KELIONĖ APLINK LIETUVĄ | OGINSKIO RŪMAI IR ŠALTOJO KARO MUZIEJUS

Po aplankytos Žagarės ir Akmenės, toliau keliavom link Plungės, kur praleidom naktį. Labai tvarkingas miestas su nuostabiais Oginskio rūmais (apie juos sužinojome iš vietinių). Manau per šią kelionę aplankyti dvarai ir rūmai ilgam liks mano širdy, nes net negalėjau pagalvoti, kad Lietuvoje jų tiek daug ir tokių gražių.

Visai šalia Plungės, prie Platelių ežero, Žemaitijos nacionaliniame parke yra ir Šaltojo karo muziejus. Iš tiesų, nežinojau, kad tokia vieta apskritai egzistuoja Lietuvoje. Jei bent kiek domiesi istorija – čia užsukti būtina. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse.

Valanda laiko su gide po žeme esančiose šachtose tikrai paliko didelį įspūdį.  Tiesa, likus keliems kilometrams iki muziejaus miško keliukas labai autentiškas – pasirodo, toks buvo padarytas specialiai, kad niekas net iš paukščio skrydžio negalėtų pastebėti, kur jis veda.

Po ekskursijos muziejuje trumpam sustojome pasigrožėti Platelių ežeru. Gaila, kad prie ežero neišėjo pabūti ilgiau, nes skubėjom prie jūros. Bet su Matu sutarėm, kad būtinai čia sugrįšim. Tiesa, aplink visą Platelių ežerą yra 24 km ilgio dviračių takas, todėl važiuojant čia nepamirškit ir dviračių (mes sakėm kitą kartą irgi pasiimsim).

logo