KAIP (IŠ NAUJO) PAMILTI KNYGŲ SKAITYMĄ?

Photo / Monika Rukaitė

Šiuo metu mano gyvenime toks etapas, kai norisi šiek tiek nurimti (buvo tikrai nemažai veiksmo), skirti daugiau laiko sau ir savo vidui. Neįsivaizduoju nieko geresnio nei knygos. Žinau, kad tikrai neįmanoma perskaityti visų pasaulio knygų, bet tos, kurios skirtos būtent Tau – tikiu, vienaip ar kitaip atsidurs Tavo rankose ir jas perskaitysi. Anksčiau man vis trūkdavo laiko knygoms – atsirasdavo milijonai priežasčių, kodėl jų neskaityti (tai nusivėlinu su darbais, tai šiandien ne ta nuotaika). Gal todėl, kad maniau, jog tas laikas skirtas skaitymui turi būti kažkoks ypatingas. Visada tyliai žavėjausi žmonėmis, kurie skaito bet kur – kavinėje, parke, miesto centre, autobuse ar traukinyje. Ir tada uždaviau sau klausimą: “O kodėl aš taip negaliu?”

Atsakymą jau turiu. Supratau, kad to tinkamo laiko niekad ir nebus (čia kaip su sportu), kol pati jo nesusikursiu. Be to, mokausi ir dar vieno dalyko – nebūtina vienu ypu perskaityti pusę knygos (o aš kažkodėl visada galvojau kitaip). Tie skaitymo momentai gali būti net labai trumpi ir tokie… Įkvepiantys! Perskaityti bent 20 puslapių per dieną jaukiai įsitaisius lauko kavinėje su kavos puodeliu rankose – man yra nauja ir nuostabi patirtis. Aš iš naujo pamilau skaitymo procesą, knygas ir tai, kaip jaučiuosi jas skaitydama. Ačiū knygynų tinklui VAGA už paskatinimą ir įdomias knygas, kurios manęs jau laukia mano namų bibliotekoje. O geriausias dalykas, kad dabar joms perskaityti – nereikia jokio ypatingo laiko ir vietos. Todėl kartu su knygynų tinklu VAGA kviečiu ir Jus šį pavasarį praleisti daugiau laiko su knyga!

Šiandien dalinuosi savo TOP 6 knygomis (vienos jau pradėtos skaityti, kitos dar laukia savo eilės):

– Jen Sincero – “You are a badass: kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori”

– Sarah Wilson – “ĮVEIKTAS NERIMAS: pirmiausia pabaisą paverskime gražuole”

– Claude M. Steiner – “Scenarijai, kuriais gyvena žmonės”

– Fabrice Midal – “C’est la vie: menas nesukti sau galvos

– Lynne Twist – “Pinigų siela: atgaukite savo vidinius turtus”

– Lina Vėželienė – “Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete”

Galbūt kažkurią iš šių knygų jau esate skaitę? O gal žinote dar daugiau puikių knygų, kurias verta perskaityti? Pasidalinkite patirtimi ir įžvalgomis! Be to, iš patirties galiu pasakyti, kad patogiausias būdas įsigyti knygas – rezervuoti knygą vaga.lt el. parduotuvėje, o vėliau ją patogu atsiimti artimiausiame VAGA knygyne.

Sukurta su VAGA

logo