EINAM KAVOS SU ARNOLDU REMEIKA

Photo / Guoda Jucevičiūtė

Trečiadienio rytą kviečiu kavos mados žurnalo „L’Officiel Mada“ vykdomąjį redaktorių, žurnalistą, viešųjų ryšių specialistą ir  tinklaraščio „Bomberis“ autorių – Arnoldą Remeiką.

Esu be galo laiminga, kad toks užimtas žmogus rado laiko kavos puodeliui su geriausia drauge. Šiandien Arnoldo mados klausimais neužpulsiu. Man kur kas įdomiau, mėgstamiausias jo patiekalas, moters idealas ir kaip atrodytų tobula Arnoldo diena. Prisijuk įkvepiančiam pokalbiui.

1. Instagram ar facebook?

Nors ir sunku kaip tai beždžionei apsispręsti – graži ar protinga – vis dėlto esu rašytojas, todėl labiau Facebook, kuriame nemažai rašau. Turbūt nieko nuostabaus, kad ir mano Facebook paskyroje www.facebook.com/arnoldas.bomberis sekėjų kokius penkis kartus daugiau nei Instagrame, kai paprastai visiems būna atvirkščiai. Kita vertus, pasaulį matau ne tik žodžiais, bet ir vaizdais, todėl Instagram yra nuolatinė mano buveinė – ten ieškau įkvėpimo, naujų talentų, tiesiog poilsio akims, kai jos pamato artimą estetiką.

2. Kur mieste pakviestum mane išgert kavos?

Ten, kur tą kavą skanią verda. Po kelionių į Italiją, kurią labai mėgstu, man Lietuvoje jokia kava nėra skani – rūgšti, karti… Tai jeigu žinai kokią stebuklingą vietą – sakyk, kviečiu aš!

3. Patiekalas/maisto produktas, be kurio negalėtum gyventi?

Tikrai galiu gyventi be mėsos, kiaušinių, pieno – jų beveik nevalgau. O štai be daržovių, žuvies, sūrių, sriubų sunkiai savo kasdienybę įsivaizduoju. Juodas šokoladas, šlapias šokolado ir vyšnių pyragas… – apie juos tyliu. Išgeriu daug vandens. Dar kol kas labai aktualus raudonas ir putojantis vynai – vis laukiu, kada jau nebesinorės taurės draugų kompanijoje ar tiesiog vartant kokį nuotraukų albumą. Apskritai, man svarbu maisto pateikimas, serviravimas, ritualai, ceremonijos, todėl gražiai patiektą suvalgyčiau ir sraigę ar dar kokį šliužą, nors šiaip nesu didelis nišinio maisto gerbėjas.

Photo / Lina Martinkėnaitė

4. Mėgstamiausias drabužių brandas?

Dirbant madoje pagundų turėti daug daiktų ir mėgstamų prekių ženklų yra ypač didelė, bet metams bėgant išmokau save tramdyti, o dabar tai jau įprotis. Madoje vertinu minimalizmą, funkcionalumą, universalumą, kokybę, bet jokiais būdais ne nuobodumą. Kažkas įdomaus rūbe vis tiek turi būti – kirpimas, konstrukcija, detalė. Todėl šiuo metu mėgstamiausias yra COS, nes tik tiek esu pasiruošęs leisti daiktams. Aišku, jeigu turėčiau daugiau pinigų, mano spintoje būtų ir Yohji Yamamoto, Ricko Owenso ar Acne Studios kūrinių. Mėgstu ir visada palaikau vietos dizainerius, bet tik tuos, kurie į savo darbą žiūri rimtai. Kaskart sutikęs dizainerę Eglę Žiemytę klausiu, kodėl D.Efect nekuria vyrams?!

5. Koks dalykas nutikęs tavo gyvenime manai yra geriausias?

Tikiu, kad viskas, kas vyksta mano gyvenime, vyksta su priežastimi, o įvykiai dėliojasi į mozaiką, kurios galutinio paveikslo aš galbūt dar ir nematau. Todėl bet kurį įvykį, sutiktą žmogų, dirbtą darbą, atsitikusią nelaimę ar patirtą laimės euforiją vertinu kaip būtinus ir neišvengiamus to puzlio elementus. Tiesiog džiaugiuosi kiekviena diena ir stengiuosi vengti beprasmio laiko gaišimo, nereikalingų santykių, neįdomių darbų, nes visi jie priartina mane prie mirties. O gyventi noriu. Atsakant į Tavo klausimą, vis dėlto geriausias nutikęs dalykas yra žmonės – tiek, kurie mane motyvavo, įkvėpė, mokė, pastūmėjo siekti, mylėjo, atleido. Džiaugiuosi, kad tokių žmonių šalia vis dar turiu.

6. Kaip atrodytų tobula tavo diena? Ką veiktum? Kur eitum? Su kuo būtum?

Tiesiog neskubėčiau ir nieko neplanuočiau. Mano gyvenimo tempas toks, kad kartais norisi tiesiog išsijungti visus prietaisus ir eiti į šalia namų esantį Sapieginės mišką. Deja, pasirinktas darbas įpareigoja gyventi tam tikru ritmu, su tam tikrais įsipareigojimais. Kartais laimė nutinka ir turiu tokių dienų, kai tiesiog galiu būti, be plano ir prievolių. Tada verdu kavą, žaidžiu su kate, su draugu einame į kiną ar kur vakarieniauti, tiesiog skaitau ne tai, ką reikia, o tai, ką noriu skaityti.

arnoldas-einam-kavos

Photos / Vaidas Jokubauskas

7. Moters idealas?

Sunkus klausimas, nes tie idealai, atrodo, aplink vaikšto, kiekviena savaip ideali. Atsidavimo ir rūpestingumo idealas – mama. Tikslo siekimo ir užsispyrimo – sesuo. Grožio – Cate Blanchet ar Isabelle Huppert. Stiliaus – Tilda Swinton ar Michele Lamy. Erudicijos ir diplomatijos – Angela Merkel. Kūrybingumo – Bjork, Roisin Murphy, Amy Winehouse. Tęsti?

8. Patarimas, kurį duotum savo geriausiam draugui?

Savanoriavęs „Jaunimo linijoje“, ilgainiui išmokau nedalinti patarimų, o tiesiog gebėti išklausyti. Žmogus visus atsakymus randa pats, tik reikia leisti jam juos rasti. Bet aišku nesusilaikau ir duodu kokį patarimą, gal net labiau palinkėjimą. Paskutinį kartą geriausiai draugei kovo 8 proga palinkėjau, kad džiaugtųsi gyvenimu kasdien, nelaukdama, kol jį įprasmins kitas žmogus, nes esame pajėgūs savo gyvenimą padaryti gražiu be kitų pagalbos. Bet kai tas ypatingas žmogus šalia atsiranda, juk neišvarysi, tiesa? Belieka susitaikyti ir džiaugtis kartu!

Arnoldo facebook: www.facebook.com/arnoldas.remeika.bomberis
Arnoldo instagram @arnoldas.bomberis

logo