir kaip jas transformuojame, ko iš jų išmokstame.

3. Patiekalas/maisto produktas, be kurio negalėtum gyventi?

Kiekvieną rytą stengiuosi išgerti žalią smoothie. Žalios daržovės – špinatai, rukola, ir kitos, yra gerai odai, stabdo senėjimo procesus. Taip pat žali dalykai daro organizmą labiau šarminiu, o tai itin gerai sveikatai. Be to, žalios daržovės – tai toks maistas, kuris užtikrina gerą savijautą, nuotaiką, bei produktyvumą.

Iš pradžių gali būti sunku priprasti prie skonio, bet ilgainiui, kuo sveikiau maitiniesi, tuo labiau pripranta skonio receptoriai ir pats organizmas pradeda reikalauti sveikų dalykų.

4. Mėgstamiausias drabužių brandas?

Vienareikšmiškai – Babe Universe, nes žinau, kiek meilės į jį įdėta, kokia graži mūsų nedidelė gerbėjų bendruomenė, bei kokie etiški bei ekologiški yra mūsų organinės medvilnės marškinėliai. Na, o jei iš kitų brand’ų, patinka Reformation (@reformation), nes jie padarė tai, apie ką Babe Universe tik svajoja – jie padarė etišką madą patrauklia jaunoms moterims, tarp jų gerbėjų Bella Hadid, Rihanna, Karlie Kloss, Emma Watson.

Kiti patinkantys bran’dai (nors nežinau, kiek etiški) elegantiškas ir sofistikuotas @nanushka, žaismingas ir provokuojantis @stieglitzlabel, post-sovietiniai brandai @gosharubchinskiy ir naujas, bet įdomus aksesuarų brand’as @alexandradruzhinin bei aktyviam laisvalaikiui tinkantis, Holivudo pamėgtas, smagusis @outdoorvoices.

5. Pavasario MUST HAVE tavo spintoje?

Pasiduosiu sneaker craze madai, bet, kadangi labai vertinu patogumą ir judėjimo laisvę – balti masyvūs ,,kedai”. Savo jau įsigijau, derinu prie visko nuo madingų grafiškai raštuotų tamprių, vyriško tipo juodo kostiumėlio su švarku ir kelnėmis bei romantiškos slip-on tipo suknelės.

6. Koks dalykas nutikęs tavo gyvenime manai yra geriausias?

Geriausias dalykas, nutikęs mano gyvenime yra mano dvasinis kelias. Matote, net jei esate nuostabaus grožio rojaus saloje, geriate pina colada, o šalia pusnuogis Ryan Gosling – vistiek ilgainiui nesijausite laiminga, jei viduje nebus laimės ir ramybės – kas, kaip ir sakiau, ateina dėl darbo su savimi, savo emocijomis, vidumi. Manau, kad tai geriausias dalykas mano gyvenime, nes kad ir kaip jaučiuosi ar kad ir kas man nutinka, aš žinau, kad galiu transformuoti savo patirtį atsigręždama iš baimės į meilę, klausdama ,,ką šita situacija ar šitas žmogus gali mane išmokyti?”. Tai keičia gyvenimą ir suteikia naują laisvės, įkvėpimo, vidinio žinojimo ir nepaaiškinamo meilės jausmo dimensiją. Esu dėkinga už meilę savo širdyje.

Taip pat iš ganėtinai neseniai įvykusių dalykų – esu labai laiminga, kad taip netikėtai gavosi, jog iš suplotasnukių prieglaudėlės ,,Dogspotas” pasiėmiau mopsiuką Keksiuką. Negalvojau, kad gali jausti tokį ryšį su gyvūnu, kad tie juokingi keturkojai į gyvenimą atneša tiek džiaugsmo. Atrodo, gelbėjau šuniuką, o gavosi, kad gavau daug daugiau, nei tikėjausi.

Kitas dalykas – esu labai dėkinga, kad dirbu sau ir turiu savo verslą, kad galiu daryti tai, kas patinka, ir ką darau iš visos širdies. Kad ir kokių nelegvų dienų būna, dirbdama sau jaučiuosi visiškai savo stichijoje, ir kasdien dėkoju už tokią galimybę, nes esu labai laiminga. Taip, galbūt bent kolkas tai reiškia darbą ir savaitgaliais, bet užtat neegzistuoja tipiški ,,pirmadieniai” – atsibudusi jaučiuosi įkvėpta kibti į darbus. Suprantu, kaip man pasisekė, ir tas dėkingumas mane tik dar labiau skatina atsidėkoti pasauliui gerais darbais.

7. Instagram ar facebook?

Instagram, ypač po neseniai įvykusio Facebook skandalo. Tik su sąlyga, kad naudoju išmintingai – tai yra, ne kaip priemonę lyginti savo gyvenimą su kitų, atsiriboti nuo savo emocijų, o kaip priemonę pasidalinti žinute, įkvėpti ir būti įkvėptai.

8. Patarimas, kurį duotum savo geriausiai draugei?

Tapk savo geriausia drauge.

,,Tapk savo geriausia drauge” – tokį patarimą aš pati išgirdau iš savo jogos mokytojos, kai gyvenau Londone, man buvo devyniolika ir buvo sunkus laikas. Prisimenu, kaip nustebau, kai ji pasakė tuos žodžius, iš pradžių net nesupratau, apie ką ji šneka – tais laikais dar nebuvo tiek kalbama apie meilę sau. Ji mane išmokė, kaip į save žiūrėti kaip į geriausią draugę – ,,nevaryti” ant savęs, kai kažkas nesiseka, palaikyti, kai sunku, žiurėti į save su didele atjauta ir švelnumu – taip, kaip žiūrime į geriausią draugę. Kasdien klausti, ko reikia tam žmogui, žiūrinčiam į mane iš veidrodžio. Neklausyti niekinančių ir menkinančių minčių, o pakeisti jas draugiškomis mintimis savo atžvilgiu.

Meilė sau – irgi darbas ir įprotis. Atsimenu, kaip tuo metu tai atrodė taip nenatūralu. Mano jogos mokytoja liepė net iš mano studentiškų finansų kartą per savaitę padaryti kažkokį apčiuopiamą gerą darbą sau, kaip meilės sau išraišką – pasidovanoti gėlių ar ,,nusivesti” save į patinkantį restoraną.

Ir kažkas pasikeitė, šiandien jaučiuosi kitoks žmogus. Žinoma, kaip ir visi, visą gyvenimą teks mokytis save priimti, sau atleisti, mylėti save, tačiau šiandien tai daryti daug lengviau – o pradėjus save mylėti labiau, norisi daugiau to švelnumo duoti ir pasauliui. Juk didžiausi karai dažniausiai vyksta ne tik kur Afrikoje ar Artimuosiuose Rytuose, o mūsų pačių galvose. Meilė, meilė sau, kitiems ir pasauliui, yra kelias į laimę.

Elžbietos facebook: https://www.facebook.com/elzbieta.ananda
Elžbietos instagram @thebabeguru

logo