MILANAS | KĄ PAMATYTI? KUR PAVALGYTI?

Į Milaną keliavau viena. Man tai nėra pirmas kartas, tik dažniausiai viena keliauju darbo reikalais. Šįkart ne darbas, o trumpos atostogos. Kad ir kokia esu laiminga būdama apsupta žmonių, turėdama galimybę bendrauti ne tik realiai, bet ir virtualiai, ateina laikas pabūti tik su savim, susigrąžinti tą energiją, kurią išdalini. Be to, šiemet sau daviau daug svarbių pažadų, todėl nieko nelaukiu ir pradedu juos pildyti.

Atsimenu, kai prieš kokį mėnesį aplinkiniams užsiminiau, kad po Naujų kelioms dienoms viena skrisiu į Milaną pailsėti, reakcijų buvo visokių – nuo išpūstų akių ir “Tu? Keliausi viena? Nebijai?”, “Neradai kas kartu važiuotų? Pasikviesk ką nors!” iki “Puiki idėja, džiaugiuosi už Tave!”. Man atrodo, kelionė solo yra visiškai nerealus dalykas ir toks savotiškas vidinis testas, nes patogu ir įdomu pirmiausia turi būti su savim. Tai mano laikas geriau save pažinti, nuraminti mintis, daug ką apgalvoti be jokio pašalinio “triukšmo”.

Čia neturiu jokio tikslo ir plano – atsikeliu ryte ir galiu daryti ką sugalvoju. Rytinė kava, croissant’as, ausinukai, grožėjimasis miestu, architektūra, žmonėmis – man tai kaip terapija, kuri vėliau tampa motyvacija realizuoti savo idėjas. Gal ir tu kaip tik galvoji, kad seniai norėjai skirti daugiau laiko sau? Noriu padrąsinti ir pasakyti, kad nelauktum. Ir kartais gal visai nereikia belstis į kitą šalį, kad atsikratytum baimės būti vienas ar atrastum tai ko ieškai. Kiekvienas turim savo būdus. 2018 metuose palikau visas baimes ir abejones. 2019 pasitinku atvira širdimi. Life is a voyage! O dabar – dalinuosi keliomis man labiausiai Milane patikusiomis vietomis.

OBICÀ DUOMO 

Mano labai mėgstama vieta. Čia patinka ne tik puikus maistas, bet ir fantastiška aplinka! Jei būsi Milane – labai rekomenduoju apsilankyti. Kur? Via Santa Radegonda, 1, 20121 Milano (Rinascente).

RISTORANTE PIZZERIA ROSY E GABRIELE

Šitą restoraną man rekomendavo mano viešbučio administratorė. Paklausiau paprastai: “Kur galėčiau skaniai pavakarieniauti, bet kad nereikėtų toli eiti ar važiuoti?”. Jei sekėte mano Insta Stories, tikriausiai prisimenate širdies formos picą, kurią man iškepė šitam restorane? Aptarnavimas – fantastika. Kaip ir maistas! Kur? Via Giuseppe Sirtori, 26, 20129 Milano.

MOTTA MILANO 

Man tai visiškai tobula vieta vienam itališkam espresso! Be to, čia galima ir papietauti, tik kainos gal vos “kandžiojasi”, tačiau maistas skanus. Kur? Galleria Vittorio Emanuele II, 20121 Milano.

STARBUCKS RESERVE ROASTERY MILANO

Tai vienas gražiausių Starbucks, kuriame esu buvusi! Žinau, kad panašus yra NY ir Paryžiuje. Interjeras tiesiog WOW. Be to, labai patiko ir lauke esanti terasa. Atrodo tarsi įėjimas į muziejų! Kur? Via Cordusio, 3, 20123 Milano.

PRINCI BAKERY

Puiki vieta skaniam picos gabalėliui, bandelei ar croissant’ui. Siūlau neaplenkti! Kur? Corso Venezia, 21, 20121 Milano.

GREEN STATION

Čia taip pat skani kava, croissant’ai su mozzarella, granola ir kiti skanėstai. Visai šalia Duomo di Milano! Kur? Via Spadari, 13, 20123 Milano.

CIMITERO MONUMENTALE

Tai buvo Jūsų rekomendacija, kurios iš pradžių nesupratau. Galvojau, kodėl Jūs man siūlote aplankyti kapines? Bet galiu pasakyti, kad tai buvo įspūdingiausios ir gražiausios mano kada nors matytos kapinės! Kokie paminklai… Kokia atmosfera… Sakoma, kad tai vieta, kur net ir po mirties turtingieji varžosi, kurio paminklas bus įspūdingesnis. Ir visa tai vos 15 minučių kelio su tramvajumi nuo Duomo di Milano. Kur? Piazzale Cimitero Monumentale, 20154 Milano.

Taip pat dar kelios vietos, ką verta pamatyti ir aplankyti Milane:

– MENO GALERIJA FONDAZIONE PRADA. Kur? Corso Vittorio Emanuele II, 20121 Milano
– BAR LUCE. Kur? Corso Vittorio Emanuele II, 20121 Milano
– 10 CORSO COMO CAFÉ. Kur? Corso Como, 10, 20154 Milano
– SERRAVALLE DESIGNER OUTLET. Kur? Via della Moda, 1, 15069 Serravalle Scrivia AL, Italija
– TERRAZZA APEROL. Kur? Via Ugo Foscolo, 1, 20121 Milano
– PIZZERIA SPONTINI. Kur? Via Dogana, 3, 20123 Milano

logo