KELIONĖ APLINK LIETUVĄ | BIRŽAI

Dar penktadienį pradėjome savo kelionę per Lietuvą. Pirmas stop’as išvykus iš Vilniaus buvo Biržai. Čia praleidome net 4 puikias dienas. Dvi iš jų – be ryšio, Mato sodyboje (visiškas relax su pokalbiais ir laužais iki nakties, + neribotu miegu…). Kitas dvi – intensyviai, gražiausiose Biržų vietose. Apie jas tuoj ir papasakosiu.

Pirmiausia aplankėm Astravo dvarą prie Širvėnos ežero. Biržuose esam tikrai ne pirmą kartą, bet kažkodėl vis pravažiuodavom pro šoną taip į jį ir neužsukę. Šitas dvaras man labai priminė Italiją (kaip ir Liškiavos bažnyčia Varėnos rajone). Sužavėjo ir visai šalia esantis ilgiausias, medinis pėsčiųjų tiltas per ežerą Lietuvoje (jo ilgis 525 m.) – juo lengvai ir greitai iš Biržų miesto centro galima patekti į Astravo dvarą. Po to lankėmės Biržų pilyje – ten yra ne tik nuostabi ir didinga aplinka, bet ir įdomus pilies muziejus, galimybė paragauti vietinių saldumynų (pavyzdžiui, alaus skonio saldainių), ledų ir kavos.

Vėliau užsukom į Kirkilų apžvalgos bokštą, kuris yra visai šalia Biržų. Nustebino labai įdomi bokšto architektūra – jo forma primena valtį (aukštis – 30 metrų). Nuo bokšto atsiveria kvapą gniaužantis vaizdas – miškai ir vandens pilnos smegduobės, bet dar labiau kvapą gniaužė vaizdas apačioje – nes matai viską, kas dedasi po Tavo kojomis. Nesu labai didelė aukščio gerbėja, bet užlipti čia buvo tikrai verta. Jei dar nebuvai – rekomenduoju!

Jei būsit Biržų krašte – būtinai aplankykit ir neseniai duris atvėrusį senovinės technikos muziejų Sodeliškiuose. Ten tokia laiko mašina, kad trumpam tikrai sugrįšit į senovę! Tiek daug įdomių automobilių, sunkvežimių, motociklų, autobusų, traktorių, ir kitokios technikos. Pavyzdžiui, 1898-tųjų metų garinis CASE traktorius, 1929-tųjų metų Oldsmobile, 1942-tųjų Cadillac arba prabangiausias GAZ 13 ir GAZ 14 “Čaikas”. Radau net JAVA motociklą ir “viliuką” su kuriais mane senelis mažytę vežiodavo!

Trečią kelionės naktį praleidome nuostabioje Sodeliškių dvaro sodyboje – tai visiškas mūsų atradimas. Čia tiek daug įdomių dalykų – SPA su pirtimis ir baseinu, sporto aikštelė, tvenkinys su vandens dviračiais, elnynas su danieliais ir poniais, autentiška XXa. pradžios sodyba (galima užsisakyti ekskursiją su duonos kepimu, paragauti naminio, vietoje gaminamo biržietiško alaus ar elnienos) ir vienintelis Lietuvoje veikiantis vėjo malūnas! Gaila, kad pabūti sodyboje negalėjome ilgiau, bet žinau, kad dar tikrai čia sugrįšim.

Ačiū Biržams! Jūs buvot nuostabūs. O mes keliaujam toliau! Nes dar tiek yra, ką pamatyti. Next stop – Žagarės dvaras ir Marso kanjonai šalia Akmenės.

Sukurta su FIAT ir “Sodeliškių dvaro sodyba”

logo