SOS | GELINIO LAKAVIMO POVEIKIS NAGAMS

Photos / Gabrielė Zapareckaitė – Nagų estetika & Grožis

Drąsiai galima teigti, kad šiandien paprastą nagų laką manikiūro rituale pakeitė ilgalaikis gelinis lakas. Dažnu atveju paprasto nagų lako ir stipriklio mums prireikia tik trumpam – tuomet, kai reikia ir norime daryti pertrauką tarp lakavimo geliniu laku.

Pertraukos dažniausiai daromos dėl šių priežasčių:

– Išsausėjusi nago plokštelė (sluoksniavimasis, skilimas, lūžinėjimas);

– Suplonėjusi nago plokštelė;

– Tiesiog noras pabūti su savo natūraliais nagais.

Gelinio lakavimo metu, lakuojant beveik visų žymių profesionalių firmų lakavimo sistemomis, tokių kaip: Gelish Harmony, OPI, IBD, IBI Flawless, Pro Gel, ORLY, Perfect Nails ir kt. – būtina švelniu blokeliu ar dilde pašiaušti nago plokštelę (tam, kad pašalinti blizgesį ir pagerinti lako sukibimą su nago plokštelės paviršiumi) ir dehidratuoti (pašalinti riebalus ir drėgmę dėl tvirtesnio plokštelės ir lako sukibimo). Nago plokštelės šiaušti nereikia lakuojant su CND Shellac ir Didier Lab sistemomis, tačiau plokštelės dehidracija yra būtinas žingsnis atliekant ilgalaikio lakavimo procedūrą.

Taigi, plokštelės dehidratacija yra pirmoji priežastis, kuomet iš nago plokštelės laikinai pašalinama šiek tiek natūralių riebalų. Antroji priežastis – gelinio lako nuėmimas. Nuimant gelinį laką, naudojamas tirpinimo skystis, kurio sudėtyje yra acetono. Šis žingsnis procedūroje taip pat prisideda prie nago plokštelės drėgmės praradimo. Profesionaliuose gelio lako nuėmėjuose visuomet yra aliejaus arba lanolino, kad šiame etape plokštelė stipriai nenukentėtų. Gelinį laką galima nuimti frezos aparato pagalba, tačiau tai reikia daryti profesionaliai, nes kitu atveju plokštelę galima sužeisti ir pašalinti keletą sluoksnių, o to padarinys – jautri, plona ir grublėta plokštelė. Nago plokštelė plonėja, jei pernelyg grubiai šiaušiama prieš lakavimą, taip pat tuo atveju, kai gelio sluoksnis yra tiesiog nuplėšiamas nuo plokštelės – tuomet nusilupa keletas plokštelės sluoksnių.

Moterys dažnai mėgsta sakyti, kad reikia duoti nagams „pakvėpuoti“, tačiau nagai „nekvėpuoja“ – nago plokštelė sudaro negyvos ląstelės, jiems deguonies nereikia. Tą kvėpavimą verčiau galima pritaikyti kaip atliekant terapiją tarp lakavimų, norint pridrėkinti ir atstatyti plokštelės būklę. Kadangi nago plokštelėje yra labai mažas procentas natūralių riebalų ir jie greit prarandami dėl agresyvių medžiagų sąlyčio – gaivinimas būtinas, kad ir profilaktiškai.

Žinoma tai, kad visos esame individualios ir nagų reakcija į procedūras, priemones ir aplinkos veiksnius yra taip pat individuali. Labai svarbus mineralų, tokių kaip kalcis ir cinkas kiekis organizme, kadangi jie būtini baltymų susidarymui, sveikos plokštelės augimui. Jei organizmas nėra jautrus, jame pakankamai reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų, galimas atvejis, kad ir nago plokštelė bus atitinkamai sveikesnė (jei ir genus padovanojo gerus!). Tokiu atveju, net ir po daugelio lakavimų,  plokštelė atrodo tvirta.

Tačiau jei nago plokštelėje yra labai mažai drėgmės ir į agresyvius aplinkos veiksnius, tokius kaip cheminės medžiagos, vanduo, muilas reaguoja jautriai, tuomet ir po keletos, kartais po vieno ar dviejų lakavimų geliu, nago plokštelė rodo, kad reikia papildomo drėkinimo darant pertrauką.

Apie tai, kokias priemones nagams stiprinti rekomenduoju naudoti ir kaip dar būtų galima padėti nagams namų sąlygomis – jau kitame įraše.

Tekstas / nagų meistrė Gabrielė Zapareckaitė – Nagų estetika & Grožis

logo