PAČIOMS KEISTI NULEISTĄ AUTOMOBILIO PADANGĄ VISAI NEVERTA

NAGAI

Mūsų dienos proga noriu kreiptis į mus visas, moteris… Tokias ypatingas, o kartu ir sudėtingas. Kartais dar ir labai kategoriškas. Šių dienų moterį aš nebijau pavadinti “PER DAUG” moterimi. Pastebiu, kad šiandien perdėtai aukštinama moterų stiprybė, puiki karjera, galia, savarankiškumas, finansinė nepriklausomybė, tvirta nuomonė ir, žinoma, grožis. Ir tai tikrai puiku, nors ir gali skambėti šiek tiek feministiškai. Todėl pasikartosiu…

…”PAČIOMS KEISTI NULEISTĄ AUTOMOBILIO PADANGĄ VISAI NEVERTA” kad ir kaip visuomenė ar jūsų draugė, ar jūsų bosas to norėtų (ar dar blogiau – reikalautų). Sakau tai perkeltine prasme, nors galėčiau šią metaforą moterims pritaikyti ir kasdienėse situacijose. Kodėl? Tuoj atsakysiu.

Kiek kartų per dieną pasakote “AŠ PATI PADARYSIU, MAN PAGALBOS NEREIKIA!”? Spėju ne vieną.

Manau, kad kartais tampame tiesiog per daug… moteriškai savarankiškos ir tobulos (ar bent jau siekiame tokios tapti). Per daug protingos. Per daug gražios. Per daug stiprios. Galbūt per daug tokios, kas kartais verčia vyrus pasijausti mažiau vyrais. Vadinasi – tai verčia mus jaustis mažiau moterimis. Ir noras tapti nepriklausomomis vis stiprėja. Bet galvoju, kad rungtyniauti su vyrais ir, metaforiškai sakant, “pačioms keisti nuleistą automobilio padangą” visai neverta.

Kažkada mano žvilgsnį patraukė labai geri žodžiai: “Didžiausia klaida, kurią moteris gali padaryti, tai nusagstyti brangakmenius nuo savo karūnos, kad vyrui būtų lengviau ją nešti. O kai taip nutiks, reikia suprasti, kad moteriai nereikia mažesnės karūnos. Moteriai reikia vyro su didesnėmis rankomis.” Sutinki?

IMG_4157

Todėl visoms iki vienos moterims linkiu visada žinoti savo vertę, puoselėti savo moteriškumą, švelnumą ir begalinę meilę (ne tik žmonėms, bet ir emocijoms). Įsigilinti į tai, kas iš tiesų esame. Nebijoti kartais jaustis šiek tiek silpnoms, šiek tiek jautrioms, šiek tiek nesavarankiškoms, šiek tiek ne viską ir visada žinančioms, šiek tiek… netobuloms. Jokiu būdu nesakau, kad moters stiprybė nėra vertybė ir stipri moteris būtinai yra bejausmė ledo karalienė. Manau, kad būtent subtilumas, pasitikėjimas savimi, jautrumas, atkaklus savo tikslų siekimas bei spinduliuojanti švelni elegancija  yra moters MUST HAVE, kad ir kur būtų, kad ir ką bedarytų.

Ir aš turiu patį geriausią tokios moters pavyzdį – tai mano mama. Nepaisant to, kad ji yra rimtas ir aukštas pareigas užimanti moteris, sėkminga karjeroje, atsakinga, savarankiška ir turinti aiškią bei tvirtą savo nuomonę – ji visada žino būdą, kaip kiekvieną dieną parodyti mano tėčiui, koks jis yra jai reikalingas, koks svarbus ir kokia ji yra dėkinga, už visą tėčio pagalbą ir meilę. Būtent to iš mamos šiandien mokausi ir aš.

Todėl nešvaistykime savo energijos ten, kur nereikia. Raskime daugiau laiko sau. Puoselėkime tik tai, kas tikra. Nebijokime dalintis atsakomybėmis ir užduotimis su kitais, o ypač su savo antra puse.

Ir todėl šiandien sveikinu ne tik moteris, bet ir mūsų vyrus.

Būkime mylimi!

S.