KALĖDŲ STEBUKLAS | 66 BĖGIAI LINK ŠYPSENOS

Žodis filantropija yra kilęs iš graikų kalbos ir reiškia meilę, labdarystę, paramos teikimą neturtingiesiems, menui, mokslui, nesiekiant materialinės naudos, teigiama terminų žodyne. „Atviros Lietuvos Fondas (ALF)” atliko tyrimą „Filantropija Lietuvoje 2013“, kurio metu teiravosi gyventojų apie pačios „filantropijos“ termino sampratą, paramos, labdaros teikimo motyvaciją, žymesnius filantropus ir labdaringas organizacijas. Visi respondentai suvokė labdaros ir paramos prasmę, tačiau du trečdaliai, iš jų (66%) apie filantropiją nieko nebuvo girdėję.

Žvelgiant istoriškai, filantropija suprantama kaip savanoriška veikla, labdara, pavyzdžiui, aukojimas skurstantiesiems. Pasaulyje galima stebėti augantį susidomėjimą savanoriška veikla ir filantropija, kurios dėka plačiai plinta būtinos ekonominės ir socialinės priemonės. Jos svarbios medicinos tyrimams, švietimo raidai ir menų klestėjimui. Aukojantis žmogus tampa „madingas“, pilietiškas, įsilieja į socialiai atsakingos visuomenės gretas ir jaučiasi pripažintas.

O Tu jau pagalvojai, kaip galėtum įsilieti į filantropų gretas ir prisijungti prie gerų darbų traukinio? Šis klausimas pagrindinis, kurį išsikeliu prieš pasiduodama švenčių bumui, nes stačia galvą nerti į blizgančių plastiko maišelių ir meduolių šalį visai nebemadinga. Tačiau visada madinga – dalintis.

Taip, išties ,  sudėtinga pasirinkti su kuo dalintis ir kam padėti.  Kuo nuoširdžiai tiki, prie ko nori prisijungti, kam paaukoti savo laiką, šilumą, knygą, arbatos puodelį? Gal visada norėjai, bet nežinojai, kur, kaip? Jeigu pasiryžai sėsti į gerumo traukinį, spausk pedalą iki dugno, o aš šiek tiek palengvinsiu kalėdinio meto įkalnę ir pateiksiu keletą iniciatyvų, kurios laukia šilumos, atviros širdies ir Tavo starto.

Projektas „Vaikų svajonės“ – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Mes suteikiame galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo.

“Skait – au” – socialinis projektas skirtas beglobiams gyvūnams, gyvenantiems prieglaudose pamaitinti. Projekto principas – perskaitytų knygų mainai į gyvūnų maistą.

„Vilties parduotuvė“ –  vienišumas dažnai nematomas ir užslėptas, jis paliečia daugelį visuomenės grupių, o labiausiai vyresnio amžiaus žmones. Daug metų slaugydami vienišus senelius matoma, kad vienišų ir užmirštų senelių Lietuvoje daugėja. Padėkime jiems nesijausti vienišais.

Kalėdos yra vienas laimingiausių metų laikų daugeliui žmonių, tačiau tai taip pat gali būti vienas tamsiausių ir vienišiausių laikotarpių. Daugelis žmonių šiuo metų laiku jaučiasi socialiai izoliuoti, todėl svarbu, kad mes pagalvotume apie kitus.

Šį straipsnį pradėjau iliustruojant šalies situaciją statistiniais duomenimis, kviesdama Tave sumažinti 66% ribą. Tai paprasta, tai nekainuoja – šypsena biure ar Kalėdų atvirukas gali padaryti mažus stebuklus. Kodėl Tau ir man nepabandžius?

Teksto autorė – Sandra Grokauskaitė

logo