MAKIAŽO PAGRINDAS | KAIP IŠSIRINKTI?

Manau visos susiduriame su klausimu “Kokį makiažo pagrindą rinktis?”. Jei dar nesi atradusi savo priemonės, tai žiūrėk viena pudra apsunkina, tai kita traukia veido odą, tai trečia per daug matoma ir erzina, tai ketvirta iš viso netinkamo atspalvio. Ir taip nuolatos užburtas ratas. Na gerai, gal yra moterų, kurios makiažo pagrindo visai nenaudoja, galvodamos, kad kenkia savo veido odai. Arba naudoja tik išskirtinėmis progomis. Tačiau galiu pasakyti, kad aš nekeliu kojos iš namų bent kiek “neaprengusi” savo veido odos. Jei ne kremine ar sausa pudra, tai bent BB kremu. Nes odą tiesiog būtina apsaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio (saulė, vėjas, kondicionieriai…)!

O ir po žiemos veido oda pablyškusi, papilkėjusi, todėl labai norisi ją bent šiek tiek atgaivinti ir paskaistinti (soliariumai tikrai ne išeitis, nes apie jų žalą jau net nekalbėsiu). Ir man tikrai ne tas pats, ką tepu ant savo odos. Žinau, kad ir Tau. Juk veido kremą renkamės atidžiai, tai kodėl renkantis makiažo pagrindą turėtų būti kitaip? Jis arčiausiai mūsų veido odos. Makiažo pagrindų yra įvairiausių ir taip lengva pasimesti… Todėl jei dar tiksliai nežinai, kaip išsirinkti tau labiausiai tinkantį makiažo pagrindą – aš ir makiažo meistrė Virga Steiblytė ateinam tau į pagalbą!

Processed with VSCO with a6 preset

 

1. VEIDO ODOS TIPAS

 

Tai nuo ko pradėti? Renkantis makiažo pagrindą pirmiausia turėtum nusistatyti veido odos tipą: riebi/sausa/normali/mišri/jautri. Nes, pavyzdžiui, riebiai odai skirtas makiažo pagrindas visai netiks sausai odai – ant pakuotės dažniausiai būna užrašyta, kokiam odos tipui priemonė yra tinkama. Iš esmės tavo odos tipas ir nulems, kokius trūkumus reikia paslėpti (blizgesį, raudonį, pigmentines dėmes, raukšleles ar tiesiog sulyginti veido odos spalvą) ir kokį galutinį rezultatą turėtum gauti (kad makiažo pagrindas drėkintų, suteiktų švytėjimo, matinį ar visiškai natūralų efektą) bei kokios tekstūros makiažo pagrindą pasirinkti (kreminės, skystos ar sausos).

Riebiai odai skirtoje skystoje pudroje negali būti aliejų (oil free), nes tai tik dar labiau užkimštų poras, turėtų būti naudojama matiškumo suteikianti pudra. Tiesa, atradau vieną stebuklingą priemonę, kuri biologiškai reguliuoja odos blizgėjimą ir yra be silikonų – Sébium
Mat Control kremas iš BIODERMA. Taip pat riebiai odai puikiai tinka ir sausa pudra, tačiau tokia, kuri neturi švytinčių dalelių, kad oda neatrodytų dar riebesnė. Sausai ir brandžiai odai labiau tinka toniniai drėkikliai, mineralinės pudros ar kuo lengvesni skysti makiažo pagrindai, kurie maitina ir drėkina odą. Sausų ir birių pudrų reikėtų naudoti saikingai, kad dar labiau neišryškintų pasausėjimų ar raukšlelių.

Jei oda jautri – taip pat tiktų mineralinė pudra, kuri savyje neturėtų kvapiųjų medžiagų ar konservantų ir nedirgina odos, maskuoja kapiliarus ir paraudimus. Jei oda mišri – labiau tinka sausa pudra, nes ja lengvai gali reguliuoti maskavimo stiprumą – kur oda riebesnė sausos pudros reiktų dėti daugiau (arba tankesnės tekstūros skystą makiažo pagrindą), kur sausesnė – ten mažiau (arba lengvos tekstūros skystą makiažo pagrindą). Normalios odos savininkės gali drąsiai eksperimentuoti su įvairiais makiažo pagrindais ir išsirinkti mėgstamiausią!

Tiesa, jei kreminė ar skysta pudra atrodo per sunki, o sausa nepatinka, tai kiekvienai dienai gali rinktis BB kremą, kuris suteikia lengvą atspalvį ir vos maskuoja, savyje turi drėkinančių savybių, vitamino E ir antioksidantų. Jis mano mėgstamiausias, ypač jei labai skubu – jo užtenka nedaug, o veidas iškart atrodo skaistesnis. BB kremų pasirinkimas taip pat labai platus – čia ir vėl siūlau atkreipti dėmesį į savo odos tipą!

Processed with VSCO with a6 preset

2. SPALVA

 

Renkantis makiažo pagrindą  svarbiausia yra spalva arba kitaip atspalvis, kuris turi idealiai atitikti tavo kaklo odos spalvą (o ne tavo rankos! Mačiau moterys mėgsta taip daryti, bet nepamiršk, kad rankos gali būti rudesnės ar baltesnės nei veidas), kad užtepus makiažo pagrindą neatrodytum lyg su kauke ant veido. Todėl būtinai prieš perkant patikrink pudros atspalvį (pardavėjos pasakymas “Jums šita tikrai puikiai tiks, galite net nebandyti” byloja apie jos pačios kaukę ant veido).

Tą geriausiai padarysi tepdama makiažo pagrindą nuo skruosto link kaklo ir šiek tiek ant krūtinkaulio. Neskubėk pirkti, jei iš pirmo žvilgsnio ir atrodys, kad atspalvis puikiai tinka – parduotuvės apšvietimas gali apgauti. Jei yra galimybė, prieš perkant visiškai naują pudrą, aš visada pasitepu visą veidą ir pabūnu bent 5 – 10 minučių. O jei išeina – grįžtu namo ir apžiūriu veidą dienos šviesoje, kad galėčiau įvertinti ar pudra tikrai tinka. Nes su oda ji reaguoja skirtingai ir po kiek laiko gali, tarkime, patamsėti – tada atrodysi pavargusi, arba pasirodyti per šviesi – atrodysi išblyškusi ir serganti. Iš kosmetikos parduotuvės pasiimk ir mėginukų, kad bent kelias dienas galėtum bandyti namuose.

 

3. ŽIEMA AR VASARA?

 

Renkantis makiažo pagrindą atkreipk dėmesį į metų laiką (žiemą veido oda būna šviesesnė, o vasarą natūralu, kad tamsesnė), todėl geriausia turėti kelis makiažo pagrindo atspalvius. Juos net gali kartu maišyti, kad idealiai atitiktų tavo odos spalvą – įdėti daugiau šviesesnės ar tamsesnės spalvos. Be to, aš žiemą visada vengiu drėkinančių ir lengvos tekstūros makiažo pagrindų, nes dažniausiai jie gaminami vandens pagrindu, o spaudžiant šalčiui odos tikrai nelepina! Tokie makiažo pagrindai labiau tinka vasarai. Būtų idealu jei turėtų ir SPF apsaugą. Visada renkuosi makiažo pagrindą, kuris neužkemša veido porų ir leidžia odai laisvai kvėpuoti tiek vasarą, tiek žiemą.

Processed with VSCO with a6 preset

4. MASKAVIMAS

 

Žinoma, kartais vien tik makiažo pagrindo neužtenka norint užmaskuoti konkrečius trūkumus. Tada ant skystos ar kreminės pudros galima uždėti sausą pudrą, kuri ne tik suteikia matiškumo efektą, bet ir papildomo maskavimo. Dar galima naudoti papildomas maskavimo priemonės, kurios yra šviesesnės nei makiažo pagrindas ir padeda lengvai paslėpti spuogelius, raudonį ar kapiliarius. Aš visada mėgstu bent šiek tiek pasišviesinti paakius lengvos tekstūros maskuokliu (concealer’iu) – tada veidas atrodo gaivesnis ir akys labiau švyti!

 

5. SAUSA PUDRA

 

Kai norisi intensyvesnio maskavimo – kasdien aš naudoju kreminę, o kartu ir birią pudrą, kuri man padeda užfiksuoti visą makiažą, ilgiau jį išlaiko ir padeda neblizgėti (pastaruoju metu mano pačios oda tapo riebesnė). Todėl siūlau nepamiršti birios pudros ir Tau.  Tiesa, dar kelis dalykai dėl birios pudros: jei oda papilkėjusi – puikiai tiks rausvesnis pudros atspalvis, jei oda paraudusi – tiks žalsvesnis pudros atspalvis, jei nenori suteikti jokios spalvos – rinkis baltą atspalvį. Arba vietoj birios gali naudoti kompaktinę pudrą (ji kiek riebesnė) – asmeniškai man, labai patogu ją įsimesti į rankinę!

 

Todėl, jei dar neturi… manau atėjo laikas išsirinkti tinkamiausią makiažo pagrindą!