KELIONĖ APLINK LIETUVĄ | MERKINĖ

Paskutinis mūsų kelionės pirmos dalies taškas – Merkinė. Sušlapę, bet laimingi! 7 intensyvios dienos. Įveikti 1500 km. Nepaprasta kelionė ir tiek daug neatrastos Lietuvos! Pasirodo, 7 dienos yra gerokai per mažai norint apkeliauti mūsų šalį. Dėl to nekantraujam, kai vėl galėsim tęsti savo kelionę ir pamatyti dar kelias dėmesio vertas vietas.

Taigi, Merkinė. Pri Nemuna ė Merkė isikūrės fains miestelis. Vadėn Merknėnė anon.Kadagių slėnio važiavome tiesiai čia (+- apie 100 km). Ir vėl ta pati istorija – žinojom, kad toks miestelis yra, bet niekada į jį neužsukdavom (o tiek kartų pravažiuota šalia). Pirmiausia aplankėm Merkinės apžvalgos bokštą. Abu su Matu sutikom, kad tai vienas gražiausių apžvalgos bokštų, kuriuose buvom per pastarąsias 7 dienas. Tik, turiu pripažinti, ir vienas baisiausių pojūčio prasme – negana to, kad kiaurai matai viską, kas dedasi po Tavo kojomis, tai dar ir diena buvo lietinga ir vėjuota, dėl to bokštas lingavo gana smarkiai. Tačiau nuo bokšto atsiverianti panorama – nuostabi! O ir pats bokštas atrodo labai įdomiai. Žiūrint į jį nuo žemės iš apačios, atrodo, kad esi atrakcionuose.

Vis girdėdavau kalbas apie Merkinės piramidę. Žinojau, kaip ji atrodo. Žinojau, kad ji vienas lankomiausių objektų. Žinojau, kad žmonės tiki, jog ji stebuklinga – pildo svajones, gydo ligonius. Bet niekada joje nebuvau. Man atrodo tai pati geriausia vieta, į kurią galėjom atvažiuoti prieš grįžtant namo į Vilnių.

Piramidė mus visiškai užbūrė. Kieme lietus ir vėjas vis stiprėjo, bet kai įžengėm į kupolą – jis buvo visiškai tylus, ramus, tuščias, tuo pačiu jaukus ir hipnotizuojantis (stebėjom, kaip lietaus srovės leidžiasi stiklu). Ir vaizdas ir garsas (ypatingas aidas erdvėje) buvo kažkas tokio. Beveik pusvalandį pasidavėm tai hipnozei, net nesinorėjo iš čia išvažiuoti. Norintiems apsilankyti piramidėje – nuorodos kaip atvykti ir rekomendacijos kaip atvykus elgtis čia: http://merkinespiramide.lt/

Tiesa, visi kelionės įspūdžiai jau labai greitai “nuguls” ir į vlog’ą. Šita savaitė buvo iš tiesų nuostabi… Ačiū savo meilei už kompaniją ir kartu atrastas nepaprastas vietas. Labai džiaugiuosi, kad vietoj kokios kelionės į kitas šalis pasirinkom apkeliauti Lietuvą. Žinau, kad dar liko daug nepamatytų vietų, bet ateityje ir toliau tyrinėsim mūsų šalį. Lietuva nepaprastai graži…!

logo