ROMA – TOBULA VIETA PASIKLYSTI

Gal ir nieko nenustebinsiu pasakiusi, kad Roma visada buvo mano svajonių miestas ir seniai norėjau jį aplankyti. Kaip tik prieš porą savaičių su Mantu galvojom, į kokį Europos miestą nuvažiuoti – vienbalsiu sutarėm, kad tai bus Roma.

Nors mus ir prigąsdino, kad liepą ten laaabai karšta – noro čia atvažiuoti nenumalšino nei per vieną %. Apskritai, keliauti – tai plėsti savo akiratį, pamatyti koks įvairus ir įdomus yra pasaulis! Nes kai per ilgai “verdi savo sultyse” pasidaro nuobodu ir neįdomu. Kelionės tas taip reikalingas prieskonis!

Meluočiau, jei sakyčiau, kad prieš kažkur keliaudama (ne darbo reikalais) nemėgstu pasinaudoti soc.tinklais. Tikrai paklausinėju rekomendacijų ką verta pamatyti, ypač, kur skaniai pavalgyti, nes dažniausiai tos rekomendacijos pasitvirtina (ačiū labai Jums už jas)!

Galbūt dėl to mažiau pasakosiu apie lankytinus objektus, nes juos ir taip lengvai galima rasti internete (vis tik nuotraukomis labai noriu pasidalinti): Koliziejus (tikrai rekomenduoju pamatyti ne tik dieną, bet ir naktį), Trevi fontanas, Vatikanas, Ispanijos aikštė (Piazza di Spagna), Trastevere rajonas

Tiesa, spontaniški ir neplanuoti maršrutai ypač Romoje – labai welcome. Su Mantu ilgai neužtrukom keliais žodžiais apibūdinti šitą miestą – Roma tobula vieta pasiklysti. Todėl ir be aiškaus plano – kelionė (garantuoju 99%) vis tiek pavyks.

Processed with VSCO with a6 preset

Tai dabar daugiau apie tas vietas, kuriose reikėtų išgerti bent kavos puodelį ar paragauti ko nors skanaus.

Pirmiausia Giolitti ledainė (Via degli Uffici del Vicario, 40). TIKRAI – must see, must visit ir must eat ledus ten. Tik gal ne prie staliuko, nes reikės sumokėt papildomai. Bet kad fantastiški ledai (nors jie ir turi tirpti, logiška) iš tikrųjų ištirps burnoje – garantuoju. Gerai, 3 ledų kaušeliai kainuoja 3,80 eur, bet verti kiekvieno cento.

Kita must visit vieta – La Maddalena (Piazza della Maddalena, 10) visai šalia Panteono. Tai buvo restoranas, kurį aplankėme, kai tik atvykom į Romą, nes jis, tiesą pasakius, buvo visai šalia mūsų namų (kokia 1 minutė kelio, net mažiau). Manau ten valgiau skaniausius Romoje spaghetti. Na ir nemeluosiu, magiška aplinka mane labai sužavėjo.

Manau jau supratai, kad Roma ne tik tobula vieta pasiklysti, bet ir tobula vieta skaniai pavalgyti. Jei, pavyzdžiui, norisi skanios picos, tai Enoteca e Taverna Capranica (Piazza Capranica, 104) kaip tik ta vieta (ačiū Karolina Meschino už rekomendaciją). Tiesa, irgi visai šalia mūsų namų. Prisiekiu, gyvenom tobuloj lokacijoj, o Airbnb yra tobulas išradimas!

Next stop – Ginger Sapori e Salute (Via Borgognona, 43), puiki vieta pusryčiams ir ne tik (už rekomendaciją sakau ačiū Anželikai). Ir vėl visai šalia Paneteono. Čia blyneliai – nerealūs. Kaip ir kava.

Kavai ir croissant’ams labai tiks Sant’Eustachio (Piazza Sant’Eustachio, 82) – prie pat Ginger Sapori e Salute (Jūrate, ačiū Tau). Tiesa, čia irgi, jei nori mėgautis kava kieme, teks susimokėt apie 5 eur už staliuką.

Dar vienas perliukas – Freni e Frizioni (Via del Politeama, 4/6) Trastevere rajone. Kol kas mano favoritas. Čia puiki vieta aperityvui. Be to, susimoki 10 eur, gauni gėrimą ir gali užkandžiauti, kiek tik nori. Puiki idėja Lietuvai!

One more place – ReCafé (Piazza Augusto Imperatore, 36) netoli Ispanijos aikštės. Aplinka jauki, maistas… net nereikia sakyti – SUPER.

Na ir kelios terasos (jos mano mėgstamiausios). Pirmoji – ZUMA (Palazzo Fendi, Via della Fontanella di Borghese, 48), kuri yra FENDI pastate. Čia pasimėgauti kokteiliu ar šampano taure MUST. Aišku, tikėtina, kad be 30 eur tikrai neišeisi, bet vaizdas ir jausmas, bus vertas dar daugiau.

Antroji terasa – gniaužianti kvapą! Terrazza Borromini (Via di Santa Maria Dell’Anima, 30). Manau čia – mano mylimiausia vieta Romoje. Prisiekiu, kažkas ypatingo. Tik – jei nori patekti į terasą, gali tekti rezervuoti staliuką prieš kelias dienas, nes, pasirodo, ją labai mėgsta patys romiečiai. Ir… čia irgi be 30 eur geriau neiti. Bet nuo terasos atsiverianti panorama vien ko verta. O dar kai gali ją stebėti su vyno taure – manau tą akimirką prisiminsiu visą gyvenimą.

Per kelias dienas visko aplankyti ir pamatyti nespėjom. Bet ir nebūtina – nes žinau, kad čia dar grįšiu. Ačiū Tau, Roma, už nuostabų laiką. Mantai, ačiū ir Tau – be Tavęs kelionė būtų praradusi pusę šarmo.

Tikiuosi tiems, kas dar tik vyks į Romą – bent kažkiek bus aiškiau, kur verta užsukti. Iš tikrųjų, turiu susidariusi ilgesnį PDF sąrašą su vietomis ir tiksliomis nuorodomis žemėlapyje kur, kaip, kas. Tai jei reiks – drąsiai rašyk.