KELIONĖ APLINK LIETUVĄ | RAUDONDVARIO DVARAS, DUBRAVOS REZERVATAS IR KADAGIŲ SLĖNIS

Kelionė iš Kintų iki Kauno Panemunės keliu buvo su žaibais (netgi tiesiai virš mašinos), bet all good, išgyvenom. Vėlai vakare atvykę į Kauną dar greit spėjom pasidėlioti, ką čia norėsim pamatyti. Dėmesio centre –  Raudondvario dvaras, Dubravos rezervatas ir Kadagių slėnis.

Taip pat su Matu nusprendėm, kad keletą dienų darysim trip’o pauzę – Vilniuj turim darbų ir reikalų, o dar visas kitas kraštas neapžiūrėtas – Molėtai, Utena, Zarasai. Žinokit pagal tai, ką dabar matau žemėlapyje, panašu, kad kelionė tikrai bus APLINK Lietuvą.

Pirmas mūsų stop’as Kaune buvo XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas – Raudondvario dvaras. Kaip ir kiti aplankyti dvarai – nepaprastai išpuoselėtas, gražus ir neatrastas (tiek kartų buvom Kaune, o į dvarą niekad ir neužsukdavom). Siūlau neaplenkti Raudondvario ir aplankyti jo pilį. Dar viena vieta, kur jautiesi kaip kokioj Italijoj! Tiesa, čia yra labai gražus restoranas ir didžiulės sūpynės.

Po aplankyto dvaro jau buvom pasiruošę važiuoti tiesiai į Kadagių slėnį, bet viena mergina instagram’e pasiūlė pamatyti ir šalia esantį Dubravos rezervatą (apie tokį irgi nieko nežinojau). Labai ačiū už rekomendaciją, nes užsukti čia tikrai vertėjo. Rezervate miškas, kuris 50 metų yra nepaliestas žmogaus – čia draudžiama bet kokia ūkinė veikla. Rezervate yra beveik 2 km ilgio pažintinis takas ir laukinė gamta. Negaliu patikėti, kad tokia vieta yra visai šalia Kauno.

Na ir dar viena vieta, kurią labai norėjau pamatyti – Kadagių slėnis. Tai draustinis su nuostabiu vaizdu į Nemuną ir daugybe kadagių. Esu čia buvusi prieš daugiau nei metus, bet žiemą (tuomet slėnis irgi atrodė įspūdingai). Šį kartą ilgai neužsibuvom, nes pradėjo lyti lietus. Su Matu jau buvom pasiruošę grįžti į Vilnių – juk ne koks oras, kam dar važiuoti žemyn link Merkinės. Bet galų gale abu sutarėm, kad pirmą kelionės dalį norim užbaigti būtent Merkinėje. Ką ten atradom – jau kitame įraše.

logo