MANO RYTO RITUALAI

Photos / Monika Rukaitė @monikarukaite 

Sako, kad geriausia ryto rutina yra ta – kuri yra pritaikyta būtent Tau. Tikiu, kad kiekvienas dieną pradedame labai skirtingai ir nėra vieno stebuklingo recepto, kaip turi atrodyti tas tobulas rytas. Vienam, galbūt, toks rytas prasideda labai anksti, 10 km bėgimu Vingio parke. Kitam – ilgais kavos gurkšniais rąžantis lovoje iki 11:00. Bet įkvėpimo kuriant savo ryto rutiną (arba ją tobulinant) niekada nebus per daug. Be to, ruduo jau čia pat – puikus laikas naujam startui.

Pastebėjau, kad mano produktyviausios dienos būna tada, kai iš savęs neatimu nakties miego valandų (dėl to nusistatau žadintuvą ne tik tam, kad mane pažadintų ryte, bet ir tam, kad vakare primintų – LAIKAS EITI MIEGOTI) ir nepraleidžiu savo ryto rutinos net ir savaitgaliais. Tada, kai galiu be skubėjimo susidėlioti dienos planą ir paskirti šiek tiek laiko jį apmąstyti. Tada, kai mano dėmesio neblaško skambučiai ir žinutės. Tada, kai nereikia tarsi išdegus akis lėkti pro duris iš namų. Aišku, savaitės bėgyje tikrai ne visada pavyksta būti pavyzdingai – kartais pramiegu, kartais ne ta nuotaika laikytis susikurtos rutinos, kartais išbandau ką nors naujo.

Dažniausiai mano diena prasideda 8:00 – aišku, būna ir anksčiau, ir vėliau, kai pasikloju lovą (stengiuosi nepraleisti šito žingsnio, kad nebūtų pagundos į ją sugrįžti). Žinau, kad pabudus man reikia skirti bent kelias valandas tik sau iki kol važiuosiu į susitikimą/fotosesiją/filmavimą/renginį/sporto salę:

8:00 – kontrastinis dušas (ypač gerai, jei keltis sunkiau – toks dušas stebuklingai tonizuoja)

8:05 – kūno ir veido SPA (kremai/serumai/veido masažas)

8:20 – meditacija (stengiuosi bent 10 min. pabūti tyloje – būna ir ilgiau, ir trumpiau), bet neverčiu savęs per prievartą medituoti – jei jaučiu, kad tą dieną to daryti nenoriu – nedarau.

8:40 – įsijungiu muziką, kurią man patinka klausyti ryte – jei norėsite, galėsiu sukurti ryto spotify playlist’ą.

8:45 – jau ruošiu prancūzišką L’OR kavą su savo espresso kavinuku. Be kavos aš neįsivaizduoju dienos pradžios

8:50 – kol kava verda, pasiruošiu pusryčius (šiuo metu dažniausiai valgau granolą su kokosų pienu arba neskaldytų grūdų ilgai verdamas košes)

9:00 – neskubėdama valgau pusryčius, gurkšnoju kavą (šalia nepamirštu stiklinės vandens)

9:15 – pradedu dėliotis dienos planą, atsakinėju į e-mail, skaitau mados portalus arba žurnalus įkvėpimui

9:45 – jei tą dieną nesiruošiu į sporto salę (būna, kad treniruotė su treneriu pasideda ir 8:00, tada ryto rutina irgi prasideda anksčiau, o sportinę aprangą ir krepšį susiruošiu iš vakaro), pasidarau lengvą kasdienį make up + apgalvoju dienos outfit’us ir pasiruošiu viską, ko gali prireikti dienos bėgyje

Tiesa, kurį laiką rytais prieš kontrastinį dušą tuščiu skrandžiu dariau plankus nepriklausomai ar tą dieną salėje sportuodavau ar ne. Bet jau kelis mėnesius to nebedarau (gal dėl to, kad vasara ir veiklos netrūksta). Galvoju, kad nuo rugsėjo vėl reiks pradėti: planko + tempimo pratimai mano ryto rutinoje užimdavo apie 15 minučių, bet rezultatas ir savijauta atlikus pratimus mane labai džiugino. Pasidalinkit, kas Jums maloniausia/svarbiausia pradedant savo dieną? Gal esat atradę kokių įdomių ir naudingų dalykų?

Reklama sukurta su L’OR.

logo