KO | KNOCKOUT

Photos by Domantas Umbrasas

Paauglystėje 2 metus profesionaliai sportavau dziudo. Taip, taip – dziudo. Tačiau šį sportą mečiau dėl to, kad pastebėjau, jog pradedu keistis – darausi grubi, šiurkšti, dingsta moteriškumas – juk tai labai vyriškas sportas.

Po to 2 metus profesionaliai žaidžiau krepšinį – priklausiau Panevėžio merginų krepšinio rinktinei. Tačiau vienų varžybų metu gavau traumą, tad nusprendžiau toliau nebesitreniruoti ir nesiekti profesionalios krepšininkės karjeros.

O šiuo metu intensyviai sportuoju Muay Thai (Tailando boksą). Dar vadinamą 8 galūnių sportą – tai smūgiai alkūnėmis, kojomis, rankomis/kumščiais, keliais. Gal pagalvosi, kad visai pakvaišau. Ir iš dalies neklysti – tikrai pakvaišau… Dėl bokso!

_dsc7836 _dsc7926 _dsc8017 _dsc8049

Jau seniai žavėjausi šiuo sportu, nes esu individualaus sporto gerbėja (kai viskas priklauso tik nuo tavęs), turiu gerą koordinaciją, tačiau vis negalėjau tam skirti tiek laiko, kiek norėjosi. Ir ši sporto šaka nedaro manęs grubia ar nemoteriška, atvirkščiai nei dziudo.

Muay Thai pradėjau sportuoti GET FIT sporto akademijoje. Pirmiausia dėl to, kad tai sportas, kuris stprina visus kūno raumenis (dirba tiek pilvo presas, tiek kojos, tiek dubuo, tiek rankos), gerina medžiagų apykaitą, palaiko kūno tonusą. Treniruotės metu sudeginama daug kalorijų, nes tai yra labai didelio intensyvumo sportas. Be to, boksas dar labai praverčia ir savigynai – moteriai niekada šios žinios nepamaišys.

Tačiau pradėjus sportuoti boksą rimčiau – pradėjo veikti ir kiti faktoriai – supratau, kad tai lavina mano emocinį ir moralinį pasaulį –  stiprėju psichologiškai, įgaunu daugiau pasitikėjimo savimi. Muay Thai yra visiškas atsipalaidavimas! Asmeniškai aš atitrūkstų nuo kasdienybės, nes treniruotės metu pamirštu viską – visus rūpesčius, galvoju tik kaip teisingai smūgiuoti.

Pradėję sportuoti daugelis nori rezultato tuojau pat. Aš irgi norėjau. Įsivaizdavau, kad Muay Thai yra lengvas sportas, bet labai klydau. Esu maksimalistė, jei jau imuosi kokios veiklos – atiduodu visą širdį ir pykstu ant savęs, jei kažkas nepavyksta iš karto. Tačiau, treneris sako, kad teisingai nukreiptas ir suvaldytas pyktis labai padeda šiame sporte, todėl užsispyriau ir nusprendžiau mokytis – noriu kuo labiau suprasti šį sportą, o ne sportuoti tik šiaip sau, kad sudeginčiau kuo daugiau kalorijų. Tai labai techniškas sportas, reikalaujantis daug vidinės stiprybės. Dabar mano tikslas – kad atliekant smūgius kūnas judėtų kaip vienas. Jaučiu kaip auga noras siekti rezultatų ir kuo tiksliau bei techniškiau atlikti smūgius, kad visi kovos elementai man gautųsi natūraliai ir lengvai.

Paklausi manęs, o kaip sužeidimai? Atsakau – treneris pasirūpino, kad turėčiau visas apsaugas. Bet aišku, nuo pastovių smūgiavimų būna skauda rankas, kojas, pečius, pilvo presą. Ir mėlynių būna… Bet įsimylėjau šį sportą ir suprantu, kad kitaip neišmoksiu, todėl tie skausmai ir mėlynės tik mažmožiai ir netgi malonūs – po treniruotės jau laukiu kitos.

Mano treneris – Elanas Gaidzys, buvęs profesionalus Muay Thai sportininkas. Jis man nuolat kartoja, kad Muay Thai – tai sportas reikalaujantis didelės ištvermės, susikaupimo, nuolatinio išėjo iš savo komforto zonos (nes į ringą gali įžengti tikrai ne visi sportininkai). Bet tuo pačiu tu turi būti labai atsipalaidavęs ir stresinėje situacijoje privalai išlikti ramus. Negali leisti emocijoms tave užvaldyti. Jei supanikuosi ir pasimesi – suklysi ir smūgio neatliksi techniškai, tiksliai ir teisingai.

Tokiu pat požiūriu stengiuosi vadovautis ir kasdieniame gyvenime – kuo mažiau įtampos ir streso. Juokaudamas mano treneris sako, kad šis sportas yra lyg hipnozė ir negaliu su juo nesutikti. Tai nuolatinė motyvacija siekti savo užsibrėžtų tikslų ir didžiulis noras išmokti sudėtingus kovos elementus. Sportuojant labai vertinu gerą atmosferą, manau tai turi labai daug įtakos rezultatui, o treneris būtent tai ir moka sukurti, visada motyvuoti ir įkvėpti.

Man gera jausti, kad kiekvieną dieną tampu vis stipresnė, vikresnė, lankstesnė ir ištvermingesnė. Nes:

“I am defiant, I am bold, I’m a lion

I’m unbreakable, I’m on fire
Won’t take no for an answer anymore
Green light, one life, go faster
Any thoughts?

I’m on fire
Let it burn, burn, burn, burn, burn
I’m on fire

I’m rapidly becoming superhuman”

Sukurta su adidas ir GET FIT

ŽINIASKLAIDA:

Simona Burbaitė pamėgo boksuotis: „Būna ir mėlynių“