5 DALYKAI, DĖL KURIŲ MAN PATINKA KELIAUTI VIENAI

Aš dažnai sau (ir Jums) primenu, kaip yra svarbu puoselėti santykį su savimi. Esu tikra, kad tik tokiu būdų įmanoma kurti visus kitus santykius (su partneriu, šeima, draugais, kolegomis ir šiaip, pasauliu).

Kartais aš nejaučiu ribų – taip užsisuku gyventi ir veikti, kad nebekreipiu dėmesio į tai, kaip jaučiuosi ir ko iš tikrųjų noriu. Tiesiog nebegirdžiu savo vidinio autentiško balso per aplinkinį triukšmą, nes išdalinu per daug savo vidinių resursų. Pati kalta.

Tai va, lygiai taip, kaip paleidžiu vadeles – susigrąžinu jas atgal (nes tai mano valioje), bent trumpam sustabdau tą karuselę ir bandau sugrįžti į balansą. Atradau, kad geriausias būdas man tą padaryti – kur nors vienai išvažiuoti. Bent kartą per pusmetį sugalvoju, kaip praleisti ilgesnį laiką tik su savim: jei ne kelionė į Europos miestą – tai 4 dienos prie jūros Lietuvoje (nors šį kartą taip pat labai norėjau kažkur išskristi, vis tik atsižvelgiau į esamą situaciją ir nusprendžiau nerizikuoti).

Prieš savaitę Palangoje buvo mano atostogos. Pataikiau ir su oru (saulėlydžiai buvo tiesiog wow), ir su metu laiku – dabar prie jūros nedaug turistų (+ buvau ne savaitgalį), labai ramu ir gera. Atsimenu vasarą čia buvom užsukę tik keliom valandom – iškart norėjosi apsisukti ir išvažiuoti dėl žmonių kiekio.

Dar labiau man pasisekė su viešbučiu – “Vila Komoda” mano mylimiausia vieta ir, jau esu sakiusi, gražiausias viešbutis prie jūros! Čia prieš metus šventėme Mato gimtadienį“Vila Komoda” – naujai atrestauruotas istorinių namų butikinis viešbutis, kuriame yra privatus sodas, restoranas ir stogo terasa. Šį kartą čia viešėjau 3 naktis. Turėjau galimybę pasimėgauti ne tik estetiška ir stilinga aplinka, skaniais pusryčiais gryname ore, bet ir tobula vakariene jų restorane, kuriam vadovauja pasaulyje pripažintas šefas Martynas Meidus (Martynas yra vienas iš dviejų lietuvaičių, kurie įtraukti į TOP 300 geriausiųjų šefų sąrašą „The Best Chef Awards“). Tiesa, žinau, kad restorano meniu jau dabar yra atnaujinamas – todėl jei būsite Palangoje, labai rekomenduoju ir Jums čia pavakarieniauti. Tikrai nepasigailėsite. Atostogų laikas buvo nuostabiai puikus (ne nuostabus ir puikus, o nuostabiai puikus!).

O dabar noriu su Jumis pasidalinti, kodėl man taip patinka keliauti vienai:

1. ATSITRAUKIU NUO KASDIENYBĖS 

Sąmoningai susikuriu tokią progą, nes žinau, kad pati ji neateis. Nesiūlau būtinai sekti mano pavyzdžiu ar belstis į kitą pasaulio kraštą vieniems (okey, dabar ši galimybė kiek apribota, bet gal užteks save pakviesti į pasimatymą puodeliui kavos). Tikriausiai ir sau, ir visiems kitiems žmonėms tik noriu priminti, kad mes visada turime galimybę šiek tiek atsitraukti ir “peržiūrėti” savo gyvenimus. Suvokti ko nori SAU ar kas yra nebetinkama (tai irgi labai svarbu suprasti).

2. TAI MANE STIPRINA IR GYDO 

Po tokių kelionių emociškai aš visada jaučiuosi, kaip po gero viso kūno masažo (ir tą, ir tą darau reguliariai): pamirštu visus rūpesčius, tuo pat metu turiu laiko pagalvoti apie save ir atsikvėpti + atpalaiduojami mano įsitempę raumenys. Abiejų dalykų karts nuo karto reikia. Ir nesvarbu, Jūs studentė, žmona, mama, įmonės vadovė, o gal viskas viename.

3. PRIKAUPIU ĮKVĖPIMO IR ENERGIJOS

Tiesą sakant, tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl 2019 metų sausį išsiruošiau į savo pirmąją solo kelionę – Milaną. Kad ir kokia esu laiminga būdama apsupta žmonių, turėdama galimybę bendrauti ne tik realiai, bet ir virtualiai, ateina laikas pabūti tik su savim, susigrąžinti energiją, kurią išdalinu. Mano gyvenimo tempas intensyvus, retai kada turiu prabangą “pabimbinėti”, o to kartais labai norisi. Todėl tokiose kelionėse dažniausiai aš neturiu jokio tikslo ir plano – atsikeliu ryte ir darau, ką sugalvoju. Tai labai išlaisvina ir yra tiesiog… Gera. Įkvėpimo po solo kelionių taip pat parsivežu su kaupu.

4.  TRUMPAM PALIEKU SAVO KOMFORTO ZONĄ

Ir… Tampu atviresnė gyvenimui. Kiekviena solo kelionė turi savo istoriją, baimes, kurias nugaliu, atradimus ir šviežią požiūrį į savo gyvenimą. Namo visada grįžtu labiau pasitikėdama savimi ir pasauliu. Sako tam, kad suprastum, kas patogu, pirmiausia turi būti nepatogu – keliauti vienam ne visada patogu, bet labai įdomu ir tai padeda atrakinti vis naujas savęs pažinimo duris.

5. MAN IŠ TIKRŲJŲ GERA PABŪTI VIENAI

Nesupraskite blogai, tai nereiškia, kad aš nemyliu savo partnerio, šeimos ar draugų. Atvirkščiai, manau, kad pabuvusi su savimi ir pailsėjusi aš galiu duoti daug daugiau meilės savo aplinkai. Man atrodo, solo kelionė yra visiškai nerealus dalykas ir toks savotiškas vidinis testas, nes patogu ir įdomu pirmiausia turi būti su savim. Tai mano laikas geriau save pažinti, nuraminti mintis, daug ką apgalvoti be jokio pašalinio “triukšmo”.

Todėl jeigu ir Jūs turite slaptą norą kažkur išvykti tik su savimi ir vis dar to nepadarėte – drąsinu Jus tą padaryti. Jei aplinka Jūsų nepalaiko arba smerkia už tai, ko Jūs iš visos širdies norite, palinkėsiu keisti ne save, o aplinką ir mažiau jaudintis dėl to, ką pagalvos kiti. Gerų solo kelionių! Ir nesvarbu, kur.

Reklama sukurta su Vila Komoda

logo