ĮKVĖPK, IŠKVĖPK

 Photos / pinterest.com

Apie laiką sau parašytas vienas tūkstantis su pliusu straipsnių, o Tu vis bandai suprasti kas gi tai yra sukdamasi kasdienių darbų karuselėje… Ar išties misija surasti „stop“ mygtuką yra neįmanoma?

Žinoma, kad ne. Protingos ir iš(su)manios moterys laiko turi viskam. Laikas sau stereotipiškai vaizduojamas kaip ilgos valandos skirtos “suprasti save”, “pabėgti”. Tačiau pirmiausia suvok, nuo ko reikia bėgti? O gal visai nereikia? Šiuolaikiniai moteriai protingiau būtų tiesiog laiką sau skirti ištraukiant jį iš tvarkaraščio rėmų.

Šį kartą apie šlapią laiką sau – baseino purslus ir būsenos nulemtus sprendimus. Baseino šaltis, sukūrinės vonios purslai ir pirties garai stebuklingas kontrastas, pažadinantis ir nuraminantis kūną ir mintis. Tai viena iš pasirinkimo galimybių, norint atsikvėpti ir žengti tvirtą žingsnį kasdienos maratone.

Pagrindinis gerų sprendimų priėmimo faktorius – būsena, kurioje mes esame. Jei esi pavargusi, pikta, nepavalgiusi, suirzusi, natūralu, kad tai atsispindės tavo elgesyje ir veiksmuose su aplinkiniais. Kaip keisti būsena ir ją valdyti?

Keisti fizinę padėtį. Šok į baseiną, perplauk du kartus, sujudink visus kūno raumenis, pažadink kraujotaka, naikink kiekvieną slogią, piktą mintį. Tuomet iškart imkis kontrasto  – šilti vonios burbulai. Atleisk visą energiją, su kuria skrodei baseiną, iškvėpk, tegu sukūrinės vonios srovės atlieka savo darbą. Tau lieka tik keisti poziciją ir naikinti pirmuosius celiulito požymius. Toks būsenų valdymas – pats produktyviausias laikas sau, kuriam nereikia skirti pusdienio. Tokiu pačiu principu vadovaukis rytinio ar vakarinio dušo metu.

Laikas sau nebūtinai piligriminė kelionė Švento Santjago takais. Laikas sau – 15 minučių tikro pojūčio, kad gali kvėpuoti, justi, lytėti, jausti, elgtis, atlikti veiksmus, mąstyti, matyti, girdėti. Tad kiekvienoje dienos atkarpoje iškvėpk, įkvėpk, pašok, keisk fizinę būseną, apkabink, nerk į baseiną. Na.. bent išgerk vandens ir 10-čiai minučių palik darbo kėdę atvėsti.

Teksto autorė / Sandra Grokauskaitė

logo