NUSPRENDŽIAU TIESINTI DANTIS | „HOLLYWOOD“ ŠYPSENA KAPŲ PAGALBA?

Nuo kokių 14 metų labai kompleksavau dėl savo šypsenos. Norėjau tobulų, lygių ir baltų dantų. Viskas pasikeitė prieš maždaug 4 metus, kai atsirado daugiau “košės” galvoj ir supratau, kad mano kreivi dantys nedaro manęs mažiau geresnės ar žavesnės. Tai daro mane manimi. Tai mano išskirtinumas ir unikalumas.

Nesukau galvos dėl dantų tiesumo iki tol, kol prieš kelis mėnesius nepasikonsultavau su „Denticija“ (V. Grybo g. 32) specialistais. Išgirdau, kad mano sąkandis blogas (dėl jo ėmė trupėti mano apatiniai dantys) ir jei nieko nedarysiu po 15 – 20 metų laukia didelės problemos ir dar daugiau išlaidų. O čia jau STOP!

Nes kai kalbam apie sveikatą – maivytis nėra kada ir priimti sprendimą nesunku. Todėl nusprendžiau dantis tiesinti. Ir dar apie tai parašyti blogo įrašą, nes Jūsų klausimų buvo ir yra LAAAABAI DAUG. Ir man dėl to tikrai labai smagu! Nekantrauju savo patirtimi pasidalinti su Jumis.  

Gydytoja odontologė Vita Budrienė pasiūlė kelis variantus: metalinius ar keramikinius breketus arba naują būdą – AIRNIVOL skaidrias tiesinamąsias kapas. Kuo ilgiau kalbėjomės, tuo daugiau pranašumų atradau. Pagrindinė priežastis, kodėl rinkausi dantis tiesinti kapomis – jos yra skaidrios ir mažai pastebimos! Dirbant tokį darbą kaip mano, tai yra aktualu. Prisipažinsiu, esu iš tų žmonių, kuris baiminosi, kad įprastas dantų tiesinimo būdas breketais gali pakenkti darbui ar būti diskomfortu kasdieniniame gyvenime.

Idealiausia, kad prireikus kapas galiu išsiimti, o paskui vėl įsidėti (jas reikia nešioti 22 valandas per parą) – priešingai nei breketus, kuriuos tenka nešioti kiaurą parą. Aš nuolat dalyvauju fotosesijose, filmavimuose, renginiuose, susitinku su klientais, todėl galimybė retkarčiais išsiimti kapas labai palengvina mano darbą. Patogu ir tai, kad nereikia dažnai lankytis pas odontologus: nešiojant breketus nuolat tenka keliauti į kliniką, kad juos priveržtų, o kapas tam tikrą laiką galiu pati nesunkiai pasikeisti namie (jas keisiu kas dvi savaites). Gydymas kapomis tikrai nėra skausmingas – jos neturi jokių metalinių ar aštrių kraštų (atvirkščiai nei breketai), gydytoja patvirtino, kad truputį spaudžia tik pasikeitus naują kapą. Ir man labai patinka, kad su kapomis visai nesudėtinga burnos higiena. Iš esmės nereikia keisti jokių dantų valymo įpročių.

Iš pirmo žvilgsnio kapos atrodo brangesnės nei breketai. Tačiau suskaičiavus dažnus vizitus pas gydytoją, kurie neišvengiami nešiojant breketus, suma išeina labai panaši. Todėl šis būdas man atrodo tikrai racionalus. Kol kas mano gydytoja prognozuoja, kad kapas turėsiu nešioti 1,5 metų. Po to džiaugsiuosi tiesiais ir gražiais dantimis!

Viskas prasidėjo nuo to, kad nuo mano dantų buvo nuimti silikoniniai antspaudai ir vėliau nuskanuoti. Jau po kelių savaičių programos pagalba gydytoja man parodė, kaip mano dantys judės artimiausias 38 savaites ir koks bus galutinis rezultatas (patirtis tikrai įdomi, nes, pasirodo, mano priekiniai dantys tiesinsis tik pačiam gydymo gale, iki tol – jiems reikia padaryti vietos atstumiant atgal galinius dalintis, kurie pirmieji ir pradės judėti) – nuotrauką pridedu apačioje.

Apskritai, šiuolaikiniam žmogui, kuris suinteresuotas rūpintis savo karjera, bet taip pat ir sveikata, nepamirštant išvaizdos, tai yra puikus sprendimo būdas. Dirbant tiesiogiai su klientais, turint įtemptą darbo grafiką ar dalyvaujant vakarėliuose/renginiuose, planuojant asmenines šventes – dantų tiesinimo kapos yra tinkamiausias pasirinkimas.

Tiesa, visi man sakė: “Bet gi turi turėti tvirtą valią, kad nepiktnaudžiautum galimybe išsiimti kapas?” Tai atsakau, kad taip, atsakomybės išties reikia, bet aš ją tikrai jaučiu: suprantu, kad dantis tiesinu ne dėl gydytojos ar draugų, o dėl savęs. Todėl kapas išsiimu tada, kai būtinai reikia: prieš valgį, valydamasi dantis ar svarbaus susitikimo/filamvimo metu.

Pastebėjau, kad kapos labai pagerino mano maitinimosi įpročius: atpratino bereikalingai užkandžiauti. Anksčiau lengvai susigundydavau kokiu extra užkandžiu, o dabar susimąstau: „Dėl šito kąsnio reikės išsiimti kapas, suvalgius išsivalyti dantis, vėl jas įsidėti… Ne, neverta“. Kitas dalykas – putlesnės lūpos (ir be jokių injekcijų)! No joke. Nesakau, kad man nepatinka mano lūpos, bet kapos tikrai jas paputlino.

Na ok, yra ir keli minusai. Švepluoju. Vis dar (kapas užsidėjau rugsėjo 28d.). Bet čia laikina – kol liežuvis pripras, kad yra dvi naujos geriausios draugės mano burnoje. Taip pat pajautrėjo dantys (tai irgi normalu, jei nieko nesijaustų – galvočiau, kad kažkas čia ne taip). Dar vienas dalykas – išsiimti kapas gali būti ne visada patogu ar estetiška (dažniausiai tai darau WC). Be to, ant mano viršutinių dantų yra 6 papildomos plombos, ant apatinių – 4 ir keli kabliukai kapų gumutėms (jas visada turiu įsidėi nakčiai, ir bent 5-6 valandas per dieną) – tai va, pradžioj su jomis valgyti pakankamai sunku, vis įsikandu į žandą ar tai lūpą. Bet po truputį bandau susidraugauti su nauja situacija.

Taigi, nors ir neplanuotai, bet panašu, kad Burbaitė visgi turės „Hollywood“ šypseną. Jei šitam poste neatsakiau į visus Jums rūpimus klausimus – planuoju padaryti ir IG LIVE arba Youtube vlog’ą tiems, kam toks dantų tiesinimo būdas aktualus. Tad kas tik domina klausikit, rašykit. Dalintis patirtimi smagu! Ypač padaryti kažką dėl savęs, o ne dėl kitų – pavyzdžiui, nuspręsti tiesinti dantis!

Sukurta su Vilniaus odontologijos klinika „Denticija“logo